07.10.19, 19:45Zdj. screen Polsat News; Willy Stöwer [Public domain], CC0, Wikimedia Commons, edytowane

Dr Jerzy Bukowski: Polska to nie 'Titanic'

Polska to nie „Titanic”

Całe swoje wystąpienie na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej kandydatka tej formacji politycznej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska oparła na metaforze orkiestry z „Titanica”. Zbudowała ją jednak całkiem błędnie.

Owszem, muzycy nie odłożyli instrumentów aż do momentu, kiedy statek zaczął szybko zanurzać się w lodowatej wodzie, ale czynili to z pełną świadomością wielkiej tragedii, a nie z powodu beztroski i nieumiejętności patrzenia w najbliższą przyszłość. Dodawali otuchy spanikowanym pasażerom wykazując ogromny hart ducha i poczucie zawodowej odpowiedzialności.

Kidawa-Błońska nie miała więc racji twierdząc, że Zjednoczona Prawica zachowuje się niefrasobliwie, ponieważ jej politycy poważnie wykonują swoje obowiązki, a Polska spokojnie płynie ku bezpiecznej pomyślności i wszelkie porównania jej do „Titanica”, a rządzącej nią formacji do grającej na nim orkiestry są nieuprawnione.

Jerzy Bukowski

Komentarze

ston2019.10.9 11:45
Dr Jerzy Bukowski: Polska tonie jak 'Titanic'
trzeźwo myślący2019.10.7 23:00
Gdyby oni wciąż byli u sterów Polski, to już dawno odpowiedzieliby na apel Merkel, że czas, by państwa narodowe wyzbywały się suwerenności. Chcieli uczynić z Polski taki "Titanic", by zaprzepaścić naszą niepodległość, by pogrążyć w odmętach jednego państwa europejskiego. Polacy powinni mieć tę świadomość, że teraz głosują za być lub nie być Polski. Dla tych "Europejczyków", którzy nigdy nie czuli więzi z Ojczyzną to tylko walka o koryto i zaszczyty, a dla Polaków - obrona naszej tożsamości, naszych odwiecznych wartości i naszej wolności. Mówcie wszystkim, że to są bardzo ważne wybory i musimy gremialnie zagłosować na PiS.
Iza2019.10.7 20:26
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.8 8:46
Chcesz mi odebrać jedyną przyjemność poprzekomarzania się z trollami?
Polak Ateista Durny Gej2019.10.7 20:24
No, statek PO z kapitanem Bolkiem tonie, a orkiestra pod dyrekcją J. Owsika gra jak w najlepsze ! Ale jaja !
dzielnicowy2019.10.7 20:07
PiS bardziej pasuje do Titanica, z tą różnicą że jak zacznie tonąć to kapitan pierwszy opuści statek! już zapowiada że to może jego ostatnie chwile...
Po2019.10.7 20:27
Popieram apel Izy !
JS2019.10.7 20:02
Przegrywają rządy Polską i wiedzą, że Mr Soros, Frau Merkel, Herr Juncker, Timmermans, Verhovstad i inne ciemne postacie nie będą zadowoleni z ich nieskutecznej działalności. Zostanąza to rozliczeni. Robią z siebie wariatów, zatrudniają oszczerców aby tylko coś robić i wykazać się przed zleceniodawcami, że zrobili co mogli ale nie przemogli. Módlmy się za nimi. Pozdr.