26.02.14, 09:37O. Tadeusz Rydzyk (fot. archiwum fronda.pl)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: O. Tadeusz Rydzyk nigdy nie zabiegał o polityczne względy dla kogokolwiek. Jest ponad to!

Fronda.pl: Dzisiejsza „Rz” pisze o konflikcie na linii prezes Jarosław Kaczyński – o. Tadeusz Rydzyk. Powodem mają być zbliżające się eurowybory. Według dziennika, dyrektor Radia Maryja chciałby na „jedynkach” umieścić swoich faworytów, na co nie godzi się szef PiS. Pan jest wymieniany jako jeden z preferowanych przez redemptorystę kandydatów.

Andrzej Jaworski: O ile znam o. Tadeusza Rydzyka, o tyle nigdy nie zabiegał on o tego typu sprawy dla kogokolwiek. Ojciec Dyrektor zawsze jest ponad to i jestem przekonany w stu procentach, że dziś sytuacja wygląda tak samo. Rewelacje z „Rzeczpospolitej” to jedna wielka bzdura.

Czyli informacje dziennikarza „Rz” są niewiarygodne? We wcześniejszych wyborach o. Tadeusz Rydzyk nigdy nie zabiegał o względy dla swoich faworytów?

Zawsze mam taką zasadę, że sprawdzam autora tekstu i jego wcześniejsze publikacje. W tym przypadku autor ma chyba taką przypadłość, że większość rewelacji, jakie zamieszcza w swoich artykułach często okazuje się nierealnymi. Tylko tak mogę to skomentować.

To nie pierwszy medialny donos o rzekomym konflikcie pomiędzy prezesem Kaczyńskim a o. Tadeuszem Rydzykiem. Co mają na celu takie medialne „wrzutki”?

Od dłuższego czasu próbuje się wmówić Polakom, że Radio Maryja jest upolitycznionym, upartyjnionym radiem, aby zaszkodzić rozgłośni i jej środowisku. Wszystkie tego typu artykuły są pisane właśnie po to, aby podtrzymać taką tezę. Nie wiem, na ile one powstają na zamówienie jakiejś konkretnej instytucji, a na ile wynika to ze złośliwości samych autorów. Jedno jest pewne – takie publikacje nie służą niczemu dobremu. One nie opisują rzeczywiści, a próbują ją kreować. I to jeszcze w sposób taki, który ma zaszkodzić instytucji zupełnie niezainteresowanej tego typu rozgrywkami.

Z artykułu „Rz” wynika, że prezes PiS może zagwarantować ojcu dyrektorowi tylko „jedynkę” w regionie kujawsko-pomorskim. To Pański region. Ale – jak mówi anonimowy rozmówca „Rz” z PiS – zakonnik może tam przerzucić prof. Mirosława Piotrowskiego z Lublina.

Będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bez względu na miejsce, jakie dostanę na liście.

Rozm. MBW

O rzekomym zgrzycie na linii Jarosław Kaczyński - o. Tadeusz Rydzyk pisaliśmy na Fronda.pl TUTAJ

Komentarze

anonim2014.02.26 9:40
rzekomy spór między PIS a o. Rydzykiem to TEMAT ZASTĘPCZY TUSKOMATOLSTWA!
anonim2014.02.26 9:45
Coś gazety muszą pisać... Ciekawe kogo tow. Walter i koledzy z WSI życzą sobie na pierwszych miejscach list wyborczych. To jest problem a nie jakieś tam...
anonim2014.02.26 9:56
tak to działa oczywiście media walczące z chrześcijaństwem pierw pokazują w złym świetle O. Tadeusza i potem w nast. artykułach juz droga przetarta - idą dalej tropem już obranym ...KK w Polsce to O.Tadeusz a O.Tadeusz to zło a więc KK to zło i jazda ......tak by to mniej więcej wyglądało żeby z bogobojnego zakonnika zrobić niemal szarlatana to trzeba mieć ogromnie złą wolę i działać z premedytacją komu służą te media? oczywiście złym siłom bo innego wytłumaczenia nie mamy tutaj ich macki na Frondzie o czym świadczą komenatarze pod artykułami o O.Tadeuszu
anonim2014.02.26 9:57
arbiter, po każdym nazwaniu przez ciebie buraku osoby duchownej przez per pan ja napiszę fyut arbiter. Tak samo obraźliwe, chociaż ty jesteś prawdziwy palant.
anonim2014.02.26 10:06
Ograniczone masz horyzonty arbiter, bardzo ograniczone.
anonim2014.02.26 10:15
arbitruteń jest w ogóle ograniczony...;)))
anonim2014.02.26 10:41
o.Rydzyk ma dobrze poukładane w głowie w przeciwieństwie do większości polityków
anonim2014.02.26 11:35
OTR chciałby ugryźć kawałeczek eurotortu ale jako głównemu ''dietetykowi'' nie wypada mu tego czynić otwarcie... Stąd różne podchody , ot co :-)
anonim2014.02.26 13:41
Nawet gdybym miała zamiar głosować na PiS to po takim wywiadzie nie będę, po prostu chce się człowiekowi rz...... ć !
anonim2014.02.26 13:45
Jeszcze jedno - radio bezpartyjne , a występują ze świeckich tylko ,, ja jako były''.
anonim2014.02.26 18:34
Notoryczne pomówienia na ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka wygłaszają ponieważ nie sprzyja liberalno – lewicowym złoczyńcom niszczącym naszą POLSKĘ dlatego chcąc zaszkodzić ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi w obieg wprowadzają fałszywe treści które są przez otumanione sługusy Tuska Donalda powielane. Zarzucają lebiegi komunistyczne ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi jak i pozostałym personom występującym w Radio Maryja nieładne słownictwo chociaż w ogóle podczas audycji prowadzący nie stosują obelg czy innego typu przykrych określeń wyłącznie merytorycznie z dbałością o kulturę dyskutują. Paskudne przemowy to są obecne ale w mediach liberalno – leciwych kiedy POLAKÓW bezpodstawnie od najgorszymi epitetami obrzucają tylko dlatego że dostrzegają między innymi dzięki porządnym personom że platforma obywatelska jest komunistycznym tworem gloryfikującym oprawców Narodu Polskiego do tego stopnia że pomniki sowietom fundują z pieniądze podatnika.
anonim2014.02.26 21:35
To sątakie dziennikarskie dywagacje, które mająośmieszyćmedialnąkonkurencję, jakąjest radio Maryja i TV Trwam. Śmieszy mnie sugestia, zęojcec Rydzyk mozę tak konkretnie mówić Kaczyńskiemu: "Chcę jedynki tu, tu i tu!" Ojciec Rydzyk możęsięnie zzgadzać z Kaczyńskim. Ale popatrzecie się jaka to obiektywność: Jak sięzgadza, to mówią, zę upolitycznia religię itd, jak sięnie zgsadza, to teżźle. NO ludzie, przejrzyjta na oczęta swoje i zrozumcie, że inne media widząw radiu Maryja konkurencję, i tak jak w innych dziedzinach walczą z nią.
anonim2014.02.26 23:07
Domejko Domejko Zgadza się ja w przeciwieństwie do was nicponie nie operuje notorycznie brzydkimi wyrazami, waszą domeną są wulgaryzmy. AirWolf bękarcie komunizmu notorycznie kłamiesz za to administracja tej strony powinna cię skarcić chłystku gdyż na zbyt wiele sobie pozwalasz obiboku. Ojciec Dyrektor nie odnosił się tym negatywnym określeniem które przytoczyłeś do śp. pani Marii Kaczyńskiej.
anonim2014.02.26 23:55
To bezczelny atak na Radio Maryja. Musieli dać TRWAM multipleks, to teraz wracają do starych oszczerstw. Może coś się przylepi.