05.01.15, 19:01Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Korwin-Mikke nie jest już prezesem KNP. Kolejna klęska

"Tak, to prawda: Konwentykl zmienił prezesa KNP; od dziś jest nim kol.Michał Marusik. Szczere życzenia powodzenia na tym trudnym stanowisku. KNP popiera mój start na Prezydenta. 

Oczywiście w tym momencie idea partii mającej rozszerzyć działalność KNP upada - bo Konwentykl ja odrzuca. We środę skomentuję to obszerniej. Proszę na razie nie podejmować żadnych pochopnych decyzyj. Posiedzenie Rady Głównej - w poniedziałek" - napisał Janusz Korwin-Mikke na swoim facebookowym profilu.

Wygląda na to, że kolejny projekt polityczny Janusza Korwin-Mikkego całkowicie się wali. O problemach w Kongresie media piszą już od dawna. Jeszcze w grudniu "Rzeczpospolita" informowała, że Korwin-Mikke rozważa założenie nowego ugrupowania, bo w KNP po prostu nie jest w stanie przeforsować swojej pozycji.

I pomyśleć tylko, że polityk, który nie jest w stanie poradzić sobie w kolejnej już własnej partii chce być prezydentem dużego europejskiego kraju! Śmiać się czy płakać?

bjad

Komentarze

anonim2015.01.5 19:07
niech sobie błotnik na ryjka założy bo się pluje
anonim2015.01.5 19:51
[Korwin-Mikke nie jest już prezesem KNP. ] Jakoś mnie to nie dziwi. :) Kiedyś (w latach 90 ) nawet głosowałem na Korwina, ale jak zobaczyłem jego kompletny brak skuteczności politycznej, to odpuściłem sobie. Jednak do dzisiaj mam problem na kogo głosować. PO - euro-lewicowcy, PIS - gospodarczy-socjaliści, była nadzieja w Gowinie, ale ma za małą siłę przebicia. I bądź tu konserwatystą i wolnorynkowcem w tym kraju. :)
anonim2015.01.5 20:16
Lubiniak - mam ten sam problem. Liczyłem na Gowina a ten poszedł do Kaczyńskiego, ręce mi opadły... Więc w ramach protestu przeciwko klasie politycznej zagłosuje na Korwina! ;)
anonim2015.01.5 20:41
A ja spokojnie głosuje na Korwina. Większość osób postrzega go przez pryzmat TVN-u i całej tej medialnej hucpy.
anonim2015.01.5 21:05
Banderowiec bjad dał Korwinowi popalić.... śmiać sie czy płakać?
anonim2015.01.5 21:22
Słuchając wypowiedzi pana Marusika można odnieść wrażenie iż jest to całkiem rozsądny człowiek więc może jest to dobry krok. A jeśli nie to krulem jest się nie ze względu na otaczającą hałastrę ale dlatego że się nim jest. A jeśli tak to Korwin założy nową partię i nadal będzie krulem natomiast KNP odejdzie w niepamięć jak niegdyś UPR.
anonim2015.01.5 21:51
Agentura nigdy nie dopuści, by powstała w Polsce partia zagrażająca interesom państw wrogich Polsce. I tak w PO jest około 99% agentów o silnych antypolskich inklinacjach. W PiS tych agentów swego czasu w 2006 roku naliczyłem 48% stanu partii. Partia Korwina Mikkego rozwalona została w całości. Ambasador carycy Katarzyny powiedział swego czasu ( cytuje z pamięci) " My nie możemy dopuścić u was do realizacji reform, ponieważ, po kilku latach stalibyście się potęgą i moglibyście mam zagrozić". Do dzisiaj Niemcy i Rosja pilnują swoich interesów, poprzez cywilne siły (agentury) i polskojęzyczne mass media, penetrując Polskę wzdłuż i wszerz. Ile osób wie, że wybory w 2007 roku zostały sfałszowane. Także w 20011 roku. Dopiero w 2014 roku PiS się zorientował, że wybory do samorządów zostały sfałszowane. Szybki refleks PiS.
anonim2015.01.6 9:51
@existenZ- O twoim idolu Pali(gni)ocie już dawno nikt nie pamięta!-D
anonim2015.01.6 10:36
@Szarlej Konserwatyści i wolnorynkowcy (w jednym) są jak te "sieroty". :) Zostawieni sami sobie, bez wyraźnego lidera. I nie dotyczy to tylko Polski. A co do Gowina i jego przejścia do PIS. To Gowin w przeciwieństwie do Korwina jest pragmatyczny, nie ogranicza się tylko do rzucania haseł, ale chce coś zmienić. Ma świadomość, że samym gadaniem (blogami) nic nie zdziała, dlatego woli wejść w układ z Kaczyńskim, bo liczy na to, że coś z zasad wolnorynkowych uda mu się przemycić, kiedy Kaczyński przejmie władzę. Pamiętam czasy jak rządzili komuniści z SLD i cała prawicowi wyborcy liczyli na to, że PO i PIS wspólnie zmienią ten kraj na normalny. Sam myślałem, że PIS zacznie sprzątać państwo - zmniejszać korupcje, naprawiać wymiar sprawiedliwości, ograniczać administracje i urzędników, PO - jako liberalno gospodarcze miało się zająć gospodarką - mniejsze podatki, upraszczać przepisy, tworzyć dobry "klimat" do przedsiębiorczości. Wyszło jak wyszło. :( Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że PIS próbował zrobić porządek, tylko zachowywał się jak słoń w składzie porcelany. :) Natomiast PO, okazała się partią cwaniaków i leni. Rządzi propagandą a nie działaniem. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś powstanie silna partia konserwatywno-wolnorynkowa i będziemy mieli na kogo głosować. Chociaż patrząc na to co się ostatnio stało, to nie ważne jest samo głosownie, ważne jest jak liczy się głosy. :) Pozdrawiam.