16.03.16, 08:35

Kara 15 lat ciężkich robót za kradzież flagi w Korei Północnej

Amerykanin, który skradł flagę w północnokoreańskim hotelu, został skazany na 15 lat ciężkich robót. 

Otto Warmbier, który skradł flagę ze sloganem propagandowym z hotelu w Pjongjangu gdzie był zakwaterowany, został skazany na 15 lat ciężkich robót za „przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową”.

Chińska agencja informacyjna Xinhua podała, że amerykański student został skazany za „przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową”.

Warmbier został aresztowany w styczniu. Student University of Virginia ukradł slogan propagandowy, który znajdował w części hotelu przeznaczonej dla personelu. – Popełniłem przestępstwo zabierając polityczny slogan z biura dla personelu w Yanggakdo International Hotel – mówił podczas przesłuchania Warmbiera (według relacji północnokoreańskiej agencji informacyjnej KCNA).

Skazany przyznał, że slogan ukradł na zlecenie Friendship United Methodist Church, który obiecał mu za ten czyn samochód o wartości 10 tysięcy dolarów.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.03.16 10:04
szukacie inspiracji?
anonim2016.03.16 12:31
Bardzo dobrze, niech się nauczy, że nie twoje - nie kradnij. Nauczy się też, że są jeszcze państwa na świecie, w których tolerancja nie jest najwyższą wartością. U nas w Polsce pewien sławny szołmen wsadził ponoć flagę własnego państwa w psie odchody i nie dostał nawet 15 godzin ciężkich robót.
anonim2016.03.16 13:39
Jeszcze tylko podobny pomnik postawić przed pałacem prezydenckim i będzie pięknie. Mógłby zostać opatrzony napisem "dwóch braci martwiących się o losy kraju".
anonim2016.03.16 19:25
no to teraz za 15 lat jak wyjdzie napiszę książkę o więzieniu w Korei Północnej i może zarobi więcej... współczuje mu +