21.07.19, 13:59Zdj. Twitter/SLD, edytowane

Czarzasty wzywa towarzyszy do 'boju ostatniego'

„Sytuacja jest beznadziejna, wróg ma ogromną przewagę, cofać się nie ma dokąd. Dlatego trzeba atakować”- brzmi treść listu, który, według portalu wPolityce.pl, miał zostać rozesłany do sympatyków i działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Liderzy SLD, Wiosny oraz partii Razem poinformowali w piątek o wspólnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Mimo iż wiele ich dzieli, co sami podkreślają, cel mają wspólny: pokonać PiS. Metod skutecznej walki o władzę dotyczy list „Lewica przed wyborami”. Według portalu wPolityce.pl, kierownictwo Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozesłało działaczom instrukcję, której autor wskazuje, że priorytetem lewicy mają być wyborcy rozczarowani polityką Platformy Obywatelskiej i Grzegorza Schetyny.

"Dziś, używając języka wojskowego - „Sytuacja jest beznadziejna, wróg ma ogromną przewagę, cofać się nie ma dokąd. Dlatego trzeba atakować”. Politycy Lewicy są dziś zdeterminowani by udowodnić swym niedawnym koalicjantom, jak bardzo się pomylili w ocenie sytuacji politycznej i tego, czego chcą wyborcy"-podkreślono w liście do działaczy. Nie zabrakło również fragmentu poświęconego Grzegorzowi Schetynie i jego decyzji o samodzielnym starcie Platformy w wyborach. 

"Pamiętajmy, że decyzja Platformy Obywatelskiej o samodzielnym starcie w wyborach została bardzo źle przyjęta przez osoby, które wspierały opozycję i gotowe były na nią głosować. Widać to po wpisach na forach internetowych i pod publikacjami na stronach takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Onet.pl”, „Wirtualna Polska” czy „Natemat”". Autor instrukcji przekonuje, że lewica może zyskać na podziałach wśród opozycji. Z jednego powodu: "nie ma nic do stracenia. I może sobie pozwolić na wszystko". 

"Może bezpardonowo atakować Prawo i Sprawiedliwość. Może powiedzieć Polakom, że w gruncie rzeczy jest wdzięczna Grzegorzowi Schetynie, gdyż teraz nie musi już liczyć się z jego fochami. (...) Wszystko sprowadza się do kilku prostych haseł – na przykład - „Nie oddamy Polski PiS-owi”, „Nie dopuścimy do tego, by Kaczyński wyprowadził nasz kraj z Unii Europejskiej”, „Nie musimy wstydzić się w Europie za nieudolną „Brochę” Szydło”, „Uczynimy Polskę naprawdę silnym i liczącym się w Europie krajem”-napisano w instrukcji.

Z kolei wobec lewicowej koalicji należy robić dużo szumu. W liście pojawiają się takie jej określenia jak "czarny koń wyborów". Największą bronią miałby być jednak atak na PiS. Dodajmy, w większości oparty na plotkach i insynuacjach:

"Należy codziennie atakować polityków Prawa i Sprawiedliwości za to, że nie szanują wyroków sądowych, że poseł Pięta ma problemy z kochanką a poseł Tarczyński z głową. Trzeba nieustannie przypominać o uczuciach Macierewicza do Misiewicza itp. Należy wręcz zasypać Polaków taką narracją, korzystając ze wszystkich dostępnych okazji".

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze

zych.2019.07.22 11:02
"Boj to jest nasz ostatni,Krwawy skończy się trud.Gdy związek nasz bratni,Ogarnie ludzki ród."SLD- marzyciel.
w2019.07.22 1:45
Ostatnio jak słuchałam Czarzastego , to zadawałam sobie pytanie " co Żyd może mieć wspólnego z ludem , zwłaszcza rolniczym ? Przecież to dwie skrajności które nigdy się nie zrozumieją . Jakie to wszystko jest bezczelnie naciągane . To takie darcie szaty zwanej Polską . Ostatnio jak były protesty rolników w Warszawie -- prowodyr Żyd a dookoła słowiańskie twarze rolników . Założę się , że ten lider nie uprawia ziemi , tylko prowadzi jakieś rolnicze przedsiębiorstwo czy przetwórstwo . A może Słowianie są za głupi do polityki ? Nie są tacy " elokwentni " jak Żydzi i w związku z tym nie mają siły przebicia . Teraz wszystko polega na gadaniu a nie na umiejętnościach .
twitter:PromocjaPWS2019.07.21 21:19
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
ala2019.07.21 17:01
Towarzysze, bój to wasz ostatni. Po nim, towarzysze, już was nie budjet. Świat odeśle was do lamusa razem z nazistami, faszystami i inną zarazą.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.21 15:10
W Bangladeszu politycy tłumaczą gwałty na kobietach i dziewczynkach podobnie jak w Polsce księża, gwałcenie dzieci! Polska to chory kraj pod butem czarnych watykańskich kleszczy...
anonim2019.07.22 8:02
Dzielnicowy, ty idioto. Wiesz co to jest Bangladesz? Cham czepił się jednej tematyki i pieprzy jedno i to samo przy każdej okazji, nawet jak to się tematycznie nie wiąże z poruszanym problemem. Ile ci za te prowokacyjne wpisy płacą? Nikt poważnie tych idiotycznych wypowiedzi nie bierze na serio. Pomyje jednak ci smakują!
anonim2019.07.21 14:44
Czym różnią się polskie brunatnice od muzułmanów? https://www.fronda.pl/a/przerazajace-islamisci-wykorzystuja-dzieci-jako-zywe-tarcze,129910.html https://imgur.com/a/dryVUeW Ciekawi mnie jaka będzie reakcja pisowskiego Rzecznika Praw Dziecka? Pani Mario! Pozwoliłaby pani użyć swojego dziecka jako żywej tarczy?
michu2019.07.21 14:44
No proszę SLD nie boi się mówić o "wrogu" i o "ataku". Ciekawe co by było jakby inni używali takich sformułowań ;) ?