29.08.13, 08:23fot. Youtube

Zabójcze postulaty dla Ameryki Łacińskiej

Dokument, zatytułowany „Montevideo consensus”, wzywa te rządy, które zabraniają aborcji, do „rozważenia naprawienia ich praw... biorąc pod uwagę dobrowolne zakańczanie ciąży w celu chronienia życia i zdrowia kobiet i młodych dziewcząt”.

Reprezentanci obradowali w stolicy Urugwaju od 12. do 15. sierpnia. Ich celem było sprawdzenie postępów w sprawie kairskiej konferencji ONZ na temat populacji i rozwoju z 1994 roku.

W dokumencie czytamy też, że kraje Ameryki Łacińskiej powinny „zagwarantować... dostęp do szerokiej gamy... środków antykoncepcyjnych”, w tym do tabletki „po”.

 Reprezentanci domagali się także „efektywnych programów edukacji seksualnej prowadzonych od wczesnego dzieciństwa”.

Spotkanie zostało zorganiznowane przez Ekonomiczną Komisję Ameryki Łacińskiej i Karaibów (ECLAC) i przez rząd Urugwaju, ze wsparciem ONZ. Uczestniczyło w nim ponad 800 przedstawicieli państw, organizacji rządowych i niezależnych. Spotkanie było jednym z największym spotkań regionalnych ostatnich lat.

Co ciekawe, ECLAC podkreślała, że penalizacja aborcji jest powiązana w Ameryce Łacińskiej z dużym współczynnkiem śmiertelności matek przy porodach. Nie wspomniano jednak, że w Chile, gdzie aborcja jest nielegalna bez żadnego wyjątku, współczynnik śmiertelności matek przy porodach jest najniższy w całym regionie.

W Montevideo poświęcono też uwagę homoseksualizmowi. Uchwalono, że jest konieczne „promować politykę, która umożliwia jednostkom korzystać z ich praw seksualnych, co obejmuje prawo do bezpiecznego i pełnego życia seksualnego, jak i do wolnych...dobrowolnych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących ich seksualności, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”.

Zwrócono się też pośrednio do rządu Kostaryki, pisząc w dokumencie, że „świeckie państwo jest jednym z fundamentalnych elementów dla istnienia pełni praw człowieka, dla pogłębiania demokracji i dla eliminacji wszelkich form dyskryminacji”. Kostaryka jest bowiem jedynym krajem Ameryki Łacińskiej, które w swojej konstytucji uznaje katolicyzm za oficjalne wyznanie.

PCh/LSN

Komentarze

anonim2013.08.29 10:49
Zaraza "cywilizacji śmierci" dotarła już i do tych krajów... A wszystko w imię "wolności"... do zabijania najsłabszych, lansowanej przez lewackie tałatajstwo. Lewactwo bardzo nie lubi ludzi. Niebezpodstawnie symbolem komunistów, których są spadkobiercami, była czerwona flaga. Żądza przelewania krwi leży u podstaw ich ideologii... Zabić "burżujów", zabić kułaków", zabić tradycjonalistów, zabić nienarodzone dzieci, zabić upośledzonych, zabić staruszków... Krew, krew, krew... żywią się nią jak wampiry, ci lewicowi książęta ciemności.
anonim2013.08.29 11:24
Nie mam wątpliwości co do tego, że szatan działa i to bardzo agresywnie i skutecznie. Zabijanie nienarodzonych to ZŁO w czystej formie. Kolejnym stopniem zaś jest nie tylko sam czyn, ale właśnie upowrzechnianie mordowania niewinnych i najsłabszych. Nie wiem czy człowiek może zrobić coś jeszcze gorszego.