04.02.20, 11:10Fot. Igor Smirnow via prezydent.pl

Beata Kempa: To olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy

Myślę, że wizyta prezydenta Francji ma dla nas, dla Europy ogromne znaczenie. To przełom w relacjach polsko-francuskich. To również olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy” - mówiła europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa.

W rozmowie na antenie radiowej "Jedynki" podkreśliła, że jesteśmy w momencie politycznym, kiedy brexit stał się faktem i:

W tym momencie te wzajemne relacje, którą mogą skutkować współpracą na różnych polach, mogą iść naprzód na polach politycznych, gospodarczych czy militarnych - co szczególnie wybrzmiało podczas tej wizyty”.

Zaznaczyła też, że głos Polski w Unii Europejskiej zyskał na znaczeniu po tym, jak opuściła ją Wielka Brytania. Zwróciła też uwagę na niezwykle istotną zapowiedź powrotu do rozmów w formacie Trójkąta Weimarskiego:

To jest ważny komunikat. Trzeba rozmawiać. Te rozmowy po wielu, wielu latach rozpoczęły się. W tej sytuacji dobrze, że nastąpiło takie odmrożenie, odwilż w tych stosunkach”.

Dodawała, że niezwykle istotne jest zabieganie o to, aby stosunki zarówno z Wielką Brytanią, jak i państwami będącymi w Unii Europejskiej były bardzo dobre. Odniosła się też do słów Donalda Tuska:

Próba wsadzenia kija w mrowisko przez Donalda Tuska świadczy o tym, jakim jest człowiekiem”.

Beata Kempa podkreślała także, że temat „polexitu” w ogóle nie istnieje i tylko opozycja stara się podgrzewać nastroje antyeuropejskie. Europosłanka dodała, że dziś należy robić dobry klimat dla Polski:

[…] a nie proponować awantury, jak panie i panowie z opozycji”.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze

Maria Blaszczyk2020.02.4 22:27
Po objechaniu wszystkich innych znaczących krajów przyszedł czas na Polskę. Więc pan prezydent Macron przyjecał i naprawdę bardzo nagiął zasady dyplomatycznego opieprzania partnerów w naszym przypadku. Takie skarcenie jak nieznośnego dzieciaka nawet dla mnie jest bolesne, choć sama twierdzę to samo od bardzo dawna. Ale usłyszeć to od kogoś innego - to boli. Nazywanie tego sukcesem jest tak żałosną próbą przykrycia tego, że boli jeszcze bardziej .
Vive la France2020.02.4 12:40
Francja niestety nas miażdży kulturowo, cywilizacyjnie, gospodarczo. Szczęśliwi ci którzy mogli urodzić się Francuzami!
Izabela2020.02.4 13:27
Chodzi ci o te toalety w zamkach nad loarą.
Marian2020.02.4 13:28
Francja taka byla,obecnie to tylko niemiecki knecht.
Vive la France2020.02.4 13:51
Oj nie mów, dalej Polacy jeżdżą zarobić do Francji. Tak nawet czarny to panisko! A u nas rodowity Polak gnębiony od urodzenia. Dzięki Bogu za Niemcy, Francję, Anglię, Skandynawię! Polacy dzięki nim jakoś żyją, dają nam zarobić u siebie, bez nich byłoby cieniutko, jak u ruskich.
anonim2020.02.4 12:07
Nigel Farage w PE - ostatnie przemówienie (tłumaczenie PL). Znamienne, na widok flagi WB eurokołchozny lewak przewodniczący PE wyłącza mikrofon Nigelowi Farage. Czyżby lewactwo chciało nas wszystkich tak wyłączyć? POLEXIT jest realny? youtu.be/uRDh3yQTOVk?t=333
anonim2020.02.4 12:02
niewątpliwy sukces PAD, fronda.pl/a/skandal-andrzej-duda-rozwazylby-zwiazki-partnerskie,139782.html
anonim2020.02.4 11:59
OSTRO o szokującej akcji PFN! Mieli służyć Polsce, a co robią? W. Sumliński youtube.com/watch?v=ZvyQdGsa0y0
Mario2020.02.4 11:44
Nie podniecalbym sie ta wizyta. Same deklaracje i podpisane umowy, to za malo. Tu trzeba konkretow, a nie papierkow. Makaron juz nie raz pokazal, ze jest delikatnie mowiac - niepowaznym czlowiekiem, wiec z dystansem podchodzilbym do tej jego wizyty. Beda konkrety - wtedy zobaczymy. Francuzi maja to do siebie, ze lubia duzo i szumnie gadac, podczas gdy w polityce licza sie interesy. Skupmy sie na interesach; co my z tego bedziemy mieli i czy to sie nam oplaca. Winston Churchill juz cos na ten temat powiedzial i tego sie trzymajmy, a bedziemy rosnac w sile, zarowno polityczna, militarna i gospodarcza.
JS2020.02.4 11:26
Żeby nie okazało się, że EU udało się "przekonać" Zjednoczoną Prawicę do takiej korzystnej tylko dla EU "współpracy" jak za czasów PO-PSL. Czyli, jak będą zamawiać szybkie pociągi to będzie jak z Pendolino, jak będą budować elektrownię atom. to będzie droga jak za PO-PSL, jak będą budować mega lotnisko to z 7 mld zł wyjdzie 15 itp. itd. A może zaszantażowali nas dostępnością szczepionek ? Jak nie poddamy się im to nie dostaniemy opatentowanych szczepionek na opatentowanego wirusa? A jak już dostaniemy to specjalną wersję dla Polaków aby nas szybko zdziesiątkować ? Niech sobie ktoś myśli o mnie co chce, nie zależy mi na tym ani na lajkach. Miejcie oczy, uszy i mózgi otwarte i nie drwijcie, nie kpijcie sobie z tego co piszę. Róbcie zapasy ale nie polegajcie na nich tylko na dobroci Boga, bo zapasy się skończą i co wtedy ? Błagania wznoszone do Boga może okażą się na tyle szczere, że otrzymacie rozmnożenie chleba, mąki, wody którą będziecie winni się podzielić. Króluj nam Chryste Pozdrawiam i życzę tak zbawienia jak i zdrowia
robaczek 2.02020.02.4 11:24
DY WIELKIM SUKCESEM SĄ SAME ODIWEDZINY SASIADA! kuzwa jak was nie kochac pisiurki!!! wmówili wam nawet ze wizyta dyscyplinujaca Adriana jest sukcesem pis !!! ;] zajefajni jestescie!! nie za nteligentni ale wierni ja PSY!!!! ;];];];];];];] grzeczne pisiurki, bardzo grzeczne ! PS: Kemnpa. i juz tyle wystarczy powiedziec ;] tak durnej baby od Fotygi i Krysi nie bylo ;] piękne i yntelygentne kobiety PIS!!~ duma rozpiera!!! ;] ależ reprezentacja!! ależ klasa!! ależ oni są wpływowi!!!! ileż oni znaczą w EU!!! te tak tylko zapytam? kto jest szefem ugrupowania pisdziurków w EU??? sprawdziliscie miśki?? hhahahaha no śliczne!! może dlatego PIS sie tak broni przed faktem że po podpisaniu traktatu mają juz malo do powiedzenia A JAK JESZCZE WYJDZIE ZE TUSK JEST ICH SZZEFEM!!!!!! ;] ale CIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIcho SZA!!!!! pisiurki nie moga sie zorientowac!!! ;]
Urszula2020.02.4 11:24
Mało, że sukces to jeszcze olbrzymi. :D
Tercios2020.02.4 11:21
Odwiedził już 21 krajów Europy. Tak to sukces, że w ogóle przyjechał.
RobotniczaKrew2020.02.4 11:21
To uczyliśmy tych francuzów jeść nożem i widelcem czy nie?
TAK Z INNEJ BECZKI.....2020.02.4 11:18
Jaki sukces Dudy? Co wynikło z tej wizyty?? Jakie korzyści odniosła Polska??? Kempa co z tymi plecakami dla dzieci w Syrii????