22.09.19, 17:30(fot. screen)

Dr Jerzy Targalski punktuje Michalkiewicza

– Skąd taka polityka Trumpa? Trzeba sobie zdawać sprawę, że wszystko co w tej chwili Trump robi, jest podporządkowane potrzebom wyborczym. To tzw. przejrzenie wydatków na pomoc dla Ukrainy, miało za zadanie wymusić na stronie ukraińskiej pomoc w wyborach - mówił w  programie w Telewizji Republika "Geopolityczny tygiel" dr Jerzy Targalski.

– Stanisław Michalkiewicz po raz 495 zapowiedział, że o to widzi oznaki resetu w polityce amerykańskiej wobec Rosji i na pewno Stany Zjednoczone zgodziły się na rozbiór Ukrainy, bo przecież na pewno jakieś tajne rokowania muszą być. Rzecz jasna taką diagnozę formuje w taki sposób, żeby zawsze mógł się z niej wycofać, więc mówi "niewykluczone", "być może", "podejrzewam że". W ten sposób zawsze może przy kolejnym razie 496, że no wtedy nie, ale teraz to już na pewno - mówił dr Targalski.

– Natomiast zasadniczy przekaz, że Stany Zjednoczone sprzedały Ukrainę i zaraz sprzedadzą Polskę idzie w świat i cel propagandowy zostaje osiągnięty - dodał. 

– Jaka jest rzeczywistość? Stanisław Michalkiewicz za oznakę resetu wziął a to zwolnienie Boltona o którym już mówiliśmy, a to znów powstrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy przez Trumpa. Tymczasem pomoc wysokości 250 milionów dolarów została odblokowana a dodatkowe Departament Obrony udzielił Ukrainie w wysokości 141 milionów i te 141 milionów jest przeznaczone na zakup broni snajperskiej i granatników. Jak to ma być oznaka zgody na rozbiór Ukrainy, to dziwne by to było - ocenił politolog. 

 

– Skąd taka polityka Trumpa? Trzeba sobie zdawać sprawę, że wszystko co w tej chwili Trump robi, jest podporządkowane potrzebom wyborczym. To tzw. przejrzenie wydatków na pomoc dla Ukrainy, miało za zadanie wymusić na stronie ukraińskiej pomoc w wyborach. Chodzi o dwie sprawy. Po pierwsze materiały na syna Joe Bidena, który to robił interesy z Ukraińcami w sferze gazowej, czyli na pewno musiały tam odchodzić przekręty, łapówki i wszystko co jest w świecie wschodu normalne - mówił historyk. 

– Natomiast jaka jest prawda, jeżeli chodzi o strategię amerykańską wobec Ukrainy i strategie niemiecko-francuską? Strona amerykańska ustami Kurta Volkera, czyli wysłannika ds. Ukrainy prezydenta Trumpa jasno stwierdziła, ze wybory na Donbasie mogą się odbyć dopiero po: a - wycofaniu wojsk rosyjskich, b - likwidacji administracji okupacyjnej - wymieniał Targalski.

– Co więcej właśnie Kurt Volker udzielił wywiadu telewizji ukraińskiej, gdzie stwierdził, że uważa, że Krym powróci do Ukrainy i takie jest oficjalne stanowisko Stanów Zjednoczonych. Co więcej Kurt Volker też powiedział, że nie zgadza na żadną modyfikację umów mińskich - dodał.

– W umowach mińskich zapisano, że warunkiem pokoju jest to, że wojska rosyjskie wycofają się z terenów okupowanych, nastąpi obsadzenie granicy i dopiero w takiej sytuacji, może dojść do wyborów. Tymczasem strona niemiecka wymyśliła coś zupełnie innego. Jest to tzw. formuła Steinmeiera. Frank-Walter Steinmeier, czyli prezydent Rzeszy zaproponował, żeby wybory odbyły się w obecnej sytuacji, czyli pod kontrolą wojsk okupacyjnych rosyjskich, bez ich wycofania i żeby nadać terenom okupowanym specjalny status. To by oznaczało, że Rosjanie ten obszar będą kontrolowali i ten obszar kontrolowany przez Rosjan w postaci autonomicznym republik, czyli tak naprawdę republik zależnych od Rosji, wejdzie w skład Ukrainy i Rosjanie będą kontrolowali Ukrainę od wewnątrz - stwierdził publicysta. 

 

 

bz/telewizjarepublika.pl

Komentarze

hep2019.09.23 4:13
Ciekawe jest też to ze pan Michalkiewicz pisząc o pewnym narodzie z Bliskiego Wschodu bardzo krytycznie nigdy nie jest przez niego atakowany
kalinka2019.09.23 7:23
to mało wiesz albo nie chcesz wiedzieć, to typowe dla ludzi o małym zasobie wiedzy, o kilkudziesięciu procesach jakie mu żydowstwo wytoczyło też nie wiesz bo po co, wspierasz Targalskiego , też nie możesz mu wybaczyć, że ujawnił tajne zdradzieckie negocjacje zażydzonego PIS z diasporą z USA?
kalinka2019.09.22 19:23
Targalski z pisowską ekipą zionie nienawiścią do redaktora Michalkiewicza bo ujawnił on tajne negocjacje zażydzonej Partii Interesu Syjonu (PIS) z żydami o wypłatę 300 miliardów dolarów za mienie bez spadkowe , które na mocy porozumienia Izrael-Niemcy z 1953 roku Niemcy w całości Izraelowi wypłaciły , w tej umowie zawarte są tereny, które znalazły się pod okupacją Niemiec, z punktu prawa sprawa powinna być załatwiona ale żydy z PIS postanowili pieniędzmi Polaków ponownie zadowolić swoich żydów z za oceanu
oficer LWP2019.09.22 22:13
przecież Polacy głosując na PIS domagają się spłacie nienależnych żydom pieniędzy, już tv-PIS o to zadba, Rachonie, Klarembachy, Ziemce i Cholecka zadbają o odpowiednią propagandę
hrabia Potocki2019.09.22 19:12
Michalkiewicz czlowiek Moskwy i Korwina, , przechsta
oficer LWP2019.09.22 19:17
z ciebie taki "CHrabia" jak z trzykrotnej rodzicielki zawsze dziewica
hrabia Potocki2019.09.22 23:16
A z ciebie taki oficer jak z padalca jadowity waz , za malo masz informacji synu zeby z toba dyskutowac, ja wiem znacznie wiecej niz myslisz. kiedys tego czlowieka bardzo lubilem ale po rozmowie z nim i pewnych informacjach zmienilem zdanie typowy destrukcyjny przechszta-- lobuz za ktorym stoja sowieci
252019.09.22 20:43
cep kolejny nawiedzony
pracownik z Polski2019.09.22 18:47
Ukraina to projekt niemiecko rosyjski pieniądze przez Kanadę Szwajcarię i Austrię już poszły i mamy BUKOVEL kto inwestuje nie mając pewności przyszłości danego terenu.Po co była autostrada A4 do Ukrainy dla Polski gospodarczo była inwestycją o ZEROWEJ DOCHODOWOŚCI bo co tam mamy transportować i rozwijać.Z Gdańska Gdyni Elbląga owszem ale z BERLINA ????? Trump coś tam naciska i placi ale to jest WOJNA NIEMCY ROSJA przeciw USA i to prawie na naszym terenie.Nowak miał Niemcom skomunikować Ukrainę od granicy z POLSKĄ ale się trochę skorumpował i chcą mu odciąć głowę więc chyba się schroni w polskim więzieniu.Trochę widać że Rosja odpuści ale próbuje zrekompensować sobie tamten teren Białorusią choć Ukraina to okno na bliski wschód a Białoruś na POLSKĘ tylko po co niszczyć POLSKĘ skoro doiło się miliardy złotych rocznie jak pijawka jak to się urwie to wtedy nas zrównają z ziemią i nikt palcem nie kiwnie tylko rękami kurz odgonią i zapalą cygaro mówiąc a historia dalej trwa....więc idźmy odważnie do przodu.
Lech Keller-Krawczyk- die kleine jüdische läuse 2019.09.22 18:31
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w " 𝐋𝐖𝐏" - zayeebaliby śmiechem. Nawet jakby ukrywał, że jest obrzezany, tylko jak? Tam nie ma pryszniców osobnych, ale nawet gdyby mu się to udało - każdy "oficer LWP" musiał należeć do janczarów kremlowskich - PZPR. Czyli 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 to nie tylko Żyd, homoseksualista ale i PZPR-wiec. Co za qrwska kombinacja! I ty pedofilu myślisz, że kto to czyta? Think again you kike
oficer LWP2019.09.22 18:45
oburęczny pisowski onanizm
ja2019.09.22 18:20
Widać wyraźnie , że Trump chce dogadać się Rosją Putina. Może to zrobić kosztem Ukrainy, także Polski, tak też pewnie będzie. Niemcy są zbyt ważne w Europie i na świecie aby Trump je opuścił, może on pokrzykiwać i nic więcej. Dlatego Niemcy tak mało dają na zbrojenia bo wiedzą że USA będą Niemiec bronić. Co innego z Polską, tu jest sprawa mało wiarygodna (dwuznaczna) ze strony USA i Trumpa. Choć jest o niebo lepiej niż za czasów rządów PO, gdzie Polska była państwem teoretycznym...
oficer LWP2019.09.22 18:17
chciałbym aby święta trójca czołowych pisowskich rusofobów Macierewicz, Szeremietiew i Targalski odpowiedziała na ten zestaw pytań zadanych przez internautę "uważny" : cz. 2 16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei? 17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy? 18. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy? 19. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM? 20. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu? 21. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny? 22. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę? 23. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół? 24. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba? 25. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej? 26. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"? 27. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"? 28. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela? ….. 29. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską? 30. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków? 31. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
hrabia Potocki2019.09.22 19:10
Czlowieku duzo prawdy ale i duzo nieprawdy , za malo wiesz bo nie jestes ,, blisko stolu Putina,,
oficer LWP2019.09.22 19:16
to wymień nieprawdę, czekam, ty dużo wiesz bo jesteś przy stole Putina, tylko taki wniosek można wyciągnąć z twojego wpisu
oficer LWP2019.09.22 22:18
i się odpowiedzi nie doczekałem, przecież to normalne u pisowca, najpierw szczekać, potem podkulić ogon i jak zwykły tchórz uciec
Stach2019.09.22 20:19
Nie narkotyków i nie narkotyki a wódka niszczy całe pokolenia Rosjan...panie oficerze, ta sama co na stołach oficerów LWP
oficer LWP2019.09.22 22:10
pytania są o wpływ Rosji na Polskę, pisowska inteligencja nie potrafi czytać ze zrozumiem, w 15 brygadzie zmechanizowanej w Giżycku rozbito duży gang handlujący narkotykami, chyba w tvPIS o tym mówili czy też ukryli to przed tobą bo po co taki pajac ma to wiedzieć
252019.09.22 20:41
frondkowa holota hoduje takie zmije ktore wymienilec , przykre ze pi ss iorskie odpady maja fobie antyrosyjskie
hrabia Potocki2019.09.22 23:26
Oczekujesz relatywnej odpowiedzi to ci powiem wprost napisales pytania ktore moglby sformuowac kazdy licealista, problemem jest to ze zadajesz glupie pytania np 28,30(za malo wiesz o handlu z Afganistanemi ich sluzbami)lub pytanie26,27( tez w tym polu dzialaja),31, czesc pytan jest tak potwornie glupia ze daje swiadectwo o oficerach i wyborcach SLD
anonim2019.09.24 8:32
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
oficer LWP2019.09.22 18:16
chciałbym aby święta trójca czołowych pisowskich rusofobów Macierewicz, Szeremietiew i Targalski odpowiedziała na ten zestaw pytań zadanych przez internautę "uważny" : cz. 1 1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z Polski kilkaset miliardów dolarów? 2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1989 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj? 3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu? 4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych 5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę? 6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP? 7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie? 8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować? 9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni? 10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo? 11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę? 12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki? 13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa? 14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)? 15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
kalinka2019.09.22 18:56
oczywiście, że to wszystko jest winą Rosji, nawet 1 września wiceprezydent USA podczas przeglądu pisowskiej kolonii Polin nakazał kłamcy pisowskiemu Morawieckiemu natychmiast wycofać się z podatku cyfrowego jaki miał objąć amerykańskie firmy, po żmudnych badaniach Targalski odkrył , że ten rozkaz o wycofaniu się z podatku cyfrowego osobiście Morawieckiemu wydał Putin a wice prezydent USA go zwyczajnie nie usłyszał i dlatego nie zareagował i nie nałożył kolejnych 2 milionów sankcji
Zenon2019.09.24 8:22
Do trepa z LWP: A co w Polsce robili Rosjanie od '45 do '89?
bea2019.09.22 18:00
Pan Michalkiewicz jest antypisem i caly czas dyskryminiuje Pis ??? krytykuje o osmiesza czyzby poplecznik rosji??????????? zal sluchac Michalkewicza
violencja2019.09.22 18:11
Posłuchałaś chociaż raz pana Michalkiewicza???Ja słucham od dawna regularnie , czytam też jego książki . banialuki Beato piszesz.
bea2019.09.22 19:03
szkoda sluchac bo taki sarkazm ze az uszy bola
violencja2019.09.22 19:09
Nie wiesz o czym mówisz.
Foster2019.09.22 17:47
Przecież oni się niczym nie różnią, może tylko aparycją zewnętrzną.
violencja2019.09.22 18:14
Rożnią się bardzo . Tak się różnią , że Targalskiego /były komuch/przestałam słuchać , a Michalkiewicza / były opozycjonista/ słucham regularnie..Świetny gawędziarz z wszechstronną solidną wiedzą.
mendy mendy2019.09.22 17:46
𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧, któż to może być, hmm..? A może to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 , "ekspert" od Lema, pedofil, "prowokuje", wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. A może to jest 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 extra VERGIN oil do smarowania rectum? A może to jest calodzienna menda blogowa 𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡𝐮-𝐒𝐮𝐰𝐞𝐫𝐞𝐧 "naukowiec"? A może to jest 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole? Nie ma najmniejszego znaczenia, menda jest mendą. Taką się urodziła, na taką wychowano, taką jest i taką ch .... strzeli. I może ktoś mendzie zaśpiewa Międznarodówkę. Mendy maja jedną wspólną cechę, są jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalne.
oficer LWP2019.09.22 18:03
kolejne kopiuj wklej między onanizowaniem się
ajwajj2019.09.22 17:40
kto to jest ten targalski ? chcą wyciszyć Michalkiewicza by nie mówił o żydoamerykańskim spisku ustawy 447....
JS2019.09.22 17:38
Czy wizy do USA już zniesione? Tak się PiS tym ostatnio chwalił! bo nic w mediach amerykańskich znaleźć nie mogę na ten temat, a chciałabym bo kuzynka już bilet w LOT kupiła i to jeszcze przed wyborami! Później mogą być potworne kolejki jak PiSdziactwo znowu wygra...
Antydewiant2019.09.22 23:39
a jakiego POkurw.....ca to obdchodzi?
anonim2019.09.24 8:30
TY i TWOJA KUZYNKA wracajcie do swojego kraju ROSJI !!! WON Z POLSKI !!!