28.02.14, 22:32kard. Elia Dalla Costa, fot. Wikipedia

Kardynał "Sprawiedliwym wśród Narodów Świata"

Włoski kardynał Elia Dalla Costa został odznaczony pośmiertnie medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.  Jeszcze jako arcybiskup Florencji uratował życie setkom prześladowanych Żydów . Zorganizował tajną sieć pomocy, dzięki której Żydzi byli bezpiecznie przenoszeni do klasztorów.

Ambasador Izraela w Watykanie, Zion Evrony, przekazał pośmiertne odznaczenie jednemu z bratanków nieżyjącego kardynała. Ceremonia odbyła się w czwartek w Palazzio Vecchio, który jest siedzibą władz miasta Florencji.

Kard. Dalla Costa był arcybiskupem Florencji od roku 1933 do swojej śmierci w 1961.

Pac/kath.net

Komentarze

anonim2014.02.28 18:22
Dlaczego dopiero teraz?
anonim2014.03.1 0:50
szkoda że przyjęli od żydostwa ten medal ale zawsze mogą odesłać i nie kalać pamięci dobrego człowieka żydowskimi nagrodami gdyż rozsądni ludzie wiedzą że duchowne osobistości zawsze niosą pomoc nawet narażając własne zdrowie i życie.
anonim2014.03.1 10:01
Majestic "i nie kalać pamięci dobrego człowieka żydowskimi nagrodami" Nie za bardzo rozumiem. Możesz coś więcej napisać o kalaniu pamięci przyjmując medal od Żydów. Bardzo ciekawi mnie jak postrzegasz to. I napisz proszę, czy jesteś może muzułmaninem (to może by wyjaśniło), a może ateistą lub chrześcijaninem, to rzuci też "światło" na twoje poglądy.