08.11.14, 12:03Jarosław Kaczyński (fot. YouTube, Telewizja Republika)

Kaczyński: Będę domagał się usunięcia z partii Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

- Nad­uży­cia zwią­za­ne z gro­szem pu­blicz­nym są ab­so­lut­nie nie do przy­ję­cia - po­wie­dział w RMF FM Ja­ro­sław Ka­czyń­ski. Pre­zes PiS w ostrych słowach oce­nił za­cho­wa­nie trzech po­słów swo­jej par­tii: Adama Hof­ma­na, Ma­riu­sza A. Ka­miń­skie­go i Adama Ro­gac­kie­go. - Pa­no­wie zro­bi­li sobie wiel­ką krzyw­dę. Będę się do­ma­gał ich usu­nię­cia z par­tii. To po­win­no być za­ła­twio­ne w ciągu naj­bliż­szych kilku dni - dodał Ka­czyń­ski.

W rozmowie z RMF FM Jarosław Kaczyński zaznaczył, że decyzja ws. posłów należy do całego kierownictwa partii i władz dyscyplinarnych. - Jeżeli chodzi o mnie, to będę się domagał usunięcia ich z partii. Chcę, żeby to była decyzja trwała - stwierdził prezes PiS.

- My nie tolerujemy tego rodzaju postawy, tego rodzaju działań. Tym się różnimy od rządzącej dzisiaj partii. Proszę zwrócić uwagę, że ludzie, którzy dopuszczali się różnych nadużyć czy w każdym razie różnego rodzaju dziwnych czynów, w Platformie nie ponieśli konsekwencji - mówił w RMF FM Kaczyński.

- Członkowie naszej partii ponoszą konsekwencje. Zostali zawieszeni. To jest droga do usunięcia z partii, a co za tym idzie - do zamknięcia możliwości kandydowania w najbliższych wyborach. Krótko mówiąc - nigdy nie można rozstrzygać, co będzie za ileś tam lat. Panowie sobie zrobili wielką krzywdę - podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński wyraził również nadzieję, że posłowie zostaną usunięci z partii jeszcze przed zbliżającymi się wyborami.

Jak poinformowało wczoraj Radio Zet - posłowie PiS zgłosili wyjazd do Madrytu samochodem, choć polecieli tam tanimi liniami. Na przejazd prawie sześciu tys. kilometrów, noclegi i kilkudniowe diety dostali od kancelarii Sejmu kilkanaście tysięcy złotych.

Mariusz Błaszczak poinformował wczoraj, że posłowie, którzy wyjechali do Madrytu, zostali zawieszeni w partii do czasu wyjaśnienia sprawy. - Traktujemy to jako najłagodniejsza formę odpowiedzialności za to, co się wydarzyło - powiedział Mariusz Błaszczak w TVN24.

ed/Onet.pl

 

 

 

 

Komentarze

anonim2014.11.8 12:15
Kiedy się słucha róznych mediów,to można odnieść wrażenie,że pewne standardy zachowania obowiązują jedynie PiS.Natomiast przekręty,których autorami są ludzie z innych partii nie są już tak nagłaśniane,chociaż niejednokrotnie są to znacznie większe kwoty.Rządzący nie są już tak dokładnie prześwietlani,co świadczy o tym,że demokracja w Polsce ma poważne defekty.
anonim2014.11.8 12:26
I to tydzień przed wyborami. :D
anonim2014.11.8 12:37
@Piogal- A pamiętasz jak to nie tak dawno temu na pewnym niemieckim lotnisku zachowywał się pewien ,,jaśnie oświecony" europoseł PO z Wrocławia. To dopiero była wiocha! Tak na marginesie. Dobrze by się stało gdyby zostali usunięci z partii.
anonim2014.11.8 12:41
Kamiński już dawno powinien wylecieć za krzywdę jaką wyrządził dzieciom i żonie. Jest oczywiste, że człowiek taki jak on nie ma ani zasad ani rozumu.
anonim2014.11.8 12:42
@Piogal "Głupie polaczki jak zwykle robią wiochę i awanturują się w samolocie... " jakbyś latał to byś wiedział, że to są sprawy incydentalne. Ja latam dużo zarówno tanimi jak i tradycyjnymi liniami to wiem. Ale jak się siedzi w zaścianku.........
anonim2014.11.8 12:48
CzP - tylko dzięki Kurskiemu PiS wtedy wybory wygrał.
anonim2014.11.8 15:33
Jeśli to prawda, Panie Prezesie, bo Radio Zet jest akurat tak wiarygodne jak GazWyb, Newsweek i Tok-Fm. Wzięli zaliczkę i polecieli tanimi liniami lotniczymi. Jakie to chwytliwe i oburzające! Jakoś brak informacji o tym, że: - rozliczyli zaliczkę wraz z przekazaniem Kancelarii Sejmu kart pokładowych od razu po powrocie, - byli na posiedzeniu Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie i uczestniczyli w głosowaniach (są podpisy) - małżonki posłów Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego towarzyszyły posłom prywatnie, i cały koszt, zarówno podróży, jak i ich pobytu, nie obciążył budżetu Kancelarii Sejmu. - Pobyt posłów wraz z małżonkami poza dniami posiedzenia Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był opłacany z pieniędzy prywatnych To zmienia nieco postać rzeczy, no nie? Ciekawe, że nikogo nie dziwi to iż taki news upubliczniono w trakcie kampanii, wtedy, gdy nie ma już czasu na sąd dyscyplinarny a jedyne co można zrobić już to zawiesić członków partii. I to się stało! Platfusy, hipokrycie i inne przydupasy, co się stało w Nowakiem, Sienkiewiczem czy Sikorskim, którzy opluli Polskę i poniżyli ją i Naród na arenie m-narodowej?? Sami sobie odpowiedzcie. Pajace!
anonim2014.11.8 15:45
Kriss66 - a skąd masz takie pewne informacje?
anonim2014.11.8 16:22
wreszcie Adasia wywali taż to łajdak nad łajdakami
anonim2014.11.8 19:00
Hoffman wywalony z PIS u, matko jedyna, a toż się chłopina załamie. Przez tyle lat był wiernym gorylem i akolitą prezesa. Dopiero, co powiedział (bardzo trafnie i zabawnie zresztą) o Zioberku, że miał być delfinem, chciał być rekinem, a został leszczem. Teraz sam nie będzie nawet tym trzecim. Rodzinie posła Hoffmana radziłbym bardzo skrupulatny monitoring jego najbliższych poczynań, czy aby nie biedaczysko nie szykuje pożegnalnego listu, takiego co to czasem piszą samobójcy. Tak po ludzku to mi go teraz żal.