06.10.21, 21:18Fot. screenshot - YouTube

Abby Johnson: Aby zabijać dzieci, przemysł aborcyjny jest gotów poświęcić życie matek

Mówiąc o horrorze przemysłu aborcyjnego, była dyrektorka „kliniki”  Planned Parenthood w Teksasie Abby Johnson podkreślała na Catholic Identity Conference w Pittsburgu, że aborcjoniści, aby zabijać nienarodzone dzieci, są gotowi nawet poświęcić życie ich matek. Jako przykład takich działań opisała skandaliczne procedury wysyłkowej sprzedaży pigułek wywołujących poronienie, które narażają kobiety na ogromne niebezpieczeństwo.

Występując na konferencji poświęconej katolickiej tożsamości jedna z najważniejszych działaczek pro-life w Stanach Zjednoczonych mówiła o radykalizacji agendy aborcyjnej. Zwróciła uwagę m.in. na wysiłki podejmowane w celu zmiany postrzegania zabijania nienarodzonych. W tym celu aborcjoniści używają takich pojęć jak „opieka zdrowotna” czy „planowanie rodziny”.

Abby Johnson, która przed swoim nawróceniem sama działała w przemyśle aborcyjnym, opisała skandaliczne procedury wysyłkowej sprzedaży pigułek wywołujących poronienie przez Planned Parenthood. Podała przykład nieletniej dziewczyny bez dowodu osobistego, która zwróciła się do organizacji po „pomoc”. Wówczas władze „kliniki” zdecydowały się sfałszować dokumenty i upozorować korespondencję mailową, aby można było sprzedać dziewczynie środek poronny. Wszystko to odbywało się bez konsultacji z lekarzem i mogło doprowadzić do krwawienia, zakażenia, a nawet śmierci dziewczyny.

- „Przemysł aborcyjny jest tak zdesperowany, by zabijać dzieci, że jest gotowy zabić przy okazji matkę”

- mówiła działaczka.

W czasie konferencji Johnson krytycznie odniosła się też do stanowiska Kościoła katolickiego na temat szczepionek, do których utworzenia wykorzystano przemysł aborcyjny. Opisała też w jaki sposób traktują ją katolickie diecezje po publikacji filmu, w którym opowiada o tych zastrzeżeniach.

- „Nigdy w życiu nie sądziłam, że jako osoba broniąca życia, mówiąc o tym, że abortowane dzieci są wykorzystywane w szczepionkach, spotkam się z próbami uciszania i cenzurowania ze strony Kościoła katolickiego i organizacji pro-life. A jednak do tego doszło. Taki jest stan naszego ruchu i taki jest stan naszego Kościoła. Właściwie powinnam powiedzieć – głównego nurtu Kościoła”

- mówiła.

kak/ lifesitenews.com, PCh24.pl

Komentarze

MaxFiend2021.10.7 9:23
Dlatego należy dostępność i świadczenie takich usług medycznych uregulować prawnie w państwie zwłaszcza w sytuacji, gdy każda kobieta ma niezbywalne prawo do aborcji. Taka jest konsekwencja poszanowania praw człowieka. W przeciwnej sytuacji zawsze będą nadużycia i naciski grup interesów narażające kobiety na niebezpieczeństwo.
leszczyna2021.10.7 9:44
Prawo do aborcji jest prawem do praktycznie dowolnego zabijania ludzi w łonach matek, więc leśna dzicz jest lepsza od poszanowania "praw człowieka", jakie już nieraz tu prezentujesz.
MaxFiend2021.10.7 10:15
To już jest wyłącznie problem matki, jej światopoglądu i prawa do wyboru. Za swoją decyzję nigdzie w cywilizowanym świecie nie ponosi żadnych konsekwencji bo byłoby to odebraniem jej osobistych praw i wolności. Nie zmieni tego porównywanie kogokolwiek z leśną dziczą bo takie normy prawne obowiązują również w Polsce: kobieta ma prawo wyboru i za aborcję nic jej ze strony obowiązującego prawa nie grozi.
Anonim2021.10.7 11:51
"Prawo do życia nie jest prawem religijnym. To prawo człowieka."
MaxFiend2021.10.7 12:23
Jeżeli życie biologicznie zależy od innej osoby i jest chwilowo praktycznie częścią jej organizmu, to jego "prawo do życia" zależy od woli i decyzji kobiety. Tutaj natura ustanowiła biologiczny wyjątek. I co teraz z tym zrobić? Jak to prawo płodu zapewnić i wyegzekwować skoro nie ma takiej możliwości bez zabrania praw człowieka kobietom?
Sis2021.10.7 12:57
Widzisz, natura tak to sobie ułożyła, że kobieta nie ma takiej magicznej mocy aby na skutek swojej decyzji, dokonać na sobie aborcji. I choćby nie wiem jak bardzo chciała siłą własnej woli sama z siebie dziecka z macicy nie usunie. Potrzebuje do tego pomocy osoby drugiej, której to „zleca”. Nie jest to żadne prawo naturalne kobiety. I co teraz z tym zrobić? Jak to prawo kobiecie zapewnić i wyegzekwować skoro nie ma takiej możliwości bez zabrania praw człowieka istocie ludzkiej w jej łonie?
MaxFiend2021.10.7 13:19
Oczywiście, że ma taką możliwość i sposoby znane od zarania dziejów. Problemem była nieznajomość fizjologii ciąży stąd wiele z nich było "nietrafionych". Metody "ziołowo-farmakologiczne" były także skuteczne, co stosowały z powodzeniem np. dzikie plemiona amazońskie. Z podniesieniem poziomu wiedzy naturalną konsekwencją jest możliwość stosowania najnowszych zdobyczy nauki i tego nie ma jak zabronić. Płód jest w tej sytuacji na przegranej pozycji zwłaszcza, że przed urodzeniem nie ma równych praw człowieka jak prawa przysługujące ludziom po urodzeniu. Jest to odzwierciedlone w obowiązującym prawie. To kobieta decyduje o prawach przysługujących "istocie ludzkiej w jej łonie".
ano2021.10.7 17:12
natura różne sprawy poukładała. prymat najsilniejszego samca w stadzie, to że stworzenie które urodzi się z wadami i tak zaraz umrze. nie zaplanowała za to operacji ratujących życie ani nowoczesnych terapi
leszczyna2021.10.7 20:48
Jak to natura nie zaplanowała operacji ratujących życie? To po co dała człowiekowi wyjątkowy rozwój mózgu, a on z tego wyposażenia korzysta? Operacje ratujące życie to postępowe osiągnięcie natury i ewolucji.
Adeptus2021.10.7 16:33
"Jak to prawo płodu zapewnić i wyegzekwować skoro nie ma takiej możliwości bez zabrania praw człowieka kobietom?" Proste. Ograniczyć "prawa człowieka" matki. Każde prawo zabraniające czegokolwiek jest ograniczeniem praw człowieka. To, że nie można składać ofiar z ludzi jest ograniczeniem prawa do wolności wyznania, czemu akurat w kwestii aborcji mielibyśmy wychodzić z założenia "Nie, nie wolno żadnych praw zabierać!"? adeptusrpg.wordpress.com
MaxFiend2021.10.7 16:48
Dobra, jak to zrealizujesz i czym uzasadnisz? Konkretnie proszę.
Albert2021.10.7 10:52
Fanatyzm religijny nie ma prawa stanowić jakiegokolwiek argumentu w takiej dyskusji. Aborcja powinna być dozwolona bez ograniczeń do określonego odgórnie miesiąca ciąży. Na przykład do momentu odczuwania bólu, czyli do ok. 25-27 tygodnia. A to, czy się to jakimś zaślepionym religijnie idiotom podoba, czy nie, jest zupełnie nieistotne - nikt się ich nie powinien o zdanie pytać.
Anonim2021.10.18 14:24
Tak samo jak fanatyzm aborcyjny , który powtarza nagminnie te same frazesy jako dogmat ,który nie do wszystkich trafia. To jest jak wciskanie każdemu reklamy do ręki., a nie chcesz jej..Jak wymuszenia zjedzenia potrawy którą nie cierpisz.
Anonim2021.10.7 11:50
każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia. Taka jest konsekwencja poszanowania praw człowieka. W przeciwnej sytuacji zawsze będą nadużycia i naciski grup interesów narażające dziecko na niebezpieczeństwo.
MaxFiend2021.10.7 13:21
A to ciekawe. Podaj proszę regulacje prawne, które to gwarantują i dlaczego matka ma pełne prawo dokonać aborcji.
leszczyna2021.10.8 9:52
Jeżeli prawo czegoś nie gwarantuje, to można odpowiednie prawo wprowadzić, i wtedy ono będzie coś gwarantować. Będziesz wtedy swoje argumenty dostosowywał do tego prawa? PS. Ustawa o RPD określa dziecko jako osobę od poczęcia do ukończenia 18 lat po urodzeniu. Z kolei konstytucja zapewnia człowiekowi prawo do życia, więc postulat "prawa do aborcji" jest sprzeczny z polską konstytucją i ustawą o RPD.
MaxFiend2021.10.8 11:33
Czy obowiązujące prawo jest też sprzeczne skoro kobieta może dokonać bezkarnie aborcji? I Ziobro z Przyłębską nic nie robią? Skandal! A aborcja jest całkowicie dozwolona a karane jest wyłącznie uczestniczenie w niej osób trzecich. To dopiero prawna paranoja :-D
leszczyna2021.10.8 12:46
Słusznie, karane jest uczestniczenie osób trzecich w wykonaniu decyzji osoby pierwszej o pozbawieniu życia osoby drugiej. Kara za aborcję należy się temu, kto o niej zdecydował, jeśli to kobieta, to jej, jeśli ktoś to na niej wymusił, to dla tego sprawcy. Obecnie jest tak, jakby karano snajpera za zabicie ofiary, ale jego mocodawca pozostawałby w prawie do zlecenia zabójstwa. I to jest paranoja prawna, jak piszesz.
MaxFiend2021.10.8 21:39
To nie jest to samo. Zleceniodawca każe zabić całkowicie autonomicznego biologicznie człowieka niezwiązanego z nim organami i nimi nie karmionego. W przypadku płodu nie jest to autonomiczny organizm a w dodatku nierozwinięty i wykorzystujący zasoby organizmu matki. Na to ona nie musi się godzić i ma prawo jednostronnie zakończyć taką szkodliwą dla niej relację.
Sis2021.10.7 8:46
Rób swoje dziewczyno. Jesteś na właściwej ścieżce, ścieżce prawdy. I nie zbaczaj z niej mimo jakichkolwiek nacisków, a "włos z głowy ci nie spadnie".
Aby chronić płody2021.10.7 8:29
Katoliccy fanatycy są gotowi poświęcić życie matek. I płacić Johnsonowej (razem z antyszczepionkowcami) za wygadywanie bzdur i kłamstw.
Anonim2021.10.7 11:52
Płodzie poroniony ...
Jak widać, nie poroniony2021.10.7 16:13
Tym gorzej dla katolickich plew.
Aborcja, czyli handel narządami, itp.2021.10.7 7:58
To wielomiliardowy geszeft i jeden z najszybciej rosnących. Nic dziwnego, że plemię żmijowych kozojebców jest tak aktywne.
jacieniemoge!2021.10.6 22:54
jw.
Anonim2021.10.6 22:40
Kasa, kasa, misiu.
Po 11 ...2021.10.6 22:17
Aby gwałcić dzieci, KK jest gotów poświęcić Jezusa.
Anonim2021.10.7 8:14
Przecież to LGBT stara się o legalizację pedofilii, a pewien "profesor" mówi, że czas zacząć dyskusję o kazirodztwie. Co ma KK wspólnego z lawendową mafią homoseksualną? Poczytaj Biblię.
Anonim2021.10.7 9:22
Kleruchy się nie starają, one po prostu dumają dzieci.
leszczyna2021.10.7 9:42
Kościół jest niestety przeżarty przez homoseksualną mafię i to nie od dzisiaj. To ma wspólnego.
matis892021.10.6 22:07
Ci co stoją za tym dzieciobójstwem mówią też że ich aborcyjne szczepionki Antychrysta mają nas chronić. To ich siły przymuszają ludzi do aborcyjnych szczepionek.