17.01.14, 06:09Nowy profil Marszu Niepodległości (fot. Facebook)

Facebook kasuje profil Marszu Niepodległości! Za filmik z zakłócania spotkania z Anną Grodzką!

W czwartek wieczorem niespodziewanie z Faceooka zniknął profil Marszu Niepodległości, liczący blisko 70 tysięcy fanów. Prezes stowarzyszenia, organizującego marsz Witold Tumanowicz zamieścił oświadczenie w tej sprawie.

„Od Facebooka otrzymaliśmy w tej sprawie dwa lakoniczne komunikaty. Pierwszy po polsku, informujący że link do nagrania protestu podczas spotkania posła partii Twój Ruch „narusza standardy społeczności”. Drugi zatytułowany po polsku („Publikacja Twojej strony została cofnięta”) z angielską treścią: „Since Marsz Niepodległości has repeatedly posted things that violate our terms, we’ve unpublished it. Learn more about our policies.” Nasi administratorzy profilu skorzystali z opcji automatycznego odwołania od decyzji i czekamy obecnie na jego rozpatrzenie” – czytamy w oświadczeniu.

„Mając świadomość iż Facebook kasuje strony masowo zgłaszane przez naszych przeciwników, dokładaliśmy starań aby nasz profil był prowadzony odpowiedzialnie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto go systematycznie śledził. Sytuację, w której nasze kanały komunikacji są blokowane, brak jest jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących zasad moderacji serwisu przez jego administrację, a my jesteśmy o sprawie informowani w nic nie mówiących obcojęzycznych komunikatach, oceniamy jako skandaliczną i przypominającą najgorsze czasy cenzury ideowo-politycznej stosowanej przez obcych zaborców i okupantów” – pisze Tumanowicz.

I dodaje: „Zagraniczne korporacje obecne w Polsce muszą mieć obowiązek respektować polskie standardy w zakresie swobody wypowiedzi. Sytuacja w której zagraniczne media czy serwisy społecznościowe stają się narzędziem inżynierii społecznej, prowadzonej także poprzez cenzurę wybranych treści, jest nie do zaakceptowania i pokazuje jak potrzebna jest nasza aktywność i czynny opór wobec forsowanych przez Zachód ideologicznych trendów”.

Z kolei Krzysztof Bosak komentował: „Dziś, jakby na zawołanie, Amerykanie dla odmiany dostrzegli w nas zagrożenie. Facebook podjął decyzję skandaliczną i niezrozumiałą - skasował profil Marszu Niepodległości”.

Narodowcy szybko zareagowali na facebookowego bana i założyli nowy profil Marszu Niepodległości. Od wczoraj polubiło go już blisko 17 tysięcy użytkowników. „W trzy godziny ponad trzynaście tysięcy polubień - Polska pokazuje Facebookowi solidarność narodową przeciw ukrytemu rządowi światowemu nakazującemu niszczenie inicjatyw narodowych” – komentuje Artur Zawisza.

Nie tylko narodowcy mają ostatnio problem z Facebookiem. W tym tygodniu na 30 dni administracja serwisu zablokowała profil Fronda.pl. Powodem było umieszczenie linku do artykułu o wypowiedzi Artura Szpilki na temat gender. Z tego samego powodu problemy z Facebookiem miał w czwartek profil portalu Wpolityce.pl.

MBW

Komentarze

anonim2014.01.17 6:53
Bardzo dobrze - propagowanie jakiejkolwiek nietolerancji powinno byc tlumione.
anonim2014.01.17 6:57
Frondfa ma problem sama z sobą ... brak, czy zablokowanuy profil na prywatnej stronie są wystarczającym znakiem .... dzieści lat temu najbardziej słuchało się tych co nie "mówili" ....
anonim2014.01.17 7:14
Facebook jest portalem prowadzonym przez gejów.
anonim2014.01.17 8:14
I czym to się różni od działań Frondy która kasuje teksty Michalkiewicza? Niczym. Każdy na swoim kasuje teksty i filmy jakie chce. Fronda najpierw sama musiałaby być bez winy, a dopiero później rzucać kamień w Facebook.
anonim2014.01.17 8:20
Michalkiewicz przesadził w tamtym tekście - i redaktor T ma 100% racji Miłość jest wyznacznikiem twojej relacji z Bogiem Zjadliwość jest wyrazem twojej bliskości z szatanem
anonim2014.01.17 8:49
" Będziecie mogli tam banować Krytykę Polityczną, Gazetę Wyborczą, Owsiaka, Harryego Pottera i Donatana." i Michalkiewicza.... :)))))))))
anonim2014.01.17 9:01
Facebook to prywatna firma, a administracja portalu ma prawo akceptować lub nie co jej się podoba. To nie jest instytucja publiczna. Co więcej nie podlega polskiemu prawu, tylko państwa w którym została założona --> USA
anonim2014.01.17 9:09
A gdzie list Grzegorza Brauna do Frondy? Może by tak opublikować?
anonim2014.01.17 9:11
CzęstochowskiPoeta: Zwróć jeszcze uwagę do jakiej rewolucji "po cichu" dochodzi na Frnodzie - do grona wrogów - Gazety Wyborczej, Owsiaka i Harego Pottera dołącza Michalkiewicz. A w zasadzie jest jeszcze gorzej - o ile Gazeta Wyborcza staje się powoli czymś ok - erlikowski nawet udziela im wywiadów, to Michalkiewicz staje się wrogiem numer 1 ("nie będziemy w przyszłości publikowac jego tekstów"). Rewolucja!
anonim2014.01.17 9:23
PanYurek: A co jest w tym liście?
anonim2014.01.17 9:41
@Grund: Pan Braun nie życzy sobie być więcej cytowany na portalu który stosuje cenzurę prewencyjną wobec red. Michalkiewicza.
anonim2014.01.17 9:44
Popieram Pana Brauna. Też bym nie chciał.
anonim2014.01.17 9:59
@Schikander To nie takie oczywiste. Jeśli prowadzą działalność na terenie Polski, to również "przed nami" odpowiadają. A tu Cię zdziwię, bo nie do końca. Nie mówię, że to jest dobre, ale nie odpowiadają. Np. mogą sobie z danymi Polaków robić co chcą, GIODO nie może im nic zrobić póki ich serwery stoją w USA. :)
anonim2014.01.17 16:31
widocznie Facebook to komuchy
anonim2014.01.17 17:25
Jesteśmy sami sobie winni. Nie ma konserwatywnego facebooka, nie am konserwatywnego youtubea, nie ma konserwatywnego portalu horyzontalnego (wsumie.pl jest słaby), nie ma konserwatywnej telewizji popkulturowej, nie ma konserwatywnej wytworni filmowej, koncertów rockowych, sieci handlowych, rozgrywek sportowych itp.. Nie ma nas w kulturze, to nas prawie nie ma w ogóle. A potem zdziwieni, że facebook blokuje..
anonim2014.01.17 17:35
Tak Panowie Polacy.. Nas prawie w ogóle nie ma. Na szczęście zdarzają nam się cuda :)
anonim2014.01.18 2:05
No i dobrze. Uważam, że Facebook jest tak parszywym portalem, iż ewentualnie może służyć tylko do znajdujących się tam gier. Może by jednak pomyśleć o zbudowaniu własnego Portalu społecznościowego, na którym znalazły by się m.in. Fronda, Gość Niedzielny, Marsz Niepodległości i wszystkie inne wartościowe podmioty, księża też mogli by się tam przeprowadzić, tym bardziej, że na FB nie wolno im wpisać w swoim profilu np. ks. Andrzej Kowalski, może być tylko Andrzej Kowalski.
anonim2014.01.18 5:17
Ja zlikwidowałam konto na Faceboku po zablokowaniu strony Polonia Christiana za krytykę ideologicznego pedalstwa. Dzieciom też uświadomiłam czym jest ten portal.