28.11.16, 16:10

Edukacja w remoncie. Jutro ruszają prace nad projektami ustaw

Posłowie PiS i warszawscy samorządowcy PiS zorganizowali dziś w Sejmie konferencję prasową "Dobra zmiana w edukacji".

W konferencji uczestniczyli m.in.: poseł Marzena Machałek, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, poseł Małgorzata Gosiewska oraz samorządowcy, m.in. burmistrz warszawskiej Pragi Północ, Wojciech Zabłocki.

Poseł Marzena Machałek zapowiedziała, że już jutro Sejm rozpocznie pracę nad projektami ustaw, które mają naprawić polską edukację.

„Jutro zaczynają się prace parlamentarne nad projektami ustaw, które naprawią polską szkołę. Jesteśmy przekonani, że te ustawy są kluczem do dobrej przyszłości młodych Polaków i do rozwoju Polski. Jutro pierwsze czytanie, prace w komisji i podkomisji, również w tygodniu niesejmowym. Jestem przekonana, że na następnym posiedzeniu odbędzie się drugie czytanie i do końca tego roku ustawa zostanie uchwalona. Bardzo często w ustach polityków brzmią takie słowa, że dobro szkoły to dobra przyszłość Polski, ale często za tymi słowami nie idą czyny. Przez ostatnie 8 lat zdemontowano polskie szkoły, system edukacji, narażono szkoły na niekontrolowane likwidacje, narażono nauczycieli na zwolnienia”- zapowiedziała wiceprzewodnicząca sejmowej komisji.

ajk/300Polityka, sejm.gov.pl, Fronda.pl