03.04.20, 17:42

Jan Bodakowski: Odpowiadając na dramatyczny apel lesbijki

Pod jednym z moich artykułów, pani deklarująca się jako lesbijka zamieściła dramatyczny apel. Można w nim przeczytać, że: homoseksualizm nie jest zaburzeniem, Bóg stworzył homoseksualizm, Kościół pluje na homoseksualistów, krytyka homoseksualizmu jest przeciwna naukom Jezusa o miłości, Jezus nic nie powiedział o homoseksualizmie, katolicy powinni dać spokój homoseksualistom.

W swoim dramatycznym apelu Pani deklarująca się jako lesbijka pytała się, czemu ją obrażam i nie chce, by osoby homoseksualne miały takie same prawa jak heteroseksualne, jak mogę być sympatyczny wobec lesbijek, a potem pisać teksty krytykujące homoseksualizm. Pani zarzuciła mi, że moje artykuły generują nienawiść, prowadzą do bicia gejów. W dramatycznym apelu Pani chce, bym zajął się swoim Kościołem, odwalił się od homoseksualistów i nie wtrącał w ich życie.

Odpowiadając pani deklarującej się jako lesbijka, muszę stwierdzić, że celem popędu seksualnego jest prokreacja. Osobniki tej samej płci nie są w stanie się rozmnażać. Z tego punktu widzenia homoseksualizm jest zaburzeniem popędu seksualnego. Dodatkowo zachowania gejów są o wiele bardziej szkodliwe dla zdrowia niż zachowania seksualne heteroseksualistów.

To, że coś występuje w naturze (jak homoseksualizm), nie oznacza, że jest pozytywne dla zdrowia. Patogeny też występują w naturze i w sposób sprzeczny z naturą je zwalczamy szczepionkami czy środkami bakteriobójczymi.

Homoseksualiści mogą oczywiście być rozczarowani tym, że ich zachowania są krytykowane przez Kościół. Podobnie mięsożercy mogą być źli na wegan za to, że są krytykowani za konsumpcje kiełbasy. Otyli mogą być wściekli na dietetyków, że krytykuje się ich sposób życia, który im daje szczęście. Takie jest jednak życie, że ludzie mają różne opinie. Demokracja i tolerancja polega na tym, że żyje się wśród ludzi mających od nas odmienne opinie.

Krytyka zachowań homoseksualnych nie jest sprzeczna z naukami Jezusa o miłości. Gejowskie zachowania seksualne są szkodliwe dla zdrowia. Wyrazem miłości jest to, że mówimy ludziom, by nie robili czegoś, co jest dla nich niezdrowe, choć sprawia im przyjemność. By nie jedli słodyczy, bo będą mieli cukrzyce. By nie pili alkoholu, by nie brali narkotyków, bo zniszczą sobie zdrowie. By nie uprawiali hazardu, bo stracą majątek. I wreszcie by sobie nie wsadzali penisa w odbyt, bo przez ścianki odbytu łatwiej do organizmu przenikają szkodliwe dla zdrowia wirusy i bakterie. Wyrazem miłości nie jest schlebianie szkodliwym dla zdrowia zachowaniom, tylko dawanie dobrych rad.

Pisząc o homoseksualizmie, zazwyczaj unikam odwołań do moralności, interesują mnie kwestie związane z zagrożeniem epidemiologicznym. Jednak muszę zwrócić uwagę, że Jezus jednoznacznie zadeklarował swoje poparcie dla homofobicznego przesłania Starego Testamentu. Jezus stwierdził „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”. A Prawo zawarte w Starym Testamencie jednoznacznie potępia homoseksualizm.

Jest mi obca mentalność korporacyjna, polegając na tym, że oceniam postępowanie ludzi przez prymat tego, czy są znajomymi, czy krewnymi. Pisze o szkodliwości gejowskich zachowań seksualnych, narodowego socjalizmu, pogaństwa nie zależnie od tego, że znam, czy nie znam, wegan, monarchistów, lesbijek, gejów, pogan czy nazistów. Dla mnie normalne jest to, że mogę być uprzejmy dla ludzi, którzy mają inne niż ja poglądy (a to lubią osoby tej samej płci, Hitlera, monarchie, wegańskie klopsiki czy modlą się do Odyna).

W życiu jest tak, że słowa generują nienawiść. Słowa homofobów generują nienawiść do gejów. Słowa wegan generują nienawiść do mięsożerców i rolników. Krytykowanie nazizmu generuje nienawiść do nazistów. Antyklerykalizm generuje nienawiść do katolików. Ateizm generuje nienawiść do wierzących. Każdy generuje swoimi słowami nienawiść. Takie jest życie. I każdy jest przekonany o słuszności poglądów, jakie głosi.

Tak jak ktoś bije gejów na ulicy, tak ktoś inny bije narodowców na ulicy. Przez dekady na ulicach Warszawy lewicowcy polowali na każdego, kto miał krótkie włosy. Bito każdego, często ludzi niemających żadnych poglądów politycznych i nie będących skinami. Sytuacja gejów nie jest niczym wyjątkowym. Skandaliczne jest to, że w wielu krajach za pobicia gejów są większe wyroki (przestępstwa z nienawiści) – co oznacza, że można bić bezkarnie nie gejów. Prawo powinno karać tak samo niezależnie czy ktoś pobił geja, czy homofoba, czy ktoś uderzył Żyda, czy antysemitę. Wszyscy muszą być równi wobec prawa.

Nikt w Polsce nie postuluje zakazu relacji homoseksualnych. Jednak podstawą demokracji jest wolność słowa, w tym i wolność słowa dla homofobów. Tak homoseksualiści mają prawo manifestować swoje skłonności, tak i homofoby mają prawo manifestować swoją odrazę dla relacji homoseksualnych i przypominać o szkodliwości dla zdrowia relacji homoseksualnych. Niestety homoseksualiści chcą, by tylko to oni mieli prawa, chcą odebrać prawa człowieka swoim oponentom, a na to nie ma zgody.

Jan Bodakowski

Komentarze

jokR2020.04.21 20:53
Pani lesbijka ma rację, ale trochę. Jezus faktycznie homoseksualistów nie piętnował, ale ST homoseksualizm MĘSKI uznaje za grzech ciężki. Stary i Nowy Testament, konsekwentnie i wielokrotnie natomiast nakazuje podległość kobiet wobec mężów. Dziwić może, że o tym ostatnim (polski) ruch katolicki mówi niewiele a traktując jednako gejów i lesbijki wpisuje się w retorykę gender.
Toni 2020.04.4 21:12
Bóg nie stwarza patologii, to ludzie sami ją stwarzają. Bóg dał człowiekowi wolna wolę i ci co chcą grzeszyć to ida w ślady zboczeń. Nimi nie kieruje rozum tylko doopa.
iks2020.04.4 19:27
Idąc tropem rozumowania owej kobiety- czy można powiedzieć "Bóg stworzył złodziei, morderców, bandytów, odwalcie się od złodziei, morderców, bandytów"?
ziolo2020.04.4 19:07
A ja powiem tak,nie wazna jest plec,wazne sa uczucia.
Za mało się o tym mówi2020.04.4 18:52
Kościół katolicki nie potępia osoby za orientację seksulną, a za czyny. Można być homoseksualistą i katolikiem, ale czyn seksualny jest grzechem i mówienie, że to nic złego jest sprzeczne z doktryną kościoła.
Ogladaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel )2020.04.4 10:21
SERIAL DOM Z PAPIERU La casa de papel 4 Zapraszam Nowy sezon długo oczekiwanego serialu! https://filmvod.pl/movies/ spacer.png Tagi: SERIAL DOM Z PAPIERU La casa de papel player, Dom z papieru vod, SERIAL DOM Z PAPIERU La casa de papel premiera, Gdzie obejrzeć "SERIAL DOM Z PAPIERU La casa de papel " online? SERIAL DOM Z PAPIERU La casa de papel 2020 Cały film Filmy online 2020 Całe filmy online
Dariusz2020.04.4 8:36
Tak właśnie wygląda merytoryczna odpowiedź.
Jasiek2020.04.4 5:50
https://www.youtube.com/watch?v=tC5vie59hec
Moly2020.04.4 0:13
Prokreacja nie jest jedynym celem popedu seksulnego u ludzi. U wiekszosci zwierzat tak: dlatego okresy plodnosci. Pan Bodakowski prapaguje nienawisc. Ale jest tak prosty ze az bebzebny
ZERR02020.04.4 1:12
Prokreacja jest podstawowym celem popędu seksualnego u ludzi. Cała reszta "celów" służy temu głównemu, ponieważ wychowanie dziecka Homo Sapiens zajmuje 20 lat i wymaga edukacji kształtowania jego psychiki. A to jest do obiektywnie wykonania tylko w trwałym związku. Najlepiej monogamicznym.
Dam2020.04.4 14:02
Ale ani ludzie, ani co inteligentniejsze zwierzęta (np. delfiny, niektóre małpy) nie uprawiają seksu tylko w celu prokreacji. To trochę tak, jakby powiedzieć, że jedynym celem jedzenia jest zaspokojenie głodu. Jest głównym, ale dla wielu jest też źródłem doznań smakowych. ważne, żeby nie przegiąć.
leszczyna2020.04.5 14:46
Doznania smakowe są jednak związane z jedzeniem. Popęd płciowy jest płciowy, czyli jest zachowaniem związanym z używaniem narządów płciowych. A te nie służą życiu jednostki, jak serce, płuca czy nerki, ale służą do prokreacji. Taka jest ich konstrukcja.
jokR2020.04.3 22:40
Bóg w ST potępił wyraźnie homoseksualizm męski razem z zoofilią, zatem równe moralnie traktowanie gejów i lesbijek, to przejaw myślenia "gender". NT faktycznie już się tą kwestią nie zajmował. ST (poczynając od Księgi Rodzaju) potępił równouprawnienie i przykazał mężczyźnie zwierzchność. NT powtórzył to kilkakroć a kobietom zabronił przewodzić i nakazał milczenie. Ale żeby kobietom nie podpadać, "katolicy" płci obojga zajęli się LGBT
Dam2020.04.4 14:04
Na szczęście nie potępił wydania swoich córek na gwałt zbiorowy, uprawiania z nimi seksu a następnie sprzedania owoców tegoż w niewolę. Masz bardzo dobre wzory moralne. Postępuj wg ST, a w ciągu tygodnia wylądujesz w więzieniu.
ten normalny2020.04.3 22:20
Kto moze powiedziec, ze mieszanie g.wna w cudzej d.pie jest normalne ??? Juz samo mieszanie napelnia odraza, a do tego w obcej d.pie ? Orzydliwstwo, a nie jakas fobia.
Naczelny2020.04.4 0:37
Podnieca Cię to, zę tak to obrazowo opisujesz?
Joanna2020.04.3 21:35
Brawo :)
Ogłoszenie2020.04.3 21:30
Zamordyzm większy jak w stanie wojennym.Ale ja to mam w dooopie.Ja na tym zarabiam: Na spacer wyprowadzę: młodzież do lat 18-tu - Usługa podstawowa - 30PLN/h.Dzieci od lat 14-tu 50PLN/h.Opcje:przewijanie niemowląt-10PLN od pampersa. Z muzyką-dopłata 10PLN/h.Na smyczy - dotyczy tylko młodzieży powyżej 8 roku życia -10PLN/h.Na smyczy z obrożą kolczatką dla wyjątkowo agresywnych + pała -dopłata 20 PLN/h.Młode powyżej 15 roku zycia- wezmę na chate gratis. Ze względu na rządowe obostrzenia, jednorazowo mogę wyprowadzić tylko jedną sztukę.Gwarantujemy zachowanie odstępu 3m ( pies wilczur,sztywny drążek z włókna szklanego,inne) Warszawa i okolice, tel 375 764 923
Pisbusters2020.04.3 19:26
Panie geju, obojętnie kim jesteś, w pewnym okresie życia panu i panu podobnym coś się we łbach pop-ierd-oliło i zb-oczyło. Niemniej, jesteście światowymi odkrywcami na miarę nagrody Nobla !!! Mianowicie, odkryliście drugą funkcję dla od-bytu, oprócz wydzielania niestrawionych resztek pokarmu, funkcję ssania i pracy dla pe-nisa, a w istocie biologiczny i proekologiczny (zero emisji CO2) silnik dwusuwowy !!! Pewne mankamenty wymagają jeszcze dopracowania. Otóż, po pewnym czasie pracy pe-nisa, zwieracz jest rozreguowany i traci funkcję zaworu, co prowadzi do wydzielania niekontrolowanego. Poza tym panie – ten cholerny smród towarzyszący obu funkcjom ! Pfujjjjj ! P.S. I wy zboczeńcy żądacie żebym uważał was za równych ze mną ?! Nie świrujcie – idźcie do spowiedzi !
ZERRO2020.04.3 19:34
Do spowiedzi żeby się ksiądz podjarał i potem na dzieciach wyżywał ?
ZERR02020.04.3 21:03
mów za siebie często się jarasz widokiem ludzi w spowiedzi?
Stachu2020.04.3 19:23
Tekst poprawiony: Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do innej organizacji – do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale zarazem jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej, to to jest profanacja !! Domagacie się równości i tolerancji, będąc nierównymi i nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Wygląda na to, ze wasz ruch testuje, na ile może się posunąć (sic) w deptaniu symboliki grupy przeciwnej, bo stanęliście jako wrogowie wobec Boga, Kościoła i wiary, i sprawdzaniu reakcji drugiej strony. Uznajecie, jako wynaturzeńcy, tylko własne ustanowione samemu zasady. LGBTQ+ , tutaj znak plus oznacza np zoofili. Ci zboczeńcy dup-czą samice zwierząt – nazywając to seksem . Boże co za smród !!! Wy macie totalnie przestawiony system wartości, a jednocześnie wykazujecie potężne zaburzenia osobowości - co widać po koszmarach(!) na tzw paradach, które obiektywnie są obrzydliwe! Nie macie poczucia gustu i jakiejkolwiek estetyki, że faceci prowadzący się jak psy, ludzie traktujący się jak bydło itp. są w porządku?? Gdzie wasza godność.? Do tego nie trzeba wroga, żebyście się sami upadlali jak zwierzaki. Jesteście za aborcją na życzenie, czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci ! Takich zajobów nikt normalny nie zaakceptuje !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
ZERRO2020.04.3 19:11
Lecz się Dewiancie.
Emilia2020.04.4 0:03
Na odległość czuć ! Lechu umyj się!
ceramik2020.04.3 19:21
Jest tyle ładnych i fajnych kobiet, a tu jeden pcha w rurę wydechową drugiemu. Jest coś bardziej obrzydliwego? Dla człowieka oczywiście.
ZERRO2020.04.3 19:28
Tak pedofilia wśród księży jest bardziej obrzydliwa.To największa podłość i obrzydliwość.
Maria Blaszczyk2020.04.3 21:38
Wątróbka? Uzębienie pana prezesa dewelopera? Pleśń w łazience? Homofobia? No cóż, parę rzeczy by się znalazło. Ale jak Cię to nie kręci, to nie ma obowiązku. Ja np. nie jadam wątróbki i problem rozwiązany.
ZERR02020.04.4 1:07
Homofobia nie jest konieczna ze względu na indywidualne gusta, tylko ze względu na powszechne bezpieczeństwo dzieci oraz zapobieganie sitwie homosiów, pasożytującej na społeczeństwie.
Dam2020.04.4 14:06
Powiedział człowiek broniący gwałciciela chłopaka, bo ten "sam do niego przyszedł". Nie wstyd ci?
Kamyk2020.04.3 23:57
Ceramik Widzisz, bo jeden i drugi są KAŁOLUBNI ! Nawet gdy to pisze, to połykam ślinę, żeby nie zwymiotować ! I to jest normalność???? Chcą równości? Przecież my tak nie robimy ! Nigdy nie będą równi! Niech gej gejowi zrobi dziecko i urodzi! To wtedy pomyślimy o tym!
Stachu2020.04.3 19:20
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBT, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do innej organizacji – do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i zarazem domagacie się równości i tolerancji, będąc nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc i mordując ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
ZERRO2020.04.3 19:26
Jest dokładnie na odwrót to księża czepili się gejów( np. ks. Oko) mimo ze wśród księży procentowo jest najwięcej gejów ( kryptogejóew). Atakują innych by odwrócić uwagę od siebie - tzw. PROJEKCJA.
moderator2020.04.3 21:55
Opppps ! Uwaga debil na Portalu ! Proszę nie komentować ! Tego „komentarza” nie likwiduję celowo, ku przestrodze, co ludzie bez rozumu mogą tworzyć mając do dyspozycji internet i umiejętność ograniczonego pisania.
Styki2020.04.3 19:18
Tak naprawde drugiego czlowieka kochaja tylko swieci, ci , ktorzy w pelni otworzyli sie na Chrystusa, w ktorych chrystus w pelni moze zyc i kochac.
Maria Blaszczyk2020.04.3 18:49
"celem popędu seksualnego jest prokreacja" - no nie. A w każdym razie nie tylko i nie przede wszystkim, na co najlepszym dowodem są niechciane ciąże, a także fakt, że popęd seksualny nie zanika w okresach pozaowulacyjnych, po menopauzie, w ciąży itd. "Gejowskie zachowania seksualne są szkodliwe dla zdrowia" - nie ma "gejowskich zachowań seksualnych". Nie istnieją praktyki, stosowane tylko przez gejów. A do tego mówimy o lesbijce - w ich wypadku statystycznie jest mniej ryzykownych zachowań seksualnych niż w pozostałych grupach, a te cząstsze u nich - niosą ze sobą niższe ryzyko niż typowe dla osób hetero. "Antyklerykalizm generuje nienawiść do katolików" - no nie, co ma piernik do wiatraka? "Ateizm generuje nienawiść do wierzących" - po pierwsze, ateiści też są wierzący; nie da się żyć, nie przyjmując sporej liczby przekonań na wiarę. Po drugie, zupełnie nie mam pojęcia w jaki sposób twierdzenie "Nie sądzę, by istoty zwane bogami istniały" miało generować nienawiść. Oczywiście, że każdy jest przekonany o słuszności poglądów, które głosi. Ale nie każdy do tego stopnia, by uważać inne za gorsze. Ot, każdy ma inne doświadczenia, wychował się w innych warunkach kulturowych, ma inny stan wiedzy. Nikt z nas swoich przekonań nie wybiera. Chyba, że jakieś przekoanania generują nienawiść. I przemoc. Wtedy są gorsze.
Zatroskany2020.04.3 18:58
Chodzisz w ciemności.
Reytan2020.04.3 19:01
Folksdojcz Blaszczyk z ubeckiej rodziny nosi znamie polskiej krwi na SZPONACH.
Piotrek2020.04.3 21:13
Przeczytaj co napisała Maria, przeczytaj co napisałes ty. Widzisz różnicę w poziomie wypowiedzi?
Maria Blaszczyk2020.04.3 21:35
Zbigniewie, to dość zabawne, ale wtórne. Właściwie wszystko już było. Półtora punktu. Na szynach.
sct2020.04.3 19:37
"Ateizm generuje nienawiść do wierzących" No nie! A ja myślałem że ateizm to po prostu brak wiary!
Maria Blaszczyk2020.04.3 20:12
Ateizm to nie jest "brak wiary". By jakoś funkcjonować, każdy z nas musi wierzyć w dużą liczbę rzeczy. Ja starałam się to zredukowań do niezbędnego minimum, ale wciąż sporo rzeczy przyjmuję na wiarę. Istnienie mnie samej. Istnienie czegoś poza mną samą. To, że mam zmysły i one w jakikolwiek sposób przekazują dość poprawne informacje o rzeczywistości. Indukcja. Dedukcja. Itd. Bez tych wszystkich wierzeń nie można by żyć. Ale rzeczywiście, nie mam pojęcia, dlaczego brak wiary akurat w istoty zwane bogami miałby generowań nienawiśź.
Piotrek2020.04.3 21:15
Autor artykułu po prostu sądzi po sobie i przyjmuje, że analogia też działa.
Dam2020.04.4 14:10
Ateizm nie odnosi się do braku wiary w cokolwiek, jedynie do braku wiary w istnienie jakichkolwiek bóstw. Jako taki ma do wiary (religijnej) tyle, co niezbieranie znaczków do posiadania hobby.
ZERR02020.04.3 21:01
podstawowym celem istnienia popędu oraz łączenia się ludzi w pary jest PROKREACJA. Niechcianość nie ma tu nic do rzeczy. Mówimy o przystosowaniu ewolucyjnym. Popęd w "okresach pozaowulacyjnych, po menopauzie, w ciąży" również jest związany z prokreacją. Choćby z tego powody, że rozszerzona ciąża u Homo Sapiens trwa tak z 4 lata, licząc z odchowaniem oseska, i pomoc samca jest nieodzowna na wiele lat i trzeba go jakoś motywować. Więc ewolucja "wymyśliła" że u Homo Sapiens nie ma rui, samice są dostępne cały czas, mają biusty rozmiaru D choć przecież szympansice nie mają itp... Po prostu nie rozumiesz mechanizmów przystosowania. Istnieją również gejowskie zachowana seksualne. Wyłączność nie jest kryterium. To że są zboczeńcy heteroseksualni (swingersi, masochiści, sadyści) niczego nie zmienia.
Maria Blaszczyk2020.04.3 21:45
Ja jestem ewolucyjnie przystosowana do tycia. I spędzam życie walcząc z tym ewolucyjnym przystosowaniem. Do tego już zakończyłam prokreację. W sumie uwinęłam się z nią w kilka lat, do już obecnie stanowi zdecydowaną mniejszość mojego życia, nawet odliczając czas, gdy byłam do prokreacji biologicznie niezdolna, a zamierzam jeszcze trochę pożyć. I "rozszerzona ciąża" tez mnie już nie dotyczy. Ja doskonale rozumiem mechanizmy przystosowania. Tylko że ludzie nie żyją w zgodzie z nimi. A skoro już jesteśmy przy szympansach - u nich praktyki homoseksualne są powszechne. I nie, swingersi nie są zboczeńcami. To ludzie, którzy kierują się biologicznym przystosowaniem. Człowiek nie jest szczególnie monogamicznym gatunkiem, wśród ssaków to się raczej nie zdarza.
ZERR02020.04.3 22:14
Nie jesteś przystosowana do tycia tylko do życia w warunkach zagrożenia śmiercią głodową. Ludzie zaś są wśród ssaków zupełnie wyjątkowi stąd i wyjątkowe przystosowania są podobni do torbaczy, tylko bez torby dla maluszka.
Maria Blaszczyk2020.04.4 0:47
To to samo. By przetrwać w warunkach głodu, tyję w warunkach nadmiernej podaży żywności. I właśnie o to chodzi, że ludzie są wyjątkowi. Mogą sobie wybrać monogamię. mimo że z punktu widzenia prokreacji nie jest ona sensowna. Albo, że urodzą tylko dziesięcioro albo troje dzieci. Albo, że będą żyć z wyboru z kobietą, mimo że już nie jest młoda i zdolna do rozrodu. O tym właśnie piszę. To Ty ich sprowadzasz do biologii.
ZERR02020.04.4 1:04
Ty zaprzeczasz ich biologii i sprowadzasz do kaprysu. Katolicyzm zaś biologię szanuje i kreuje kulturę optymalnie wykorzystującą naturalne talenty i jednocześnie okiełznującą naturalną dzikość. Pozbawiasz ich ograniczającej kultury, aby każdy sobie indywidualnie na obyczaje lał rozpryskowo i ignorował doświadczenie pokoleń (między innymi stereotypy), co statystycznie skazuje go na klęskę. Bo zwierzak pozbawiony kultury nie ma szans w starciu z inteligentnym i wyspecjalizowanym człowiekiem cywilizowanym. PS. Monogamia (przymykająca oko na ekscesy) z punktu widzenia biologii jest optymalna. Nie z punktu widzenia mężczyzn, tylko z punktu widzenia gatunku.
mikhg2020.04.3 23:48
Maria............. Zamknij się babo, w końcu! Nie da się wytrzymać tych ślimakowych, oślizłych, tasiemcowych wywodów ! Nikt cie nie chce czytać ! Wykłady swoim lewakom zrób, a nie nam ! Poszła lewaczko stąd !
Moly2020.04.4 18:09
Ja lubie czytac wywody pani Marii, bo sa inteligentne. A przez pana wpis przebija sie zazdrosc
Maria Blaszczyk2020.04.5 0:14
Dzięki. : -*
leszczyna2020.04.4 15:38
Jakie są komórki i narządy rozrodcze osobników homoseksualnych?
Boholt2020.04.4 22:50
Sutanny
Maria Blaszczyk2020.04.5 0:11
??? Takie same jak każdego innego człowieka.
leszczyna2020.04.5 14:43
Zatem homoseksualizm to wypaczenie natury, bo jak połączyć dwa plemniki i dwa penisy albo dwa jajeczka i dwie pochwy?
Maria Blaszczyk2020.04.17 21:40
Ale po co "łączyć"? Co Wy macie z tym rozmnażaniem? Naprawdę, tak pozytywny jak ja stosnek do prokreacji mało kto ma. Ale nawet ja się tym zajmowałam kilka lat z mojego życia, czili pewnie kilka procent, i więcej nie zamierzam. Człowiek nie musi się nieustannie rozmnażać, naprawdę może robić inne rzeczy. Większość z nas tak robi.
T2020.04.3 18:38
Niech ta pani siądzie na ambonie myśliwskiej i posiedzi w ciszy, a niebawem wyjdzie w zasięgu wzroku stadko sarenek.I niech sfotografuje sytuację kiedy kozioł pokrywa kozła albo koza ociera się z kozą. To jest nienormalne w przyrodzie i tym się wystarczy kierować aby nie robić rzeczy niedorzecznych. Homoseksualizm to są rzeczy niedorzeczne!
Saki Faki2020.04.3 18:44
Jak śmiesz, jesteśmy homo sapiens .
ZERRO2020.04.3 18:33
Wątpię aby Jan Bodakowski miał żonę i dzieci i że będzie miał.
Saki Faki2020.04.3 18:26
Dajcie nam żyć. My się do was nie pchamy w rzyć. A wiec kochajmy się.
mysliwy 2020.04.3 18:12
A po kiego cokolwiek manifestować?
cieszy mnie twoja insomnia2020.04.3 17:57
da da towariszcz "możecie"... Jeszcze pewnie tego nie wiesz, ale już jesteś trupem, jak ciebie wirus nie dopadnie, nienawiść cie zeżre.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.3 17:55
I właśnie dlatego możemy sobie jeździć po KK jak po burej suce. Dziękujemy ci Janie B. za ten wykład. Jest tylko jeden problem, paragraf o "uczuciach religijnych" Należy go usunąć, zgoda panie Janie?
Saki Faki2020.04.3 18:43
I nie będziemy obojętni na nienawiść. Amor, dla wszystkich. Biorę z połykiem dla PO zniżka 50% zadzwoń 7 499 654 6969
.2020.04.3 18:45
Sprubój usunąć, to ja usunę ciebie, s..rwielu!
Dam2020.04.4 14:13
Wiadomo, że nasze prawaki to taki polski odpowiednik zachodnich snowflake lewaków. - niezdolni do przyjęcia jakiejkolwiek krytyki - reagujący na takową agresywnie - uważają, ze wyłącznie ich uczucia muszą być chronione
Marycha2020.04.4 8:47
Ta bura suka jest cierpliwa ale wasze łajdactwo kiedyś się skończy ....źle się skończy..miłość łaskawa jest...nie zazdrości.nie szuka poklasku..korzystajcie z miłości burej suki..bo nic nie trwa wiecznie....
ladychapel2020.04.3 17:53
Black is Bad
killpedryll2020.04.3 18:37
chooj ci w doopę. tak jak lubisz.
Sks2020.04.3 23:41
Zamknij się chamie! Jak śmiesz? To i tak delikatnie powiedziane ! Jazda do swoich bluzgać świntuchu!
killpedryll2020.04.4 9:26
ty też lubisz, c'nie pedrylu?
Anka2020.04.4 6:13
wiec dobrze że nie wpuściliśmy ich do kraju :)
Normalna2020.04.3 17:50
A pani lesbijce nie przeszkadza nietolerancja, antyfeminizm i lesbijkofobia uprawiane przez kluby gejowskie, nie wpuszczające kobiet w tym lesbijek?
wojownikchrystusa2020.04.3 21:00
do klubów gejowskich wpuszcza się kobiety, każdego ogólnie się tam wpuszcza XD
Krystian2020.04.3 21:19
skad wiesz?
Maria Blaszczyk2020.04.3 21:34
Z doświadczenia.
anonim2020.04.4 4:20
Niech Pani Lesbijka przeczyta TYLKO 4-y Ewangelie to się dowie co Jezus mówił o wszetecznikach. A potem Stary Testament - to zamknie buźkę na zawsze.
Dam2020.04.4 14:14
Proponujesz księgę promującą niewolnictwo, zabijanie, najazdy, grabieże oraz gwałty jako źródło moralności?
kacpi2020.04.4 16:01
Z ciebie jeszcze wiekszy balwan niz katolicy