Jak dodał prezes PiS, pojawiło się wiele powodów, które staną się przedmiotem jego rozważań w kwestii zgłoszenia swojej osoby na kolejną kadencję jako lidera ugrupowania.

Jeżeli uzyskam odpowiednie poparcie ze strony kongresu partii, to dalej tym szefem partii będę — stwierdził Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

Z doniesień medialnych wynika, że konwencja partii ma się odbyć w połowie przyszłego roku.

Będę musiał się zastanowić nad przyszłym rokiem. Na pewno nie jestem z natury dezerterem, a jest walka wewnątrz Polski — dodał obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas czwartkowej konferencji Jarosław Kaczyński odniósł się do pogłosek o swojej rezygnacji z funkcji prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Na skutek tych wszystkich wydarzeń, które dzisiaj mają miejsce w Polsce, doszedłem do wniosku, że będę musiał się zastanowić nad przyszłym rokiem. Na pewno nie jestem z natury dezerterem, a jest walka wewnątrz Polski

stwierdził Jarosław Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej.

Tusk mówi o tym, że jest bezpośrednie zagrożenie także dla Polski, że krytyczna sytuacja dla Ukrainy to jest także krytyczna sytuacja w Polsce, ale to wcale nie zmienia faktu, że prowadzi w Polsce wojnę, łamie konstytucję, łamie prawo, dokonuje przestępstw z artykułu 127. Kodeksu karnego, to zbrodnia zagrożona karą od 10 lat do dożywotniego więzienia

stwierdził lider Prawa i Sprawiedliwości.

Odnosząc się do działań marszałka Sejmu Szymona Hołowni, polegających na karaniu posłów PiS, Jarosław Kaczyński podkreślił, że „opowieści o tym, że to był jakiś zaplanowany atak, szturm, są całkowicie nieprawdziwe”.