23.09.21, 12:03fot. cba.gov.pl

Kraków. Kolejne zatrzymanie CBA za korupcję w magistracie ws. 6. Brygady Powietrznodesantowej

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA, realizując postanowienie prokuratora Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie, zatrzymali pracownika Urzędu Miasta Krakowa podejrzanego o popełnienie przestępstw korupcyjnych w latach 2019–2020, w tym przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej. Proceder korupcyjny dotyczył współpracy krakowskiego magistratu z 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie.

Jest to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. batalionie dowodzenia w Krakowie. Dotychczas prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie postawił zarzuty 24 żołnierzom. Wobec dwóch żołnierzy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z uwagi na rozwojowy i dynamiczny charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim wątki o charakterze korupcyjnym, nie są wykluczone dalsze czynności w sprawie.


mp/cba.gov.pl

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2021.09.23 22:23
Co? Ktoś zatrzymał CBA? Więcej: ktoś zatrzymał film wyprodukowany przez TV Republika. Pod adresem: https://tvrepublika.pl/Otwartym-tekstem-Ustawione-negocjacje-w-UE,127745.html widnieje napis: "Film jest niedostępny.".
GenerałKapelanRozkazujeWyczyścićSobieLufę2021.09.23 15:41
Za panowania drutociąga Płaszczaka, Centralnie Narodowe Siły Zbrojne imienia JanaPapyBisa są siedliskiem korupcji, marnotrawstwa, etatyzmu, szwindlu, krętactwa, rozprzężenia i oczywiście dewocji.
cela +2021.09.23 12:33
Magistrat krakowski jest liderem wśród magistratów jeśli chodzi o korupcję .