14.10.21, 12:06Wojciech Smarzowski - fot. Polski Instytut Sztuki Filmowej via Flickr CC 2.0

Bodakowski: "Wesele" Smarzowskiego - podróż do bezmiaru schiz wypełniających głowy elementu antypolskiego

„Wesele” to film współfinansowany przez instytucje zależne od polityków z PiS i PO — Polski Instytut Sztuki Filmowej (podległy ministerstwu kultury PiS) i Krakowskie Biuro Festiwalowe (miejską instytucję kultury zależną zapewne od rządzących Krakowem polityków antyPiSu — Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej). Co ciekawe dystrybutor filmu podaje, że film sfinansował PISF, fakt sfinansowania przez PISF filmu neguje zaś „Gazeta Polska Codziennie”. Antypolski obraz sfinansowali też podatnicy z Litwy i Łotwy — National Film Centre of Latvia i Riga Film Found.

„Wesele” to hardcorowa podróż do bezmiaru schiz wypełniających głowy elementu antypolskiego. Schizofrenicznych urojeń ukształtowanych przez lata oglądania antypolskich stacji telewizyjnych, czytania antypolskiej prasy, zamknięcia w świecie antypolskich urojeń. Zapewne by uniknąć odpowiedzialności prawnej za szkalowanie narodu polskiego i negowania zbrodni niemieckich nazistów skonstruowana jako zapis urojeń stetryczałego dziadka, któremu wspomnienia mieszają się z dniem dzisiejszym.

Oczywiście element antypolski, bezpodstawnie pogrążany w złudnym przekonaniu o przynależności do lepszej kasty, potraktuje brednie Smarzowskiego jako prawdę objawioną – tym, bardziej, że scenariusz filmu to ordynarna kalka z antypolskiej narracji historycznej, której symbolem przed laty była dla polskich patriotów „Gazeta Wyborcza” czy „Sąsiedzi” Grossa.

Akcja filmu rozgrywa się w miasteczku niedaleko Jedwabnego (o czym wspomina w jednej ze scen jedna z postaci) w 1941 roku, gdy według twórców filmu Polacy mordowali Żydów, i w 2021, kiedy wnuki tych Polaków bawią się na weselu.

Film powinni docenić weganie czy inni zieloni. Zły Polak ma fermę świń i rzeźnie. Non stop ogląda w telefonie i na laptopie filmiki z mordowania świń (elektrowstrząsami i gazem). Chciałby kupić komorę gazową do szybszego zabijania świń. Obrazy mordowanych świń ukazywane są na przemian z obrazami mordowanych Żydów. Może by podkreślić, że dziś świnie są mordowane jak Żydzi, i, że trzeba zakończyć z tym procederem.

Właściciel fermy zresztą pada ofiarą szantażysty, który grozi mu ujawnieniem kompromitujących filmików z rzeźni, na których widać nie tylko mordowanie świń, ale i pijanych polskich pracowników rzeźni. W innych scenach filmu samiec świni gwałci nagiego faceta, a zbiegła świnia powoduje wypadek, w którym ranny zostaje Żyd.

Ukazani w filmie Smarzowskiego Ukraińcy są sympatyczni. Zastąpili w pracy rzeźni leniwych i wiecznie pijanych Polaków. Bardzo pozytywny jest u Smarzowskiego wizerunek Żydów: są o wiele bardziej atrakcyjni od tłustych Polaków z tępymi spoconymi ryjami (szczególnie atrakcyjne są młode Żydówki), mają ambicje intelektualne, których nie mają Polacy.

Polaków Smarzowski ukazuje jako degeneratów. Współcześni Polacy według Smarzowskiego: wstydzą się, gdy jakiś ich przodek ratował Żydów w czasie II wojny światowej, są rasistami i prymitywami, upijają się, pod wpływem alkoholu odbywają przygodne relacje seksualne (zachowują się jak zwierzęta w rui), pamięć historyczną (o żołnierzach wyklętych i ruchu narodowym) wykorzystują dla uzasadniania swojego antysemityzmu, traktują swoje żony jak szmaty, zdradzają się seksualnie nawzajem, są alkoholikami, dokonują pogromów na Ukraińcach, budują swoje zakłady przemysłowe na grobach pomordowanych przez swoich dziadków Żydów. Klasycznym motywem w filmie Smarzowskiego, znanym z filmu „cud Purimowy” Izabeli Cywińskiej, jest to, że główny bohater antysemita nagle dowiaduje się, że ma żydowskie pochodzenie.

W filmie Smarzowskiego Polacy z II RP: mieli orgiastyczną satysfakcję z zamordowania świni, pokornie wykonywali polecenia umundurowanych bojówek zabraniających zakupów w żydowskich sklepach, prześladowali żydowskich handlarzy, bo nie mogli być z seksownymi Żydówkami, w których się kochali.

„Wesele” Smarzowskiego kreuje też negatywny wizerunek kleru katolickiego. Współczesny ksiądz to chciwy biznesmen zapewne pederasta (zabiera na przejażdżkę przystojnego murzyna), który na kazaniach sprzeciwia się aborcji i tęczowej rewolucji, oraz promuje patriarchat. Ksiądz z przedwojennej Polski to prymitywny antysemita, który podczas kazania nawołuje do bojkotu ekonomicznego Żydów, eliminacji kwestii żydowskiej, głosi, że Żydzi są zdeprawowani i nienawidzą chrześcijan, a Polacy powinni nauczyć się deptać inne narody.

W filmie Smarzowskiego w czasie wojny Polacy (masowo wszyscy mężczyźni i kobiety, a nawet dzieci) mieli: mścić się na niewinnych Żydach za to, że okupant sowiecki terroryzował Polaków, mieć ogromną satysfakcję i ubaw z tego, że Niemcy poniżali Żydów, przygotowywać (zgodnie z tym, co pisał Gros) pogrom Żydów, domagać się od Niemców prawa do wymordowania Żydów, wyłapać Żydów, katować Żydów, a potem wszystkich Żydów, kobiety i dzieci, żywcem spalić w stodole, rabować mienie Spalonych Żydów.

Wszystkie rzekome zbrodnie Polaków w filmie Smarzowskiego są ukazane niezwykle dokładnie, realistycznie, szczegółowo, w kolorowych i czarno białych stylizowanych na archiwalne kadrach. Według Smarzowskiego Polacy, wyposażeni w broń palną pod niemiecką okupacją, dokonując eksterminacji Żydów, nie zapomnieli nawet o tym, by trupy zamordowanych Żydów obsypywać wapnem, by zwłoki szybko uległy rozkładowi, by nie pozostał ślad ich zbrodni.

Istotnym zabiegiem Smarzowskiego jest wkomponowanie w „Wesele” czarno białych fragmentów filmu stylizowanego na nagranie kroniki filmowej. Nagrania ta spreparowane na zniszczone klisze przedstawiają to, jak to niby Polacy dręczyli i mordowali Żydów. Sceny ułożone są zgodnie z fotografiami z II wojny światowej, które stały się ikoniczne w Polsce. Zapewne za jakiś czas fragmenty Wesela Smarzowskiego pojawią się w filmach rzekomo dokumentalnych jako autentyczne kroniki filmowe z II wojny światowej przedstawiające zbrodnie Polaków na Żydach, w tym mord w Jedwabnem. Możliwe, że wielu otumanionych antypolonizmem widzów odbierze czarno białe fragmenty jako autentyczne kroniki filmowe.

Konwencja filmu, przenikania się wydarzeń i postaci z czasów wojny, ze współcześnie żyjącymi postaciami i wydarzeniami, pozwala twórcom „Wesela”, wykreować obraz Polaków jako prymitywnych bestii, które mordowały Żydów i jakby dziś miały możliwość, to i współcześnie dokonałyby zagłady Żydów.

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Wojtek (tak jest przedstawiany w materiałach dystrybutora) Smarzowski (autor takich filmów jak„Wołyń", „Drogówka", „Róża", „Kler"). W filmie wystąpiło wielu znanych polskojęzycznych aktorów: Robert Więckiewicz (znany z filmów „Kler”, „W ciemności”), Michalina Łabacz („Wołyń”, serialu „Belfer”), Agata Kulesza („Sala samobójców. Hejter”, „Zimna wojna”), Andrzej Chyra („W imię”, „Katyń”), Arkadiusz Jakubik („Kler”, „Wołyń”), Ryszard Ronczewski („Pokłosie”, „Faraon”, „Krzyżacy”, „Potop” ), Agata Turkot („Motyw”), Mateusz Więcławek („Kurier”, „Cicha noc”, „Zieja”), Robert Wabich („Ukryta gra”, „Wołyń”), Henryk Gołębiewski („Pod Mocnym Aniołem”, „Edi”), Maria Sobocińska („Pan T.”, „Wołyń”), Bartosz Porczyk („Mayday”, „Miasto 44”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Przemysław Przestrzelski, Krzysztof Kowalewski („Ogniem i mieczem”)

Jan Bodakowski

Komentarze

Eustachy2021.10.15 16:05
Ten film to ,,Polak Sus,,.Remake gebelsowskiego ,,Żyda Susa,,
Parszywy szabesgoj2021.10.15 15:22
Smarzowski celuje na Żydowood i Oskara
Zwykły gniot2021.10.15 15:16
głupiego antypolskiego ciula.
@Trurl2021.10.15 15:01
Pytanie jest: Czy widziałeś ten film? I co to znaczy "nasze"?, tzn. czyje?
Trurl2021.10.15 13:19
Film pokazuje najgorsze nasze cechy. Można albo się zastanowić, co zrobić, żeby się ich pozbyć, albo obrazić się na Smarzowskiego. Zakłamanie tego portalu jest tak samo wielkie jak polskich biskupów i polskiego rządu
miki2021.10.15 13:59
sensowne wesele to napisał Wyspiański... a tu to jakieś gnioty na wielu weselach byłem ..były jakie były średnie jak wszędzie troch disko-polo , trochę śmiechu , trochę popijawy, trochę za dużo żarcia, ale nie to jest istotne ale to że się teście (i rodziny zintegrowały) a młodzi dają rade po ślubie ... Poprzednie wesele to już był gniot, a ten pewnie (jak wynika z recenzji) jeszcze bardziej ... że by to chociaż było since-fiction ale nie jest ...żeby to było chociaż było serbskie wesele ... też nie jest ... pewnie to podwójne głupoty do poprzedniego głupiego wesela..
Nowak ze WSI2021.10.15 13:16
Zaraz po II WŚ, gdy żyli jeszcze świadkowie II WŚ, Smarzowski znalazłby się przed sądem za antypolskie fałszowanie historii. Teraz to "artysta".
robaczek2021.10.15 12:09
BO KTO NIE Z NAMI TEN WROG NARODU!!!!!!!! ................................... oj pisowskie komuszki ;] ............... najlepsze ze wy nadal nie widzicie jakimi podnózkami sie staliście ;] ............ PAN I PLEBAN u władzy......................... owieczki grzecznie czekają na instrukcje ;] ............. sami świata już dawn nie ogarniają ................NIEUDACZNICY ZYCIOWI
Braun PO-gromca wirusa2021.10.15 12:20
bełkoczesz robaczku jak jachira ......... nic tylko cię rozdeptać dla dobra ogółu
robaczk2021.10.15 14:41
ja??? .................... to ja obrażam wszystkoch dookoła ktozy inaczej mysla? .............. to ja robie wrogów narodu z 70% mieskzańców Polski ???? ....................oj miśki miśki ................. sami siebie juz musicie okłamywac zeby w tym waszym polaczkowie wytrwac................... zal jak z ograniczonych umyslowo ludzi PIS zrobil sobie bojówki ......... no zwyczajnie was szkoda.
Mamy w Polsce żydoskie żmijowisko2021.10.15 16:20
Gudłaj pisze pisowskie komuszki
Anonim2021.10.15 10:22
Pieniądze na służbę zdrowia, a nie na te antypolskie wypociny lewackich pajaców
Hania z pomorskiego2021.10.15 8:48
Czy temu Smarzowskiemu nie chodziło, żeby wywołać w Polakach gniew, lepiej nie zauważać tego filmu. Tylko zastanawia mnie, że powstał z naszych podatków, ale o to należy mieć pretensje do ministra Glińskiego. Filmu nie obejrzę, szkoda na gnioty czasu
S2021.10.15 4:31
Tego typu produkcja, to kolejny dobrze działający - jeszcze - mechanizm służący pedagogice wstydu. Co więcej antropologicznie i socjologiczne jest podobny do klęczenia piłkarzy przed meczem w tzw. geście poparcia dla BLM. Ludzie się wsciekają bo instynktownie czują, źe narzuca im się w ten sposób zbiorową odpowiedzialność. U nas to samo robi się pod pozorem "sztuki". Polska to swinia, zeszmacona, brudna, prostacka, wulgarna i chamska, ale ludzie idą na to śmieją się i cieszą nie wiedząc jak podświadomie oglądanie czegoś takiego bez odruchu sprzeciwu, gwałci ich i odziera z godności.
Anonim2021.10.14 21:28
na zdjęciu dwaj zakamuflowani żydzi
janton2021.10.14 20:17
był w Polsce dwie stodoły...........................w jednej palono żydów w drugiej chroniono.......... (NIE DLA IDIOTÓW) przekaz nie dla bąkiewiczów
wg twojej pokręconej logiki ......2021.10.15 7:11
.... to musiała być również trzecia stodoła w , której UBecy wyznania mojżeszowego strzelali Polakom w potylicę i mieli nieporównanie większe "osiągnięcia" niż szmalcownicy z okresu II wojny światowej
gumowa kaczka2021.10.14 19:52
Smarzowski robi bardzo dobre filmy
donald pachołek merkel2021.10.15 9:32
szczególnie te antypolskie na PO-lityczne zamówienie
jan kowalski2021.10.14 19:43
TOFIK Bodakowski zna się na filmach ?
matis892021.10.14 19:29
Film demaskuje jak Żydzi celebryci, bogaci i wpływowi Żydzi, lewactwo nienawidzą Izraela. Nienawidzą też Polski, ale film jest lewacką antysemicką propagandą showbiznesu. Ewidentnie widać że Żydom sterującym showbiznesem chodzi o podsycenie niechęci wobec Żydów u Polaków którzy obejrzą ten film.
Anonim2021.10.14 19:07
Musimy sobie zdawać sprawę , że te pomyje wylewają na nas mieszkający w Polsce i żyjący z Polski Żydzi.
haar2021.10.14 18:39
Czyli takich polaków to nie ma i nigdy nie było.
Eustachy2021.10.14 18:34
Ten film to taki nowy ,,Żyd Sus,,.Film powinien się nazywać ,,Polak Sus,,
Diagnoza2021.10.14 17:38
Film antypolskiego psychola dla antypolskich psycholi ...
Władysław2021.10.14 17:14
Smarzowski to typowy żyd - nienawidzi wszystkich ludzi, oprócz swoich. Niebywałe, że po 6 latach rządów PiS, nadal antypolski PISF finansuje antypolskie gnioty za polskie pieniądze. Chyba już czas na pana, panie Kaczyński!
Polka2021.10.14 17:51
Sam Smarzowski udzielił niedawno wywiadu "Newsweekowi", w którym ocenił, że Polacy są pełni strachu, kompleksów i poczucia winy, przez co nie potrafią się zmierzyć ze swoją historią. Panie Smarzowski -radze, zajmij sie pan waszą historią - tą z czasów rewolucji pazdziernikowej,, na przykłąd kiedy wiekszosc komunistycznych oprawców to byli Zydzi, albo kiedy wiekszosc stalinowcow zabijających polskich patriotów to byli Zydzi (Julia Preiss-Brystigier- krwawa Luna, Jakub Berman, Schechter itd). A II wojna Swiatowa - to faszystowskie Niemcy. Dobrze o tym pamietac, Za pomoc Zydom groziła Polakom natychmiastowa śmierc - mimo tego Polacy pomagali - poświecali za Zydów SWOJE WLASNE ZYCIE. Wy nie potraficie tego nawet zauważyc. Jeżeli ci sie Polska nie podoba - to prosze, wyjedz z niej , radze, bo nasza polska wytrzymałosc jest wspaniała- ale jak dalej bedziecie nas opluwac - to pokażemy wam gdzie jest panstwo Izrael. To jest wasze panstwo - a nie Polska - w której żyjecie z plucia własnie na Polske. ja bym nie miała takiego tupetu - mieszkac w Izraelu jako Polka- i tam cały czas pluc na Zydów - tak jak to robi m.in. Smarzowski. Są tez inne kraje - lepsze - jak mówicie niz Polska. Więc ruszcie tY. k i jedzcie sobie do tych 'lepszych' krajow, w ktorych FIZYCZNE PEŁNE PRZEMOCY ATAKI ANTYSEMICKIE SA bardzo czeste . dziwne, że w tej" złej" Polsce tego nie ma.
Anonim2021.10.14 17:02
Z cyklu "Co powstanie gdy prawacki troglodyta zabierze się za krytykę sztuki".
Portofino2021.10.14 16:37
Z taką mordą ten verfluchte Jude wojny by nie przeżył. Skandalem jest to, że ta antypolska propaganda robiona jest za pieniądze polskiego podatnika.
Żydek Iżydor jak żydek Adeptus2021.10.14 16:23
jak nie chüja, to ma w düpie kaktus!
Izydor2021.10.14 16:20
Bodakowski powinien podziękować za ten film, felietonik jest, na flaszkę jest i może dotrwamy do końca tygodnia. Przy frondelkowych stawkach to jednak będzie trzeba coś z przemytu załatwić.
Wojtek Polak2021.10.14 16:17
za antypolskie kłamliwe filmy książki można liczyć a nagrody od żydowskich złodziejaszków i niemieckich morderców chcących z rzucić z siebie piętno IIwś. a SMAŻOWSKI głodny nagród jak pazerna świnia z jego filmu więc z własnej matki zrobił by potwora za sławę i kasę-. to kolejna patologiczna ojkofobiczna kreatura z zapędami zoofila.
holokost industry2021.10.14 16:16
Chcesz kasę? Pochwal żydów lub opluj Polaków. Wspominanie o zbrodniach żydo-ubeków - zabronione.
Poprawność polityczna UK - USA!2021.10.14 16:03
Zgredy z uszczuplonego zespołu The Rolling Stones na tournée po USA wyłączyli ze swego repertuaru jeden z ich najlepszych kawałków "Brown Sugar". Pewnie następny kawałek, jaki utną, to będzie "Paint it black". Stare kütasy, miliarderzy Stonesi okazali się zwykłymi PALANTAMI. Ich legenda w pisdu RUNĘŁA!
SEGOVIANO2021.10.14 16:47
chyba masz racje. po kiego uja robią takie numery. przecież kasa jest i już trza się przygotowywać odwiedzić Charliego w zaświatach. szkoda , bo to number one group
Władysław2021.10.14 17:23
W 2016-2017 widziałem w Berlinie dwa koncerty - Eric Burdon i Blondie. Oboje między utworami sadzili takie ekologiczne teksty, że "wody płodowe mnie odpłynęli". Debbie Harry przez pierwsze kawałki miała nawet na sobie kolczugę z jakimś eko-zielonym napisem. No, żenada... Dopiero potem, gdy ją zdjęła i została w swoim t-shircie, pokazała prawdziwą Blondie (mimo 70-tki).
Smarzu Proktolog2021.10.14 15:55
Smazowski widzi całe swoje życie z pozycji proktologa dlatego w jego filmach tyle brudu. To taki proktolog polskiej kinematografii.
PILNE!!! TYLKO U NAS!!!! ZMIAŻDŹENIE!!!!2021.10.14 15:36
Przez lata Kościół wmawiał, że obraz Jasnogórski pocięli Szwedzi. A jaka jest prawda? To zubożali polscy szlachcice-rabusie dokonali tegoż czynu. Obraz Polaka prawego i sprawiedliwego to mit
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:38
Komunisci zaplaca krwia za krew milionow polskich katolikow. A na drzewach zamiast lisci...
chłopie2021.10.14 15:50
używasz peceta?
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:52
Komuna dazy do wojny domowej,wiec bedzie ja miala,co do jednej nogi.
Anonim2021.10.14 15:33
Antypolski obraz sfinansowali też podatnicy z Litwy i Łotwy — National Film Centre of Latvia i Riga Film Found - nie ma tu Litewskiego podatnika - zarówno National Film Centre of Latvia i Riga Film Found to Łotewskie fundacje
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:39
To wszystko sa masonskie fundacje i NGO-sy Sorosa.
jan kowalski2021.10.14 19:44
TOFIK TOFIK TOFIK
Anonim2021.10.14 15:24
polaczkom trzeba co jakiś czas przypominać że wcale nie są tacy diamentowi i wspaniali, jak sami o sobie myślą i jak im to "patrioci" próbują wmawiać.
hehehe2021.10.14 15:41
Nikt nie jest diamentowy jełopie ale niektórzy są totalnie z góvna i gnoju, i tym trzeba przypominać bo coś za szybko umyka im z pamięci. Polacy zaś do nich zdecydowanie nie należą.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:53
Komunisci zamordowali od 1917 roku kilkanascie milionow polskich katolikow,i jak widac,chca wiecej.
Anonim2021.10.14 15:58
"Komuniści" to jakaś nowa narodowość? Polaków mordowali Polacy pod wodzą Rosjan.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:15
Zydokomuna,i Zydzi z Gestapo i SS to najbardziej mordercze ugrupowania w calej martyrologicznej historii Polski. Polacy na te masowe mordy na Polakach,odpowiadali po katolicku poswiecajac zycie swoich dzieci,zeby tylko ratowac swoich katow zydowskich przed Niemcami. Zydzi to mordercy ,ktorzy nienawidza Polakow,i kochaja swoich niemieckich katow. Polacy jednak to narod masochistyczny,o powaznych sklonnosciach samobojczych.
Jacek i Placek2021.10.14 15:21
Żydzi z Gestapo i SS? Ty to masz dopiero schizę.
Anonim2021.10.14 15:24
Ma rację. Jeśli to ten "katolicja deratyzacja" co tu zwykle pisze to jest to pisowski przygłup, ale w tym akurat ma rację! W SS i Gestapo było pełno żydów! Getta w Polsce miały służyć ochronie żydów podczas rozprawy z Polakami. Współpraca żydowsko-niemiecka kwitła.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:36
W Warszawie w Gestapo byl Oddzial Zydowski pod dowodztwem Gancwajcha. W SS i w Wehrmacie byly setki tysiace Zydow niemieckich. Ale w SS nie bylo ani jednego katolika,bo katolikow nie przyjmowano NIGDY,zas do NSDAP dopiero po przejsciu na protestantyzm.
Bezwyzwaniowy2021.10.14 17:14
Gestapo i SS podlegały katolikowi Himmlerowi nad którym był jeszcze katolik Hitler.
katolicka dertatyzacja Polski2021.10.14 15:41
PIS- to jedyna polska partia w Polsce,chociaz pelna brakow i wad.
Anonim2021.10.14 15:12
Ktoś się zdziwił że bodakoski nie zrozumiał filmu? Przecież on i głąby jego pokroju potrafią zrozumieć jedynie chamską propagandę "Smoleńska".
Felek2021.10.14 14:45
Pan masz w głowie jedną wielką, antypolską schize o która nikt nawet nie prosił.
AAAtomek2021.10.14 14:42
Bodakowski zaoczył obraz siebie w filmie? Paradne! 🍏🍏🍏🍏🍏 🍎🍎🍎
XD2021.10.14 14:52
Zupełnie tak jak ty - widzisz codziennie Macierewicza w sobie XD
AAAtomek2021.10.14 15:16
Gdybym był prawicowym idiotą jak ty, pewnie widziałbym w sobie Macierewicza?
XD2021.10.14 15:26
Przecież każdy ocenia innych po sobie, więc o co ci chodzi - idioto? XD
AAAtomek2021.10.14 15:28
Naucz się najpierw myśleć, potem komentuj.
XD2021.10.14 16:02
Potrafię myśleć. Pracuję i doskonale radzę sobie w życiu. Nie siedzę 24h na "Frondzie" i nie wylewam przez ten czas publicznie swoich frustracji "udowadniając" innym przy okazji, że są głupi. XD
AAAtomek2021.10.14 16:13
Nie każdy jest głupi tylko ci z prawicy.
katolicka deratyzacja Polski.2021.10.14 15:44
Atomek to krwawy komuch z Ubecji z racicami w polskiej krwi od pokolen. Zadamy przywrocenia kary smierci w Naszej Ojczyznie !
Powrót do Jedwabnego2021.10.14 14:41
oglądałem 5 razy
AAAtomek2021.10.14 14:43
I co, przypomniałeś sobie opowieści dziadka z Jedwabnego, czy boisz się, o dom pożydowski w którym mieszkasz?
Wania Antonim mój dziadzia to zydstalinowski z UB2021.10.14 14:49
zostawił nam kilkanaście złotych patelni i 5 willy otrzymanych od Polaków w darowiznie za łagodne tortury
AAAtomek2021.10.14 15:17
No i teraz ty, wnuczek, głosujesz na swoich z PiS. Zrozumiałe.
katolicka deratyzacjka Polski2021.10.14 15:46
PIS to Polska,i dlatego skupia cala nienawisc krwawej komuny.
AAAtomek2021.10.14 16:14
PIS to Rosja+Białoruś w rodzimym wydaniu.
Raport Karskiego, 19402021.10.14 14:32
"Stosunek żydów do Polaków jest podobny do ich stosunku do Niemców. Powszechnie daje się wyczuć, że radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma. Stosunek ich do żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystając w dużej części z uprawnień, jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia – często nadużywają je nawet. Zbliża ich to w pewnym stopniu do Niemców."
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:07
To sa fantastyczne glupoty. Zydzi kochaja Niemcow ,poczawszy od Reformacji,ktora byla antysemicksa,wystarczy poczytac Lutra. Kochaja Niemcow nadal,i nawet stu Hitlerow by chyba tego nie zmienilo. Polakami pogardzaja i ich nienawidza,i uwazaja,ze Chmielnicki byl Polakiem,i za jego pogromy odpowiadaja Polacy ,a nie Ukraincy. Zydzi ortodoksyjni ZAWSZE spluwali na ziemie przechodzac kolo kosciolow rzymsko-katolickich,wypowiadajac hebrajskie slowa Wielkiej Klatwy,Chajrem. Polacy to widzieli przez setki lat codziennie,i nie robili pogromow,czego nie rozumiem. Ja bym juz po kilkunastu razach zaczal organizowac pogromy,a Polacy nigdy nie zrobili ZADNEGO w calej historii. Co za dziwny narod ? Nic dziwnego,ze Zydzi na nich pluja,i sie nimi brzydza.
Anonim2021.10.14 15:22
Nie znoszę żydów, uważam ich za wrogów Polski nr 1. Nie Rosja będąca dla przygłupów pisowskich tym nr 1 ale żydy są dla mnie największym zagrożeniem. Ale owszem, Chmielnicki był Polakiem!:)
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:50
Anonim 124:22 Jestes prowoktorem zydowskim. Zydzi twierdzili ,ze wszystkie mordy na Zydach zrobili Polacy,a to byli Ukraincy i Tatarzy. Zas co do Chmielnickiego,to chyba nie ma zadnych watpliwosci,ze odrzucil Polske i religie katolicka na r\ecz narodu ukrainskiego i prawoslawia 1
Aldona2021.10.14 21:14
Chmielnicki nie był Polakiem ale był półkownikiem wojska polskiego. Jako Ukrainiec nie był traktowany równo z polskimi półownikami. Ten przejaw rasizmu bardzo dużo kosztował Rzeczpospolitą. Co do żydów to trzeba zadać pytanie kto i dla czego nadawał im przywileje oraz gdzie , w jaki sposób i na kim dorobili się majątków i dalej dorabiają ?
Anonim2021.10.14 15:11
To są tzw brednie. Ciekawe dlaczego każdy filosemita jest ślepy i głuchy na wszelkie przyczyny powstawania tzw antysemityzmu. Doprawdy, trzeba być głupim filosemitą, żeby nie dostrzegać judejskiego motywowanego religijnie rasizmu. Filosemito, oprzytomnij. Jak Żydzi przestana być wściekle-nacjonalistyczni i przestaną bredzić o sobie jako o "narodzie wybranym" do rządzenia światem, antysemityzm zniknie.
notka bene2021.10.14 14:26
Jako że polski widz nie daje się wziąć pod pic, filmy Smarzowskiego i Holland adresowane są przede wszystkim do widza koszernego, tudzież do widza niemieckojęzycznego i to wyłącznie z pobudek czysto materialnych. Widz płaci, widz wymaga. Ta publiczność akurat bardzo kocha filmy oparte na historycznej fikcji w których ich przodkowie występują w roli Bonda, Jamesa Bonda. Z tych też samych kompleksów powstało arcydzieło kinomatografii światowej, czyli film Stevena Spielberga (ten też koszerny) pt. „Schwindler’s List”. W tamtych kręgach twórcy alternatywnej historii obdzielają się wzajemnie i to sowicie nagrodami i względami. Układ zamknięty. „Media tak pięknie tłumaczą: zdrade i kłamstwo i grzech. Media Ci wszystko wybaczą, prawdę zamienią Ci w śmiech. Choćbyś je przeklął w rozpaczy, że są okrutne i złe... ”
EWA2021.10.14 14:14
Byłam - widziałam - warto...!
byłam i dostałam syfa2021.10.14 14:24
z opryszczką
AAAtomek2021.10.14 14:46
Proszę księdza, w kinie się ogląda, a nie brandzluje!
Wania Antonim w szabas odpuść se2021.10.14 14:51
nie zwalaj gruch w sieci Helios - wystaw czerwoną toopę w ciemności
AAAtomek2021.10.14 15:17
Pan Ksiądz się nie unosi, jak prawdę odkryto.
Anonim2021.10.14 13:57
Myśle ze głównym motywem Smarzowskiego było otrzymanie Oskara. Polacy odpowiedzialni za Holokaust to pewniak do nagrody (patrz Ida ).
nie - chodzi tu o nagrodę2021.10.14 14:06
NIKE z Samosraki
LL2021.10.14 13:29
Ten film jak sam TFUrca smorzewski ględził jest jego wyobrażnią , czyli nijak się ma do faktów i rzeczywistosci. Pokazał jedynie, że jego głowa opanowana jest obrzydliwościami ,których już nie mógł pomieścić ,aż sie POwylewało . Jego mocodawcy pochodzenia wiadomego puścili tę szmirę właśnie teraz jak na YT ukazał się dokumentalny film "Powrót do Jedwabnego" Sumlińskiego. I popatrzcie film Powrót do Jedwabnego został zablokowany bo mówi prawdę ,świetnie udokumentowaną ,że mordu w Jedwabnem dokonali Niemcy ,ale prawda dla żydów jest niewygodna ,więc w odpowiedzi powstał paszkwil smarzowskiego . I nadal nie wiecie o co chodzi ??? a chodzi o zrobienie z Polaków winnych zbrodni na żydach , albowiem ustawa 447 tylko wtedy może być zrealizowana.Nie chcą ekshumacji bo dobrze wiedzą ,ze by przegrali to starają się kłamstwami ,podłością wymóc na Polsce miliardy .NIE POZWÓLMY IM KŁAMLIWIE PLUĆ NA POLSKĘ !!! Ogladajcie o Jedwabnem ,jest mnóstwo dokumentów na Yt na temat Jedwabnego
munio2021.10.14 13:29
Źle podana obsada filmu WOJTKA Smarzowskiego. Występują: ROBCIO Więckiewicz, JĘDREK Chyra, HENIEK Gołębiewski, AREK Jakubik plus tłumy Przemków, Bartków, Agatek itd.
gracz2021.10.14 13:26
Krótko. Mam głęboko w d.pie film i reżysera.
Jarek ze stalowym kolanem2021.10.14 13:29
To masz dużą duрę, graczu.
xf2021.10.14 14:09
Tylko to cię zainteresowało?
NEOS com pl2021.10.14 13:36
O przepraszam ... mam głębiej ... !!!!! ... a jak se spomne snieg hehe 50 lat temu to mnie bardziej jara ... a tylko sie zapytam czy to niepowinni placic ci co to ogladajo.... nooooo kurna czemu jaaaaa ...?????
Zawi2021.10.14 13:17
Nie wiem, czy pan Bodakowski pamięta, ale był kiedyś taki reżyser, nazywał się Bareja i robił filmy. Bez wyjątku "antypolskie". Wyśmiewające nie tylko ówczesny system, ale i wzrastających w nim rodaków - ludzi do przesady interesownych, podstępnych, małych i żałosnych. Polaków. Dygnitarz, dyrektorów, chłopów, sklepowe, sprzątaczki i robotników - tępych tak mocno jak pyskatych. Oczywiście byli też "bodakowscy" tamtej epoki, którzy to ganili, recenzując "bareizmy" i przyklejanie gęby narodowej. No bo po co się poniżać i siac defetyzm w czasie, gdy tyle dobrego rośnie w koło i to należy pokazywać Prawdaż, towarzyszu Bodakowski?
Ed2021.10.14 13:31
Chłopie wyluzuj już z tymi towarzyszami. Nawet rodzimi komisarze i czynownicy zwracali się "OBYWATELU". Świadczy to o twoim głębokim zaangażowaniu się w ideologię bolszewicką. Więc tow. Zawi, nie przepadam za Bareją (jego twórczością), ale raczej kpił z was bolszewików. Kpił z tego narzuconego stylu życia jaki zgotowaliście społeczeństwu i nie pieprz, że Polacy to taki zdegenerowany naród. Wszystkich bolszewików jakich poznałem w moim krótkim życiu, to sami pijacy, degeneraci, choć "wykształceni".
Anonim2021.10.14 14:04
No niestety, ale Polacy to mnóstwo alkoholików, naród umoczony w wódce.
Ed2021.10.14 14:57
Przez bolszewików umoczony w wódce. Nie chcę powiedzieć, że przez ruskich. W rozmowie z starszyzną w ruskiej części naszego kraju, dowiaduję się, że do I WŚ. ruscy jednak inaczej się zachowywali. Bolszewia degenerowała cały kraj.
Zawi2021.10.15 11:07
Polacy nigdy się nie upijają, nie kradną i się myją. Wystarczy tylko zawęzić pojęcie Polaka do grupy proponowanej przez Ed. Ja np. wg niego jestem bolszewikiem i chust wi czemu, bo nie cierpię bolszewizmu, pijaństwa i socjalizmu, nawet jak jest posypany PiSowskim lukrem. A Ed wpisuje się idealnie w barejowską polską "logikę wroga", zacytuję: "To złodziej! I pijak. Bo każdy pijak, to złodziej". No to ja i bareja jesteśmy bolszewiki, bo każdy bolszewik krytykuję Polskę.
mun2021.10.14 13:32
Żeby śmieszniej było: inwektywę "bareizm" jako symbol głupoty, płyciźny i łatwizny wymyślił nie kto inny, a pieszczoch "elity"- Kazio Kutz.
Kogo nazywasz towarzyszem?2021.10.14 14:50
Bareja pokazał (z dużą dozą humoru) nawyki "polskich" towarzyszy przywiezione po wojnie z ZSRR. Nie robił filmów ukazujących Polaków jako bandytów.
Zawi2021.10.15 11:13
Smażkowski nagina, Bareja żartował a Ty kłamiesz. Postacie Barei to ni żadni zwiezieni sowieci a prości (prostaccy) ludzie - bardziej i mniej wykształceni. Mieszkańcy wiosek, robotnicy, sklepowe... łączy ich to co tutejszych komentatorów - polska narodowość, zacietrzewienie i głupota.
anonim2021.10.14 12:35
Nie wiem czy autor oglądał film, bo z tekstu wynika ze ani go nie zrozumiał, ani dobrze nie oglądał (ksiądz nie wsiada do auta z 'murzynem', prawicowy histeryk ktory widzial by film napisal by ze to byl 'ciapaty') Film ma ostrzegac, ze nie duzo nam brakuje nie do "wspoczesnej zaglady zydow", ale do wspolczesnej zaglady osob lgbt, czy obcokrajowcow. Ps. Zydzi z przeszlosci w filmie nie zostali wcale przedstawieni w pozytywny sposob, uwazali sie za lepszych i madrzejszych od 'glupich gojow'.
Po 11 ...2021.10.14 12:34
Tekst nie mój, znaleziony na jednym z forów, ale idealnie oddaje tzw. twórczość Smarzowskiego. /cz.1/ "Smarzowski przynudza. Te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle. Dałby już ku**a spokój chociaż z tym Jakubikiem. Podejrzewam, że następny film o polskich szkołach. Jakubik wuefista-pijaczyna, macający uczennice. Trzydzieści lat wstecz wicemistrz powiatu w rzucie oszczepem. Dyplom utrwalający ten sukces trzyma na honorowym miejscu w swojej norze i pije pod ten widok, płacząc i waląc kapucyna. Izabela Kuna pijaczka-polonistka, która popuszcza szpary klasowemu gangusowi. W tej roli lekko przypudrowany Bartłomiej Topa - jest tak stary, bo kiblował przez trzydzieści lat w drugiej klasie technikum. Kuna zachodzi z nim w ciążę - kiedy on się o tym dowiaduje, wali ją w ryj i rozkazuje wykonać skrobankę. W wyniku obrażeń następuje poronienie, załamana psychicznie Kuna wiesza się na lampie w swojej sali lekcyjnej. Kiedy znajdują ją uczniowie widok ich w ogóle nie wzrusza - cieszą się tylko, że nie będzie lekcji i idą się naćpać gdzieś za winklem. Robert Więckiewicz - dyrektor. kiedyś wielki inteligent, biolog, ale karierę zablokowano mu względów politycznych. Dzisiaj złośliwy degenerat, popijający cichaczem z małpek pokitranych w różnych zakamarkach gabinetu. Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości jest pijany, zasypia i szcza pod siebie.
Anonim2021.10.14 12:40
Starsze od węgla. Ale nie ma się co dziwić, PiSdzielce za głupie, żeby wymyślić cos nowego.😁
Dorze płacą2021.10.14 12:34
za sr........ie we własne gniazdo. Zatem chętnych nie brakuje. Artystyczna elyta warszawska, wielkie miasta i jeszcze większe osobowości wypinają się jeden przez drugiego, kto zrobi większe dzieło. Dobra robota, dobry pieniądz odpowiedzą nowojorscy zleceniodawcy. Dobry pieniądz ! Za dzieło na światowym poziomie !!!!!
AAAtomek2021.10.14 12:32
smarzowski to najbardziej przegrany polski(?) reżyser, a może już niemiecki?
Spokojnie, trole i ramole2021.10.14 12:36
Wymyślajcie sobie oryginalne nicki. Nie kradnijcie, patałachy.
AAAtomek2021.10.14 15:15
To debil prawicowy, on nie jest w stanie nic oryginalnego wymyślić, nawet nicka.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 15:31
Komuchy odplaca krwIa za polska krew. Nawet Kaczynski ich nie uratuje.
Anonim2021.10.14 12:31
Chcecie finansowania "kultury" przez podatników więc nie gęgać teraz. Będzie u koryta opcja kościelna to będą kręcić o księżach, a jak będzie żydowska to będa kręcić o zboczkach i Polakach mordercach. Sami tego chcieliście, ja nie. Grosza bym nie dał na "kulturę". Chce ktoś krecić film obojętnie jaki niech kręci za swoje. To samo ze szkołami, myslicie że fajnie jest super jest, podatnik golony do gaci pieniążki przejmuja księża i katecheci, ekstra. Wystarczy że zmieni się opcja rządząca...i te ukradzione Polakom pieniądze trafią do innych osób. A wszystko jest juz przygotowane! Potęga państwa obejmuje wszystko.
ten film potępia2021.10.14 12:30
brata Stefana i POplatfusów
Kim on jest ?2021.10.14 12:29
To kawał kolejnego s..........na, który za forsę zrobił g.............o nam na głowy. I my w tym wszystkim stojący niemo i głucho i patrzący jak nam następni będą sadzić. I to się pewnie nie skończy dopóki któregoś razu na premierę takiego dzieła nie przyjedzie szambowóz i nie spryska pod dużym ciśnieniem całego wydarzenia i jego twórców. Ot taki happening artystyczny w kontrze do ,,artysty'' !!!!!!!!!
zbiór alkoholików, pedałków , ćpunów2021.10.14 12:29
rzygam na nich
Anonim2021.10.14 12:32
Też mi się PiS nie podoba.😁😁😁
Ed2021.10.14 13:21
Wiem, że nie kumasz. Chodzi o naszych "ARTYSTÓW" popaprańców.
notoryczny bezrobotny2021.10.14 12:27
Tak, panie Bodakowski. Trzeba zobaczyć ten obraz. Jak mówią Anglicy: it is a must-see.
Wania Antonim byłeś statystą2021.10.14 12:31
wieprzem w chlewie, którą POkrywał reżysior
Lecz się na nogi2021.10.14 12:38
bo na głowę już za późno.
nie stosuję twoich kuracji na głowę2021.10.14 14:08
moczem i łajnem
Anonim2021.10.14 12:22
Żydy to straszną cierpliwość do Polaków majom, będąc w Polsce mordowanymi przez 800 lat, ani przez chwilę nie pomysleli by uciec gdzie pieprz rośnie... pomysleć że umierali tak szybko, a jednak 3 miliony się nalęgło tych zydów w tej złej Polsce, Polsce pełnej pijanych Polaków, żrących golonkę, co za obrzydlistwo!
Po 11 ...2021.10.14 12:22
Widziałem już ten film. Bodakowski niczego nie zrozumiał. Ale to chyba nikogo nie dziwi. To nie film antypolski. To film antypisowski. Piętnuje to co jest złe w naszym Narodzie. Dzieło bardzo "na czasie". Polecam.
matis892021.10.14 12:22
Szmira w wykonaniu degeneratów finansowana przez instytucje związane z PIS i PO. Normalnie jak u Mazurka.
Karol2021.10.14 12:17
Samrzowski. To on jest Polakiem?
Anonim2021.10.14 12:21
Następny durny PiSdzielec, któremu się wydaje, że może decydować o tym, kto jest Polakiem a kto nie...😁😁😁
Anonim2021.10.14 12:16
Pierwszy film "Wesele" był genialny! Ale na to "Wesele" jakoś nie mam chęci iść. Może jak będzie w tv to rzucę okiem. Aktorzy świetni! Ale zarys fabuły to...hehehehehe... propaganda na poziomie TVP tyle że vice versa. Kabaret. Ale scenę kiedy knur posuwa pijanego chłopa bym obejrzał hehehe
Po 11 ...2021.10.14 12:24
W TVP nie będzie. Może kiedyś w TVN. No i nie sugeruj się bredniami Bodakowskiego. To dobry film, doskonale skomponowany. To przenikanie się obrazów, czasów, postaci jest genialne. Polecam.
Anonim2021.10.14 12:33
Bodakowski to pisowski szczekacz, nie sugeruję się nim. Po prostu nie lubię filmów nieobiektywnych, obrzucających łajnem Polaków a wybielających Żydów, tak samo jak nie lubie nachalnej propagandy pedalskiej i kościelnej itd. Nie wybieram się na film, ale tę sexi scenę bym obejrzał ehehhe
"W pośredniaku byłeś jełopie?"2021.10.14 12:14
Halinka
Anonim2021.10.14 12:14
Bodakowski - podróż bez końca w krainę prawicowego idiotyzmu.😁😁😁