17.09.19, 09:35Screenshot Youtube - Gazeta Polska VD

Zakaz sprzedaży naklejki z ,,Gazety Polskiej'' narusza wolność prasy

Sąd Okręgowy w Warszawie zwleka z przekazaniem Sądowi Apelacyjnemu zażalenia w sprawie wycofania dystrybucji naklejki sprzeciwiającej się ideologii ruchu LGBT. Nalepka była dodatkiem do „Gazety Polskiej”. Od momentu wniesienia zażalenia minął ponad miesiąc. Wcześniej ten sam sąd zakazał sprzedaży naklejki już po dwóch dniach od wpłynięcia wniosku w tej sprawie.

Sąd Okręgowy nakazał wycofanie z dystrybucji naklejki na wniosek Bartosza Staszewskiego – organizatora Marszu Równości w Lublinie. Zdaniem wnioskodawcy, dodatek do czasopisma miał naruszać jego dobra osobiste. Tydzień po wydaniu postanowienia wydawca „Gazety Polskiej” złożył do sądu zażalenie. Sąd Okręgowy od ponad miesiąca nie przekazał jednak zażalenia wraz z aktami sprawy Sądowi Apelacyjnemu w Warszawie.

W praktyce, wycofać naklejkę z dystrybucji mogą wyłącznie sprzedawcy, którzy po tygodniu od otrzymania czasopisma, zwracają niesprzedany nakład prasy kolporterowi. Tym samym, sąd wydał postanowienie, którego wykonanie spoczywa na osobach trzecich, niebędących stroną sprawy.

Instytut Ordo Iuris przygotował w tej sprawie opinię amicus curiae. Zdaniem ekspertów Instytutu wydawca „Gazety Polskiej” działał w ramach konstytucyjnie gwarantowanej wolności prasy i innych środków społecznego przekazu, a publikacja naklejki objęta jest fundamentalną z perspektywy praw człowieka wolnością wyrażania swoich poglądów, w tym poglądów krytycznych wobec postulatów politycznych i społecznych (odpowiednio art. 14 i 54 Konstytucji RP).

Osoby, które zakupiły wydanie magazynu z naklejką, korzystają z wolności wyrażania swoich poglądów mogących mieć także motywy religijne. W tym sensie posługiwanie się naklejką łączy się z gwarantowaną w art. 53 Konstytucji RP i aktach prawa międzynarodowego wolnością sumienia i wyznania. Działania wydawcy «Gazety Polskiej» w postaci publikacji naklejki stanowiły wykonanie przysługującego mu prawa i miały na celu realizację społecznie uzasadnionego interesu. Jako takie korzystają w pełni z ochrony prawnej” – skomentował Łukasz Bernaciński, analityk Ordo Iuris.

Informacja prasowa - Ordo Iuris

Komentarze

Wolny Człowiek2020.03.31 13:16
Ha tfu na Gazetę Polską. Polska pod tym względem to bardzo nie tolerancyjny kraj
Jan Radziszewski2019.10.10 11:06
688 . Każdy człowiek uprawiający homoseksualizm czy to męski czy żeński, wykracza ciężko przeciwko szóstemu Bożemu Przykazaniu, przekracza Prawo Boże wkraczając w grzech przeciwny naturze, czyli sodomski. - Jeżeli osoba grzesząca w taki sposób nie nawróci się, sama wybiera swój dalszy, wieczny los, pobyt wieczny w piekle z demonami. + Jeśli człowiek waży się na zmianę Prawa Bożego w jakimkolwiek miejscu, pamiętajcie o tym, że Ja go nigdy nie zmieniam!!! +++ Już niedługo, nawet licząc po ziemsku, zapłonie żywym ogniem cała Europa, jak również palić się będzie wiele regionów całego świata. + Kto nie usłucha Bożego Wołania, ten cierpieć będzie i umierać w wielkim bólu. + Opadła już Ręka Bożej Sprawiedliwości na grzeszną ludzkość. Przystąpiły już masowo demony do wywarcia swojej zemsty na każdym człowieku, którego nie chroni już żadna Łaska Boża i nie jest opieczętowanym pieczęcią Boga Żywego. Pieczęcią tą jest Świetlisty Krzyż umieszczony na czole każdej bogobojnej osoby. Tej pieczęci oko ludzkie nie jest w stanie ujrzeć, widzą ją tylko Aniołowie i demony. + Jest wielu kapłanów i biskupów nie mających Bożego znaku na czole. Po upływie roku, który wam ofiarowałem, decyzja ostatecznie zostanie podjęta. ++ + Już niedługo Żydzi dostaną ostatnią już szansę. Jeżeli i tym razem Mnie odrzucą, zginą wraz ze wszystkimi grzesznikami, a palić się będą żywcem, bo pochłonie ich ogień padający z nieba, a to uratuje wieczność przynajmniej niektórych, lecz ci, co Mnie odrzucą, tych i Ja odrzucę, ale odrzucę ostatecznie. ++ + Z powodu wybraństwa Żydów, złe duchy spotęgowały swoje działanie i oddziaływanie, kusząc, wabiąc, zniewalając bardziej niż inne narody
krzysztof2019.09.17 18:12
LEWACTWO W SĄDACH NA UCZELNIACH PRWIE WSZĘDZIE ZAMASKOWANE LGBT KOMUNISTÓW ESBEKÓW CHMARY TAK WYGLĄDA POLSKA POMÓŻMY PISOWI DOPROWADZIĆ WSZYSTKIE REFORMY DO KOŃCA
Olo2019.09.17 12:12
Widzę że w komentarzach już prawie nikt normalny nie pisze. Sami sodomici i stalinowskie lewactwo. Proponuje Frondzie wyłączyć komentarze bo nie ma sensu psuć oczu na lewackie bzdury.
PePe2019.09.17 16:30
Co im żałujesz? Tyle ich, co sobie poszczekają. Mnie rozśmieszają te ich żałosne pobekiwania
bzyk2019.09.17 12:06
Może lepiej by było gdyby wąłdza zajęła się mafią lekową a nie poierdołami.
bzyk2019.09.17 16:27
Rozumiem,że osoba, która mnie zminusowała sądzi iż zajowanie się pierdołami jest ważniejsze od rozwiązania problemów z brakującymi lekami w kraju, bo mafia je wywozi za granicę, a tu nie zostaje nic. Wasz stan umysłowy nadaje się do psychiatry.
anonim2019.09.17 10:54
Czy Bartosz Staszewski – organizatora Marszu Równości w Lublinie złożył wniosek do Sejmu RP o refundację pampersów dla pederastów?
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.17 11:34
Dlaczego homofoby nie mogą przestać myśleć o męskich tyłkach?
Wojtek Polak 2019.09.17 12:42
a dla czego stare cweluchy muszą nosić pampersy. słuchaj idioto homofobia to wymysł starych zboków my się was nie boimy tylko mamy wstręt do waszych ohydnych zboczeń.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.17 13:11
Dlaczego homofoby nie mogą przestać myśleć o męskich tyłkach?
Janka2019.09.17 13:44
A tak na serio, czy nie było by dla wszystkich lepiej jakby wprowadzić jasne prawo - wprowadzić związki partnerskie - zakazać nazywania związków homoseksualnych maleństwem - wprowadzić zakaz adopcji dzieci przez pary homoseksualne za wyjątkiem sytuacji, gdy jedno z partnerów jest rodzicem lub prawnym opiekunem takiego dziecka A po spełnieniu tych warunków na tęczowe marsze już by nie miał u nas kto chodzić, bo postulaty nazywania związków homo małżeństwem czy adopcji dzieci przez pary homoseksualne w homofobicznym społeczeństwie praktycznie nie mają zwolenników. Wszyscy byli by zadowoleni, nikomu by się krzywda nie stała i marsze by się skończyły i cała dyskusja, czemu nie można tego po prostu wprowadzić. Lewactwo też straciłoby już ostatnich sojuszników i przepadło kompletnie.
leszczyna2019.09.17 21:50
We Francji mają wszystko, co chcieli, jednak marsze są nadal, a tegoroczny niósł hasło "Detruira votre societe" - zniszczy się wasze społeczeństwo.
PePe2019.09.17 16:33
Jesteśmy głęboko zatroskani dobrostanem waszych gejowskich tyłków, tak jak lubicie z empatią i tolerancyjnie. Poza tym z wami już nie da się o niczym innym.
anonim2019.09.17 10:48
Dorzućcie jeszcze naklejki z sierpem i młotem i naklejki ze swastykami oraz podobiznami Hitlera, Stalina, Che Guevary i Fidela Castro, tak w ramach wolności prasy, bo w sumie czemu nie, skoro wszystko wolno.
PePe2019.09.17 16:40
Powtórzę się: w Wyborczej sobie zamów, zapłać, i będziesz miał.
Wolny Cz\305\202owiek2020.03.31 13:19
Znając Dzisiejszą Polskę rząd się na to zgodzi.
Shame on you Fronda2019.09.17 10:25
Czekam na naklejkę "strefa wolna od czarnej zarazy"
PePe2019.09.17 16:35
W Wyborczej sobie zamów. Wybecaluj ile należy i będziesz miał.
leszczyna2019.09.17 21:45
Średniowiecze i czarna zarazy już minęły.
PePe2019.09.17 10:24
Mój kolega zdeklarowany gej twierdzi, że żyło mu się lepiej i bezpieczniej, kiedy nikt się nim nie interesował. A naklejka, która jest naklejona w centralnym punkcie mojego mieszkania mu nie przeszkadza. On doskonale wie, że to nie przeciwko niemu.
Naczelny2019.09.17 11:31
Pawelczyk, Ty masz kolegów? Znów uprawiasz mitomanie? Znów chcesz być demaskowany tu non stop?
PePe2019.09.17 15:24
Nie wiem dlaczego Pawelczyk, ale możecie mnie tak nazywać... a nawet demaskować ... do woli.
Naczelny2019.09.17 17:18
Dobrze wiesz psychicznie chory Wojtusiu z Koszalina
Jan Radziszewski2019.10.10 11:15
Dobrze wiesz psychicznie Naczelny że Opadła już Ręka Bożej Sprawiedliwości na grzeszną ludzkość. Przystąpiły już masowo demony do wywarcia swojej zemsty na każdym człowieku, którego nie chroni już żadna Łaska Boża i nie jest opieczętowanym pieczęcią Boga Żywego. Pieczęcią tą jest Świetlisty Krzyż umieszczony na czole każdej bogobojnej osoby. Tej pieczęci oko ludzkie nie jest w stanie ujrzeć, widzą ją tylko Aniołowie i demony.
lolek pawulon2019.09.17 10:02
Początek końca religii w szkołach zapoczątkowała deforma edukacji autorstwa PiS. Uczniowie masowo rezygnują z chodzenia na lekcje religii nie chcąc zostawać na kolejną 9 czy 10 lekcję i idą do domów. BRAWO!
anonim2019.09.17 10:53
To nie winni uczniowie , że nie idą na lekce religii , ale winni są wyłącznie ich rodzice , którzy dla własnej wygody odeszli już dawno od wiary i tym samym od kościoła. Jeżeli rodzic nie potrafi wychować swoje dziecko ( aby chodziło na lekcje religii, to znaczy , że w ogóle odstąpił od wychowania dziecka i pytam co z tego wyrośnie?
Dziwne to2019.09.17 11:14
Dla wygody? A może po prostu nie wierzą już w hipokryzję smutnych panów w złotych szatach mówiących o pomocy i miłości do bliźniego, jednocześnie głosząc z ambony nienawiść do ludzi o innej orientacji seksualnej?
anonim2019.09.17 12:02
Idąc do "kościoła" idzie się do ŚWIATYNI NA SPOTKANIE Z BOGIEM - ksiądz jest tylko pośrednikiem - oj marna jest twoja wiedza na temat wiary
katolik2019.09.17 12:19
Bluźnisz, ksiądz nie jest żadnym pośrednikiem. "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus". Prócz Jezusa Chrystusa żaden inny pośrednik nie istnieje.
Dziwne to2019.09.17 14:20
"To nie winni uczniowie , że nie idą na lekce religii , ale winni są wyłącznie ich rodzice , którzy dla własnej wygody odeszli już dawno od wiary i tym samym od kościoła." - mówisz, że ludzie odchodzą ze wspólnoty Kościoła dla wygody. Otóż nie - odchodzą, bo zaczynają widzieć że znów jak to wielokrotnie w dziejach istnienia religii już było, próbuje się im narzucić doktryny polityczne i nienawiść do drugiego człowieka. Pielęgnuje się podziały zamiast łączyć. Przedstawiciele tegoż Kościoła mówią publicznie o innych ludziach per "zaraza", śladem nazistowskich Niemiec. Podkreśla się, że istnieje jakiś wróg narodu i trzeba go wytępić. Tu również powtórka z historii się kłania. Mam taki szalony pomysł: weźmy sobie może wreszcie do serca słowa i nauki ubogiego cieśli z Nazaretu i zacznijmy robić dobro zamiast wyzywać, bić, poniżać, wykluczać i odmawiać praw.
leszczyna2019.09.17 21:43
Ubogi cieśla z Nazaretu powiedział, że opuści mężczyzna ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną tak ściśle, że będą jednym ciałem, a apostoł tego cieśli napisał, że mężczyźni współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego.
anonim2019.09.17 9:52
Dziwne i straszne jest to, że Polacy, z naszą smutną, wojenna przeszłością, ludzie którzy chociażby z historii pamiętają "Judenfrei" nie buntują się przeciwko takim naklejkom.
PePe2019.09.17 10:26
Nie znudziło cię jeszcze to lewackie paplanie?
anonim2019.09.17 10:30
A coś na temat dasz radę?
Naczelny2019.09.17 11:18
czołem Pawelczyk, wróciłeś na główną chory psychicznie mitomanie? Znów chcesz się popłakać?
anonim2019.09.17 11:23
Ciii, przecież to ksiądz proboszcz, nie pamiętasz?
Naczelny2019.09.17 11:32
Pamiętam, nadal mu mało po ostatnim razie chyba.
Beno2019.09.17 10:44
Co to tutaj ma do rzeczy "Judenfrei"? "Dziwne i straszne jest to, że Polacy, z naszą smutną, wojenna przeszłością..." Tak to jest dziwne. Czy wiesz czyxm była w tamtych czasach rodzina? Co to znaczyło być patriotą, kochać ojczyznę? Czy w tamtych czasach ktoś wychodził na ulice, manifestował inność obyczajów, prowokował? W tamtych czasach prawdziwi patrioci by nie tolerowali ich prowokacji, ich manifestacji, wymuszanie na społeczeństwie, że oni chcą w szkole edukować dzieci i młodzież, adoptować dzieci... Nie porównuj LGBT do Holokaustu, obrażasz Zydów i wielu Polaków. Jest wolność słowa i demokracja. Uszanuj to, a mniejszości, niech się w końcu dopasują i nie prowokują. Nie będzie tak jak chce tego mniejszość. Nikt ich nie tyka, tolerujemy ich, ale prowokatorom i prowokacjom na ulicach trzeba powiedzieć "nie". My też mamy swoją strefę wolności i to jest właśnie to "Judenfrei".
anonim2019.09.17 11:06
W tamtych czasach homoseksualiści umierali w obozach z odpowiednimi plakietkami- czarny trójkąt- miedzy innymi lesbijki i kobiety które dokonały aborcji, różowy trójkąt- homoseksualiści. Więc niczego nie demonstrowali. Każda segregacja ludzi jest zła. Niezależnie od czasów, powodu i rodzaju segregacji.
anonim2019.09.17 9:47
Trzeba kontynuować reformę sądownictwa.
Jezus Chrystus2019.09.17 9:46
W piekle wrzucę żywcem wszystkich homofobów do najgorętszego kotła.
Luzifer® 2019.09.17 23:48
Ty, Jezus, wez mi sie tu do piekla nie wtracaj, co? Wpadnij na flaszke, ale w kotłach to nie mieszaj stary.
Jan Radziszewski2019.10.10 11:08
Opadła już Ręka Bożej Sprawiedliwości na grzeszną ludzkość. Przystąpiły już masowo demony do wywarcia swojej zemsty na każdym człowieku, którego nie chroni już żadna Łaska Boża i nie jest opieczętowanym pieczęcią Boga Żywego. Pieczęcią tą jest Świetlisty Krzyż umieszczony na czole każdej bogobojnej osoby. Tej pieczęci oko ludzkie nie jest w stanie ujrzeć, widzą ją tylko Aniołowie i demony. +