03.09.21, 16:42Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, polsatnews.pl)

Żukowska atakuje Cichanouską: Dyskwalifikująca wypowiedź

W rozmowie z „Faktem” liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska stwierdziła, że koczujący przy polskiej granicy migranci są współodpowiedzialni za swoje położenie, ponieważ z własnej woli wzięli udział w procederze zorganizowanym przez białoruski reżim. Białorusinkę krytykuje po tych słowach Anna Maria Żukowska z Lewicy, która porównuje jej wypowiedź do obwiniania ofiar gwałtu o wychodzenie w nocy z domu.

- „Oczywiście współczuję tym ludziom, którzy koczują tam na granicy. Jednak oni też są za to odpowiedzialni. Dlaczego wzięli udział w procederze zorganizowanym przez białoruski reżim?”

- powiedziała w rozmowie z „Faktem” Swiatłana Cichanouska.

Za słowa te białoruską opozycjonistkę skrytykowała posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, wedle której wypowiedź o migrantach „dyskwalifikuje” Cichanouską i „świadczy o wybiórczym traktowaniu praw człowieka i braku wiedzy o sytuacji i pochodzeniu migrantów”.

- „Obwinianie ich o to, że stali się ofiarami przemytników ludzi, to jak obwinianie ofiar gwałtu o wychodzenie w nocy z domu”

- napisała parlamentarzystka na Twitterze.

W odpowiedzi na zachodnie sankcje, reżim Aleksandra Łukaszenki „szmugluje” migrantów z Bliskiego Wschodu, głównie z Iraku, do Unii Europejskiej. Cały proceder został zorganizowany we współpracy z biurami podróży. Migranci płacą mniej więcej tysiąc dolarów za lot do Mińska, skąd są przewożeni na granice z Polską, Litwą lub Łotwą, a tam otrzymują pomoc białoruskich służb w przekroczeniu granicy.

kak/Twitter

Komentarze

ONLY PEACE2021.09.4 9:55
Glonojad Cazastego to zazdrosny bezczelne jest.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.4 9:19
Zukowska trzeba wydalic do Bialorusi,zeby sie tm starala o azyl polityczny.
Filip2021.09.4 15:50
Jak PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, a następnie prezydenckie w 2025 roku, to być może wielu obecnie rządzących zwróci się o azyl polityczny na Białorusi. Na razie stopniowo starają się z Polski zrobić Białoruś, ale mam nadzieję, że im się nie uda. Będą mieli sprawy karne i konstytucyjne chyba, że Andrzej Duda ułaskawi ich i to jeszcze przed postawieniem zarzutów. :)
Anonim2021.09.3 21:09
Coś wam wyznam w zaufaniu. Ale niech to zostanie między nami! Otóż, jestem tzw. kryptopedofilem (to taka nowa płeć – nr 213 wg najnowszej klasyfikacji WHO). Mój plan jest taki: wszędzie w Kościele tropię pedofilów. Wiem, że ich praktycznie tam nie ma, a ci nieliczni to są geje, którzy zmylili czujność przy rekrutacji do seminariów. Niektórzy z nich to byli też TW bezpieki, którzy za kasę donosili na Kościół. Zatem, jeśli będę bez przerwy piętnował księży-pedofilów, to - mam nadzieję - moje wstydliwe skłonności jakoś się ukryją i ujdzie mi to na sucho. Fajnie to wymyśliłem, co? Pozdrawiam Lucyfera swoim obleśnym, chrapliwym buhahahahaha!!!
bogdanus2021.09.3 20:17
Czy chcemy by Żukowska w przyszłości rządziła nami, no nie. Ta kobieta nie rozumie prostych spraw.
Jazzz2021.09.3 19:44
Czy to jest wojna hybrydowa, czy nie ? Ukraińcy byli w takiej sytacji, można zapytać. PANI ŻUKOWSKA WIE ŻE DWA WROGIE POLSCE KRAJE, ORGANIZUJĄ MANEWRY WOJSKOWE PRZY POLSKIEJ GRANICY. Pani Żukowska wie, bo jest politykiem, że ogromna koncentracja wojsk wrogich państw, przy granicy z Polską, musi budzić niepokój nie tylko rządzących i służb, ale i społeczeństwa. Pani Żukowska wie że w takiej sytuacji granica powinna być w szczególny sposób uszczelniona i strzeżona, a wpuszczanie ludzi którzy nie mogą, lub nie chcą się wylegitymować jest nadzwyczaj ryzykowne. Nie wiemy bowiem czy nie są to dywersanci, albo tzw. zielone ludziki. Na pewno wiemy że to test dla Straży Granicznej, dla naszych służb. To wszystko jest obserwowane przez rosyjskie i białoruskie służby i skrupulatnie analizowane. Kiedyś na pewno się przyda, bo Fukuyama się mylił. Pani Żukowska doskonale wie, gdzie możemy sobie wsadzić prawa człowieka, kiedy wybucha wojna, tym bardziej JEJ POSTĘPOWANIE JEST GODNE POTĘPIENIA.
Anonim2021.09.3 18:11
żukowaska czerwona dziwa została porażona piorunem w pissde,jachira ma udanego nastepce
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.09.3 17:26
„Oczywiście współczuję tym ludziom, którzy koczują tam na granicy. Jednak oni też są za to odpowiedzialni. Dlaczego wzięli udział w procederze zorganizowanym przez białoruski reżim?’ - zaznaczyła Cichanouska. I teraz te wszystkie święcie oburzone i plujące na polskiego żołnierza strzegącego granicy RP i zarazem UE Frasyniuki, Lemparty, Biedronie, Wałęsy, komisarze od propagandy z TVN i GW i inna lewacko-tęczowa swołocz stawajcie nadal w obronie intryg Łukaszenki i Putina. W obłędzie waszej paranoi to jedyna droga.
Anonim2021.09.3 17:21
Ale skóra jak u tzw. prof. Senyszyn.
Anonim2021.09.3 17:13
Zlasowany mózg się odzywa,jest oderwana od rzeczywistości brak logicznego myślenia w tej kobiecie,jestem ciekaw kto ją na posła/osła/wybrał,zistanie jej kadencja w następnych wyborach przeniesiona do kosza.Zero inteligencji.!
man.of.Stagira2021.09.3 17:07
Nie, no nie są odpowiedzialni. Przecież uprowadzono ich z domu wbrew ich woli. GWAŁT! // Ofiary gwałtu na własne życzenie. A chcącemu dzieje się krzywda. Aha.
Anonim2021.09.4 5:14
Wychodzisz z domu -> ktoś cię zgwałci -> sam chciałeś wyjść z domu, chcącemu nie dzieje się krzywda.
Eustachy2021.09.3 17:06
Żukowska jako Czarna Macica będzie atakowała każdego normalnego człowieka
Wypociny PATO - HEJTERA!2021.09.3 16:54
gumowa kaczka gumowa kaczka gumowa kaczka gumowa kaczka gumowa kaczka .... Prezes Prezes Prezes Prezes Prezes .... raport Macierewicza raport Macierewicza raport Macierewicza raport Macierewicza ..... Wypociny PATO - HEJTERA!
gumowa kaczka2021.09.3 16:48
sztuczny problem,wpuścić i niech idą do tej głupiej Anglii
mniam2021.09.3 17:03
Jesteś pewien Żydzie, że pójdą tam? A może zakwaterują się u ciebie w ogródku...