04.08.21, 11:56Fot. screenshot - YouTube

Zmiany podatkowe. Prezes ZPP: Kompromis jest w zasięgu ręki

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał wczoraj z przedstawicielami resortu finansów, ZUS i środowisk przedsiębiorców na temat proponowanych w ramach Polskiego Ładu zmian w podatkach. Po spotkaniu prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak przekazał, że strony są bliskie wypracowania kompromisu.

Na wczorajszej wideokonferencji przedsiębiorców reprezentowały takie organizacje jak: Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Fundacja Firmy Rodzinne, Pracodawcy RP, BCC.

Premier Mateusz Morawiecki wyjaśniał, że proponowane zmiany będą korzystne dla ogromnej większości Polaków i nie spowodują poważnych obciążeń dla przedsiębiorców.

Konsultacje będą trwały do 30 sierpnia, a o dotychczasowych rezultatach pisze w mediach społecznościowych prezes ZPP Cezary Kaźmierczak.

- „Spotkanie z @MorawieckiM i nowa propozycja opodatkowania ryczałtu ewidencjonowanego jest dla @ZPPnetpl do zaakceptowania, choć wolelibyśmy niższe stawki. Przeniesienie tego mechanizmu na inne rodzaje działalności gospodarczej kończy spór. Kompromis jest w zasięgu ręki”

- podkreśla.

kak/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Twitter, DoRzeczy.pl

Komentarze

Dam2021.08.4 15:20
Strona przedsiębiorców twierdzi co innego – przedsiębiorcy "spuścili premiera po brzytwie". Ale "ciemny lud to kupi".
"Dam", czyli Lechu Keller!2021.08.4 21:50
Kogo masz za... "ciemny lud, który to kupi? ... Pisz konkretnie!... To dziwne!? ... Uważam, że do "ciemnego ludu.... "należysz ty Lechu Keller i twoi towarzysze!... Ile razy można wklejać taki tekst z "ciemnym ludem"? ...No ile razy..??? To ty sam siebie robisz sto razy gorszym niż myślisz!...
Anonim2021.08.4 14:22
Buhahahhahahahhahaaa 😁😂🤣😂😁 "Strony są bliskie osiągnięcia porozumienia". tak samo jak "były bliskie porozumienia" z Czechami.... Co za kłamliwa gnida.🤢🤮
Jak myślisz "anonimku"... ????2021.08.4 21:53
PO CZYM POZNAĆ GŁUPIEGO???...... PO GŁUPIM ŚMIECHU JEGO...!!! Taki właśnie śmiech prezentujesz, ... nic dodać..!!! Resztę wiadomo o tobie, Lesiu !
Samo gęste2021.08.4 12:50
Mimo dwóch godzin rozmowy z przedsiębiorcami premier Mateusz Morawiecki nic nie wskórał ws. ich akceptacji dla zmian podatkowych Polskiego Ładu. - Nie ma szans na porozumienie - mówi osoba zaangażowana w rozmowy. A w otoczeniu Jarosława Gowina, ponad którego głową premier chciał zdobyć przychylność biznesu, radość, że szefowie organizacji przedsiębiorców "spuścili premiera po brzytwie".