04.12.20, 08:54fot. pixabay.com

Czechy luzują obostrzenia. Restauracje, siłownie, sklepy i hotele otwarte już od czwartku

Od najbliższego czwartku w Czechach wracają do funkcjonowania restauracje, siłownie, sklepy i hotele. Ma to związek ze spadkiem liczby zarażeń koronawirusem. Czeski rząd znacznie poluzował obostrzenia. Stoki narciarskie nadal pozostaną zamknięte.

Stan wyjątkowy wraz z godziną policyjną został przedłużony do 12 grudnia.

W sklepach dzieci nie są wliczane do limitu klientów mogących robić zakupy, a gastronomia może działać od godz. 6.00 do 22.00.  

Limit osób w pomieszczeniach to 10, na wolnym powietrzu – 50, a w nabożeństwach, ślubach i pogrzebach do 30 osób. Teatry i inne ośrodki kultury mogą działać tylko online i nadal pozostają zamknięte.

 

mp/slaskibiznes.pl

Komentarze

ladychapel2020.12.4 14:13
Dlaczego jakość życia w Czechach czy niewierzącej Estonii jest lepsza niż w katolickiej Polsce, z której wyjdzie iskra na świat cały?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 10:16
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A tu logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.