04.01.19, 14:30

Antoni Macierewicz: Waży się niepodległość Polski na dziesiątki, setki lat

W tym roku zapadną rozstrzygnięcia geopolityczne, które mogą przesądzić o niepodległości Polski na dziesiątki czy wręcz setki lat - mówi Antoni Macierewicz w komentarzu dla ,,Radia Maryja'' i ,,Telewizji Trwam''.

,,Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować. Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump'' - powiedział Macierewicz.

,,Ci ludzie pierwszy raz świadomie mówią prawdę. Oni są świadomi, że zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia. Oni wiedzą, że ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski, więc chcą zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić'' - dodał.

W ten sposób polityk odnosi się do sprawy tzw. Fortu Trump, czyli ewentualnej stałej bazy wojsk amerykańskich, która miałaby powstać w Polsce. Z oficjalną propozycją wybudowania podobnej bazy wystąpiły w ubiegłym roku polskie władze, a prezydent Andrzej Duda podjął temat na spotkaniu z prezydentem Donaldem Trumpem. Strona amerykańska deklaruje, że jest tym zainteresowana; trwają obecnie zaawansowane rozmowy.


bb/radiomaryja.pl