10.06.20, 19:33Fot. screenschot: Youtube - Racjonalista.tv

Hartman wzywa przeciwników PiS, aby głosowali tylko na Trzaskowskiego

Czołowy polski ateista i były żydowski mason (z Bnai Brith), Jan Hartman, w swoim najnowszym wpisie: „Tylko Trzaskowski – nie bawmy się w drobnicę!”, który opublikował na swoim blogu w portalu lewicowego tygodnika: ''Polityka'', zaapelował do wyborców Hołowni, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza o głosowanie już w pierwszej turze tylko na Trzaskowskiego.

Już w pierwszym zdaniu wpisu, Hartman dał wyraz swojemu błędnemu i niczym nieuzasadnianemu przekonaniu o wyższości własnego środowiska, pisząc, że „porządni ludzie mają dziś dylemat: czy w pierwszej turze głosować od razu na Trzaskowskiego, czy dać wyraz swoim rzeczywistym preferencjom, to znaczy oddać głos na Hołownię, Biedronia albo Kosiniaka-Kamysza”. Wpis ten w duchu środowisk antyPiS, utwierdza środowiska wrogie polskiej tradycji patriotycznej w przekonaniu, że polscy patrioci nie są ''porządnymi ludźmi'' bo nie popierają lewicowych kandydatów.

Zdaniem Hartmana „pojawia się realna szansa odbicia urzędu prezydenckiego przez obóz demokratyczny, a tym samym możliwe jest zapoczątkowanie procesu odzyskiwania państwa, które znalazło się w rękach mafii – sprzedajnych polityków i stojących za nimi typów spod ciemnej gwiazdy”. Warto zwrócić uwagę na język byłego filozofa, który swoje środowisko określa mianem ''obozu demokratycznego'' (identycznie siebie nazywali komuniści), a swoich adwersarzy ''mafią'', ''sprzedajnymi politykami'' i ''typami spod ciemnej gwiazdy''. Określenia Hartmana mają na celu stygmatyzację przeciwników, szerzenie postawy nienawiści wobec adwersarzy i niedopuszczenie do dialogu.

Zdaniem publicysty, „obalenie coraz bardziej oszalałego reżimu Kaczyńskiego jest naszym zbiorowym i indywidualnym obowiązkiem [...] każdy z nas musi uczynić przynajmniej minimum tego, co jest niezbędne, aby zdemolowane i rozkradane państwo wróciło w ręce jako tako przyzwoitych i kompetentnych ludzi, którzy podejmą się jego odbudowy. Takie minimum to oddanie głosu na Trzaskowskiego”. I w tym fragmencie tekstu Hartmana widać doskonale specyficzny język środowisk ideowo wyrosłych z narracji narzuconej po transformacji przez „Gazetę Wyborczą” - przeciwnicy polityczni nazywani są ''oszalałym reżimem”, który ''demoluje i rozkrada państwo'', swoi określani są mianem ''przyzwoitych i kompetentnych''.

W opinii filozofa „cała nasza szansa na obalenie Dudy zasadza się na entuzjazmie, jaki pojawił się po ogłoszeniu kandydowania Rafała Trzaskowskiego. Tylko podtrzymanie tej fali entuzjazmu i wiary w możliwość zwycięstwa to zwycięstwo umożliwi. Tej energii nie wolno dziś rozpraszać”, czyli głosować na Hołownie, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza.

Hartman uważa, że „tylko ta mobilizacja da nam zwycięstwo. PiS będzie w stanie posłać do urn prawie wszystkich zwolenników reżimu, a jest ich blisko połowa społeczeństwa. Demokratów jest więcej, lecz nieco trudniej ich zdyscyplinować”. Warto kolejny raz wskazać na specyficzny język nienawiści – określanie zwolenników PiS (połowy populacji Polski) ''zwolennikami reżimu'' a zwolenników antyPiS ''demokratami''. Takie stawianie sprawy przez Hartmana nie ma nic wspólnego z demokracją – wbrew jego opiniom, zwolennicy PiS mają takie samo prawo jak przeciwnicy partii rządzącej do zabiegania o realizacje swojego programu.

Były żydowski mason obawia się, że największym zagrożeniem dla Trzaskowskiego są działacze PO. Jak pisze: „znając PO i w ogóle polskie życie partyjne, mam obawy, że znowu wszystko będzie na łapu-capu, bez porządnej obsługi i dyscypliny. A przecież nie trzeba od razu wynajmować cynicznej agencji z USA. Wystarczy rozejrzeć się wśród dziennikarzy i politologów z obozu demokratycznego. Specjalistów gotowych pomagać za darmo nie brakuje. Tylko że aparatczycy wiedzą lepiej. I tego się boję”.

Jan Bodakowski

Komentarze

Janek2020.06.11 16:34
Kim, a raczej czym jesteś niejaki Hartmanie? Oszołomem na pewno!
Walter2020.06.11 15:42
W czasie kampanii prezydenckiej w 2015 r. posłanka z PiS-u z grupą osób jechała za Bronisławem Komorowskim i zagłuszała jego spotkania. Wszystkie osoby zadające kłopotliwe pytania Bronisławowi Komorowskiemu byli przez polityków z PiS-u gloryfikowani. Teraz politycy z PiS-u na spotkania zapraszają tylko zwolenników, a przeciwnicy są karani mandatami przez policjantów. Wszystkie ich spotkania są wyreżyserowane i mamy propagandę sukcesu jak za czasów Edwarda Gierka. Oni uważają, że mają monopol na prawdę, mądrość i nieomylność, a wszyscy przeciwnicy są przez nich oczerniani. Andrzej Duda w 2015 r. przysięgał na wierność konstytucji mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 zgodnie z nakazami Jarosława Kaczyńskiego. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego zbierałem dla niego podpisy i będę na niego głosować.
skarb2020.06.11 14:30
zydokomuna trzyma tylko ze sowjakami inni to zero
OZ2020.06.11 13:05
Panie Hartman - pana wypowiedź zalatuje Trzaskowskim szambem.
Stary Krakus2020.06.11 9:56
Coś ty chłopie za autorytet, że by cię ludzie posłuchali. Ja natomiast jako Krakus od pokolenia nie jestem dumny, że w Krakowie mamy takiego mieszkańca.
Urszula2020.06.11 9:42
Czemu ten Duda tak wrzeszczy na tych przedwyborczych spotkaniach? Sam siebie chce przekonać?
Niepokorny2020.06.11 9:39
Niebezpieczne jest to, że takie harty opanowały nasze uczelnie, nadając sobie tytuły profesorskie. Lewactwo kształtuje umysły mlodych studentów, a ścieżki awansu są tylko dla swoich.
les2020.06.11 7:37
jak sobie chcesz wybierac trzaskowskiego na glowe panstwa zydowskie w judei,to zwracaj sie do twoich pobratymcow tam mieszkajacych.
lucjanhenryk2020.06.11 7:15
Co za głębokie przemyślenia POlityczne, Co za głębokie sPOjrzenie, ......... Ważne by myśleć o swoich. Goi należy traktować, tak jak nakazuje wiara.
KRZYSIEK2020.06.11 7:09
ŻYDOWSKI ŚMIEĆ RESZTĘ OPOZYCJI MA ZA HOŁOTĘ FAJNIE
Anna2020.06.11 4:29
Pan Hartman probuje od bardzo dawna zniszczyc Polakow , nasza wiare w Jezusa Chrystusa, w Boga, Najswietsza Maryje Matke. Nigdy to mu sie nie uda!!!! Pomodlmy sie za niego.
fekaliowy rafalek2020.06.11 5:23
...to nie pan lecz poubeco sowiecki cham !!!
Grizzly2020.06.10 23:59
Hartman POdsyca antysemityzm aby nie zgasł a jego wyznawcy mogli czerpać z tego korzyści!
Leszek2020.06.10 21:49
Masoneria w działaniu. W efekcie tych spotkań i następnych doszło do spisku w Magdalence, gdzie komuna i jej konfidenci opijali pakt z "żydami" - dogadany za kulisami - a sprzedany "gawiedzi" w propagandowym cyrku okrągłostołowym. Obecny system polityczny w Polsce, którego istota polega na tym, że jeden "facet" może zdecydować, kto może być prezydentem i kto będzie premierem, ale także kto znajdzie się na listach wyborczych, jest szczytową mutacją tamtego paktu. Oczywiście przez cały czas toczyły się "walki" o to, kto aktualnie ma mieć "pierwszeństwo dziobania" – ale wszystko w ramach tamtego paktu. Świetnie to widać na przykładzie osób związanych kiedyś bądź z komuchami, bądź z postkomuchami (SLD), które teraz brylują w PIS-owskiej telewizji. I świetnie to widać na przykładzie tych osób, które dzięki temu, że są "żydami" (lub mają żonę "żydówkę"), płynnie przechodzą z Unii Wolności, czy z Platformy Obywatelskiej do PIS-u, podobnie jak jakiś czas temu miały miejsce "wędrówki" z PIS-u do PO. Wszelkie działania, które mogłyby zagrozić interesom: w szczególności politycznym i gospodarczych, tych grup osób, które dokonały spisku w Magdalence, były i są bezpardonowo torpedowane, wszelkimi możliwymi sposobami – "prawem" (czyli przepisami, np. przepisy dotyczące ordynacji wyborczej i finansowania partii politycznych z budżetu) i "lewem".
Jahu2020.06.10 21:39
Hartman wszystko ci się popierdzieliło, porządni ludzie nie głosują na zboczeńców co im chcą Państwo obrócić w kamieni kupę.
Beno2020.06.10 21:39
Cała opozycja dzięki takim Hartmanom się pogrąża. Przynajmniej by się nie odzywał. A tak dożyna swoją watache. To dobrze .
Leszek2020.06.10 21:31
: „Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata,   poprzez promowanie duchowych  i  moralnych wartości,  opartych na naszej wierze. Powinniśmy stać się coraz bardziej przekonani poprzez  ułożenie naszej owocnej współpracy”. Warszawa 9 wrzesień 2007 Ewa Junczyk – Ziomecka Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
fekaliowy rafalek2020.06.11 5:22
poubecki odpadzie ...czy sypiasz z siostra tak jak hartman????
Leszek2020.06.10 21:26
List Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B’nai B’rith odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku Opublikowano 21/01/2014by emjot Panie i panowie! Blisko 70 lat temu  w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia  i  wprowadzenia w błąd,  oraz  zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith.  Dlatego to powinno być rozważane, —  jako symboliczny  gest, —  że  ja teraz  jestem  tutaj  przed  wami  jako   reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce. Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ, ta organizacja utworzona została 164 lat temu w malej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj  — stała się najważniejszą międzynarodową organizacja walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith,  — które współdziałając z American Jewish Congress, — podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako „Polish concetration camps”. Jestem  zadowolony,  że  tak  samo  —  jak  w  przypadku  przed  wojną   — członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami —  uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną. W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, — my powinniśmy starać się o stale , dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów. W związku z powyższym — powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, — które powołane są w  „duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie  „ocalonych z Holocaustu”. Mam nadzieje,  że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu.   Wy  pomożecie  nam  wałczyć przeciwko  nieprawdzie,  szkodzących poglądów,  które wyjawiają  światu przykład opinii na temat  polskiej   odpowiedzialności,  na temat tworzenia obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieje,  wbrew  faktom,  że prawo waszej organizacji przygotuje  „uwiecznienie” pamięci na temat życia i osiągnięć polskich Żydów —  i zarówno  wzajemnej  —  historia  ciągnąca  się  przez  ponad  800  lat,   będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie. Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa  Jego Świątobliwości papieża B XVI, który powiedział w grudniu 2006,  kiedy  przyjmował  reprezentantów B’nai B`rith:
zbych2020.06.10 21:00
Trzaskowsi chce dobić Polaków. Tusk to robił a Harman mu bardzo kibicowal.. Kolesie. Nie można na to pozwolić. Andrzej Duda to się uda 2020 .
anonim2020.06.10 20:15
Nie ma jak dobra, masońska wskazówka!
anonim2020.06.10 20:14
Orzekł doradca z B'nai B'rith.
rozbawiony głupotą prymitywa lewaka2020.06.10 20:11
hartman - to typowy lewacki debil , co nieustannie udowadnia swoim prymitywnym bełkotem
a fui2020.06.10 20:10
nazwać tygryska - drobnicą
GIZD2020.06.10 20:02
Mnie już sam jego wygląd wk.... nie mówiąc o jego bolszewickiej ideologii.
JS2020.06.10 19:51
Widać wyraźnie kto jest po stronie antychrysta. Módlmy się za tych grzeszników, bo nie wiedzą co czynią. Pozdrawiam
bando wyskrobków,niedojadów;stlaczałe członki2020.06.10 19:48
gołodupki hop do kupki
AAAA2020.06.10 19:45
Obrzydzenie ogarnia na sam widok tego żydowskiego masona, a jeszcze większe, gdy poczyta się, co on głosi. Jak on śmie mieć cokolwiek do powiedzenia Polakom? Co robili jego przodkowie, gdy nasi przodkowie walczyli o wolność? Święta Królowo Jadwigo, fundatorko Uniwersytetu Jagiellońskiego, nie pozwól, żeby z tej, tak zasłużonej uczelni rozprzestrzeniało się na całą Polskę antypolskie i antyludzkie bredzenie!!!
spadaj na bardachę2020.06.10 19:43
wara od Hołowni i od Kosiniaka
buzi-buzi;wódzi-wódzi;tupci-tupci2020.06.10 19:40
pocałunek śmierci dla Czaczkowskiego
Komuch2020.06.10 19:37
Towarzysz Hartman ma rację. Tylko Trzaskowski może dorżnąć Polaków.
harry2020.06.10 19:37
No i powiedzcie ludzie sami, kto w całej Polsce, która przecież jest tak zróżnicowana jak jest, wybierze kogoś tak natrętnie podsuwanego przez kogoś takiego jak ten Hartman? To przeczyłoby logice i takiemu zróżnicowaniu.
PiS wygra, to jasne2020.06.10 19:37
No jak ten gościu popiera kogoś to już trzeba uważać. Wyjątkowo nieprzyjemny gościu. Antypatyczny i taki wulgarny.
biedaczyna - dal bekę, samoaorał się2020.06.10 19:36
,mason poparł swojaczka masona, tak jak Żyd poprze każdego brata starszego w wierze
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKA2020.06.10 22:25
On ma coraz brzydsza jape ten zyd z nienawisci do polakow.
fekaliowy rafalek2020.06.11 5:19
smierdzacy czosnkiem kazirodek ....matke i siostre seksualnie wykorzystuje ....