27.11.20, 10:55Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Współpraca z Kukiz'15? PiS: nasze drzwi są zawsze otwarte

PSL zakończył wczoraj współpracę z politykami Pawła Kukiza. Chodzi między innymi o głosowania, w których poparli oni uchwałę PiS w kwestii negocjacji dotyczących budżetu UE. Teraz muszą oni utworzyć własne koło w Sejmie. Politycy PiS podkreślają jednak, że są otwarci na rozmowy.

Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział klubu PiS, tymczasem podzielił się PSL”

- powiedział dziś szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jak dodał w rozmowie z Polską Agencją Prasową:

[…] jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program i poglądy”.

Głos w sprawie zabrał także Tomasz Rzymkowski, były poseł Kukiz’15, obecnie w klubie PiS:

My jako Zjednoczona Prawica będziemy patrzeć z wielkim zaciekawieniem, co Paweł Kukiz zamierza dalej robić. Ostatnio zdał wielki, ważny test głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego i Polska mu tego nie zapomni”.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział natomiast, że Zjednoczona Prawica zawsze jest skłonna rozmawiać z każdym, kto chce wesprzeć jej program. Dodał:

Jeżeli ktoś chce wesprzeć nasze prace, decyzje, rozwiązania, nasze drzwi są zawsze otwarte, mówiłem to wielokrotnie”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

jan2020.12.15 22:14
pis to ebany ściek gorszy od po ,kto tych komuchów popiera
Anonim2020.11.27 13:04
"Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" - Paweł Kukiz
hehehe2020.11.27 11:53
Kukiz włazi pisowi w d|_|pe ... jak pal, który ma go rozerwać od środka :-) Tego się obawiam.
dr2020.11.27 11:48
Chwali się Kukizowi że poparł Veto .. ale generalnie to la mnie z lekka szurnięty facet bo oderwany od rzeczywistości .. nie rozumie ze jest system partyjny i dopiero niedawno zrozumiał ? postulaty ma średnie może i dobre ale nie oto chodzi a a oto żeby je zrealizować to trzeba mieć poparcie konstytucyjne 2/3 a do tego długa droga... właśnie poprzez budowanie partii ..jak się łączył z PSL to nie wiedział że PSL to to samo co PO a układ był ino "piarowy" przed wyborami ? ponadto ma głupie podejście (może mu się zmieni) że pospolitym ruszeniem nawojuje 5 rzeczy na przykład i pójdzie do domu spełniony ale to nie tak ..polityka to zarzadzanie tysiącem tematami non stop przy szyrniętej opozycji i lewicowej UE to ostatnie jak widać Kukiz rozumie .. może i Kukiz ma dobre intencje ale nie wyrósł z bycia naiwnym chłopczykiem i to mnie w nim najbardziej denerwuje... Polski nie stać na naiwnych chłopczyków co dorosną za 30 lat albo w cale ..nie ma na to czasu ... idą ciężkie czasy dla mężów stanu, prezes spełnia takie kryteria (co by o prezesie nie mówić) a Kukiz nie spełnia ino denerwuję swoim matolstwem politycznym
Anonim2020.11.27 11:08
Go Cookies, go. Im prędzej przebierzesz się w mundurek PiSdzielca tym lepiej, bo rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Zawsze były podejrzenia, teraz będzie pewność.