Polska Straż Graniczna poinformowała w swym komunikacie, że w piątek podjęto łącznie kolejne 347 prób nielegalnego przedostania się na terytorium Rzeczpospolitej. Łącznie było ich już w ostatnich kilkudziesięciu dniach aż ponad 5 tys.

Jak poinformowała w sobotę rano na swym twitterowym koncie Straż Graniczna, w piątek odnotowano 347 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy z terytorium Białorusi. Funkcjonariusze SG dokonali zatrzymania trzech obywateli Konga oraz jednego Syryjczyka. Natomiast pozostałym podjętym próbom nielegalnego przekroczenia polskiej granicy udało się zapobiec.

Jednocześnie Straż Graniczna poinformowała też w swym komunikacie, iż za „pomocnictwo” w procederze nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej zatrzymano łącznie 6 cudzoziemców. W grupie tej znajdowali się dwaj obywatele Syrii, a także pod dwóch obywateli z Gruzji oraz Ukrainy.

 

Reżim Łukaszenki, za przyzwoleniem Władimira Putina, nadal nie ustaje więc w planowanym destabilizowaniu polskiej granicy za pośrednictwem nielegalnych imigrantów.

 

ren/Twitter