03.06.20, 08:45Fot. via cba.gov.pl

Cela Plus: Kolejny cios w mafię VAT-owską. CBA zatrzymało 2 osoby

Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie kobiety w związku z postępowaniem dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej wystawiającej nierzetelne faktury VAT na różnorodne usługi. Grupa działała w latach 2010-2019. Jak ustalili śledczy zatrzymane osoby w ramach funkcjonowania grupy przyjmowały na swoje rachunki bankowe prowizje od przedsiębiorców, stanowiące wynagrodzenia za wystawienie nierzetelnych faktur. Ustalenia śledczych wskazują, że było to 7% od wartości faktury.

Kobiety działały na zlecenie organizatora procederu i otrzymywały część z przekazywanych na ich rachunki prowizji.

Zatrzymane osoby usłyszą w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w celu osiągnięcia wielomilionowych korzyści majątkowych, prania brudnych pieniędzy.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wcześniej jedną osobę, która usłyszała podobne zarzuty w prokuraturze. Sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt.

Jest to nowe postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Biura. Warto podkreślić, że agenci pracujący nad tym postępowaniem ujawnili mechanizm sprzedaży kosztów za pomocą ogłoszeń zamieszczanych na stronach internetowych oraz wysłanych do przedsiębiorców drogą e-mailową ,,DAM KOSZTY - SPRZEDAM FAKTURY”. Przyszłym klientom oferowano zmniejszenie podatków bez narażenia ich na sankcje ze strony organów ścigania, zapewniając tym samym o bezpieczeństwie transakcji.

Śledztwo ma charakter wielowątkowy.

CBA.gov.pl

Komentarze

ladychapel2020.06.3 10:06
Fundacja Ex Bono dostała 9 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie punktów pomocy ofiarom przestępstw w Opolu i Tychach. Nie miała w takiej działalności żadnego doświadczenia, ale miała powiązania z PiS i Solidarną Polską. Po kilku miesiącach pracy w Opolu zniknęła...
ladychapel2020.06.3 10:02
Po pół roku leżenia w szufladzie światło dzienne ujrzał wreszcie raport na temat wydatków Sejmu. W 2019 roku wzrosły aż o 30 milionów złotych i osiągnęły bajońską sumę 455 milionów! Dużo? Według planów w tym roku może być jeszcze więcej...
anonim2020.06.3 10:04
Trzeba przecież płacić coraz większy haracz finansowej synagodze szatana, lub jak kto woli pejsiastej finansjerze.
T2020.06.3 9:51
Ale ludzkość jest głupia! Nikt, absolutnie nikt nie widzi, że sam VAT to dziura do kombinatorstwa. Nikt, absolutnie nikt nie wysunie wniosku o porzucenie VAT-u! Bo władza skumana z bandziorami chce aby taka dziura była! A my zwykli ludzie płacimy na to przy każdym, najmniejszym zakupie. Głupcy czy obłudnicy nami rządzą? (niepotrzebne skreślić)
Saki Faki2020.06.3 11:41
Nie proszę, tu się z Tobą zgadzam.
f232020.06.3 9:42
Tym tytułem rozbudziliście we mnie nadzieję, że chodzi o tandem Szumowski-Cieszyński.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.3 9:16
Wow! Ale sukces. Tu Szumowski wyprowadza dotacje wartości SETEK milionów zł do firemek brata i żony, a na frądlu przyłapali dwie panie, które wystawiały prawdopodobnie faktury na usługi doradcze, marketingowe, consultingowe na kilka tysięcy. Wow!
Brutus2020.06.3 9:11
to jakieś kłamstwa, mafię Vatowska PIS dawno zlikwidował , mówią o tym za każdym razem !!
Prostu z mostu2020.06.3 9:03
To jest autentyczny sukces! Zakamuflowany "program" wyborczy lewaków to właśnie przywrócenie rozkradania państwa. Ale obłudnie gadają o "konstytucji","demokracji" i "wolnych sądach". Niedoczekanie ich!