Forum Żydów Polskich mocno zareagowało na artykuł, który ukazał się w „Newsweeku” pod tytułem „Europa wciąż antysemicka. Polska w czołówce ksenofobicznych krajów”. Stwierdza, że tygodnik Tomasza Lisa dopuścił się manipulacji.

Newsweek manipuluje wynikami badań CNN na temat postaw wobec Żydów. CNN robi badania na temat postaw Europejczyków wobec Żydów. Publikuje wyniki. Polski Newsweek bierze ten artykuł i zmyśla, przekręca, manipuluje w artykule "Europa wciąż antysemicka. Polska w czołówce ksenofobicznych krajów"

- pisze FŻP na swojej stronie na Facebooku.

Dalej czytamy między innymi:

Bo oto CNN informuje całkiem ODWROTNIE niż polski Newsweek. CNN pisze, że jeden Europejczyk na dwudziestu NIE słyszał o Holokauście. A nie - jak Newsweek - "jeden na dwudziestu słyszał". Czyli 95% Europejczyków to ci, którzy słyszeli, a nie ci, którzy nie słyszeli.

2. Następnie Newsweek pisze: "Okazuje się też, że w Polsce, na terytorium której wymordowano w czasie wojny najwięcej wyznawców judaizmu, antysemityzm bije rekordy popularności."

A CNN, który był autorem całej akcji badania nastrojów wobec Żydów, stwierdza coś całkiem przeciwnego: "Mocna większość Europejczyków - 54% - powiedziała, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, z wynikiem wznoszącym się do 2/3 (66%) w Polsce".

No to jak z tym antysemityzmem w Polsce ("bijącym rekordy popularności"), skoro NAJWIĘKSZE poparcie dla istnienia Izraela jest w Polsce?!

"Polscy antysemici" najliczniej w Europie popierają Izrael?!”.

Zachęcamy do lektury całego wpisu Forum Żydów Polskich, który znaleźć można poniżej:

dam/Facebook,Fronda.pl