22.12.19, 16:30(fot. youtube)

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Żadnych ustępstw wobec gender

- Nie można zgodzić się nawet na milimetr ustępstwa w sprawie gender. Nie można ustąpić nawet o krok w sprawie inwazji tej ideologii. Nie można zgodzić się też na żadnych „Rejtanów” i żadne tego typu gesty – podkreślał ks. prof. Paweł Bortkiewicz na antenie Telewizji Trwam.

 

– W całym tym projekcie chodzi po prostu o zniszczenie. Nie o równość, nie o wolność, nie o tolerancję, nie o walkę z przemocą. To jest projekt totalitarny, którego celem jest zniszczenie człowieka, rodziny, narodu. Tzw. teoria gender to tylko wstęp, wprowadzenie do tzw. gender mainstreaming, czyli politycznego projektu budowania rzeczywistości w oparciu o zasadę gender – stwierdził kapłan.

Duchowny odniósł się do wydanego za czasów rządów PO-PSL równościowego słownik „Encyklopedia gender”, który podaje mającą obowiązywać w Polsce nadrzędną zasadę gender mainstreaming.

– Jak ją definiuje? Jest to zasada, która zakłada „uwzględnianie społecznego i kulturowego wymiaru płci we wszystkich dziedzinach życia oraz we wszystkich działaniach Unii Europejskiej, włączanie perspektywy gender do wszystkich aktywności realizowanych przez kraje członkowskie, we wszystkich wymiarach życia społecznego, ekonomicznego, politycznego. Wszystkie realizowane polityki muszą być weryfikowane pod kątem zapewniania równego dostępu i równego udziału obu płci” – cytował wykładowca UAM i WSKSiM.

– To jest jednoznaczny opis państwa totalitarnego, polityki totalitarnej i dlatego nie ma i nie może być na to zgody. (…) Nie można zgodzić się nawet na milimetr ustępstwa w sprawie gender. Nie można ustąpić nawet o krok w sprawie inwazji tej ideologii. Nie można zgodzić się też na żadnych „Rejtanów” i żadne tego typu gesty – dodawał

Jak podkreślał, Jezus Chrystus przyszedł na świat w małżeństwie – związku kobiety i mężczyzny – dlatego dla katolików powinien to być jedyny istniejący model rodziny.

– Wchodzimy w przepiękne, nastrojowe i bardzo głębokie w treść święta Bożego Narodzenia. Bóg się rodzi, rodzi się w rodzinie, w ludzkim małżeństwie. (…) Czy my – katolicy możemy to pogodzić z jakimś innym związkiem i określić go mianem małżeństwa i rodziny? Zatrzymajmy się przy pięknie tych tajemnic Boga, Świętej Rodziny, daru miłości i ofiary. Zatrzymajmy się przy tym wszystkim, co wzrusza i pobudza do refleksji. Zatrzymajmy się przy tym, co piękne, autentycznie prawdziwe, ludzkie i czytelne dla ludzkiego serca, nawet jeżeli to serce nie drga rytmem tradycyjnej pobożności – podsumował ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 


bz/radiomaryja.pl

Komentarze

Ewa B.2019.12.23 9:02
Pozdrawiam wszystkich Arystokratów Ducha....Można ucztować w pałacu lub w chlewie! Mamy wybór. Jeszcze mamy....
Helena2019.12.23 11:11
Witam! Może Panowie to przeoczyli, ale niedawo jeden z autorytetów gender przyznał, że kłamał i zmyslał - sumienie go ruszyło? Wypowiedź Christophera Dummitta na quillette.com: Problem w tym, że (...) tylko częściowo miałem rację, a całą resztę całkowicie zmyśliłem (...) Działo się tak, by ukryć to, że już na bardzo podstawowym poziomie nie miałem dowodu na część tego, o czym mówiłem. (...) Dla powtórzenia: problem był w tym, i jest w tym nadal, że wszystko to wymyśliłem. Powiedział też, że w dziale gender wszyscy tak robią! Gender to totalitarna ideologia! Za spalenie tęczowej flagi facet dostał 16 lat więzienia! Życzę Panom większej dociekliwości!
Ewa B.2019.12.23 8:58
Za spalenie tęczowej flagi 16 lat więzienia, za spalenie Biblii w miejscu publicznym - niewinny! To jest ta ich tolerancja! O taką walczą. Dlaczego taka sama nie jest stosowana wobec nich? Przecież chcą jej. Ks. Bortkiewicz - znakiem sprzeciwu, a to najlepsza cenzurka dla każdego księdza. Pozdrawiam serdecznie. Niech Bóg się rodzi!
mir2019.12.23 8:48
boi sie ze klechy zaczną wychodzić za siebie za mąż
N.2019.12.23 8:44
Księża mają jakąś obsesję seksu. "[...] równego dostępu i równego udziału obu płci [...]". Tu chodzi o równy dostęp przedstawicielu obu płci (nie orientacji seksualnej, bo to jest coś innego, niż płeć biologiczna - na to wyraźnie wskazują wszystkie unijne zapisy odnoście gender mainstreaming) do edukacji, pracy, wsparcia socjalnego.
Luzifer®2019.12.23 2:19
Bortkiewicz, ty kundlu - jakim cudem, czarny szamanie masz tytuł "prof". Czy wszyscy debile w Polsce mają tytuł akademicki? Katolicka szujo: wbij sobie do pały, że nie ma ideologii LGBT. Jest orientacja seksualna. Więc nie mieszaj się parszywy klecho do spraw, jakie nie powinny ciebie obchodzić. Idź odwal mszę i inne czary mary.
PK...2019.12.23 3:31
Kellerze, hahn3...itd Kundlu, ładnie się nazwałeś!? Zamknij swoją jadaczkę, bo smród leci i masz przeciąg z odbytu ! Wytrzeźwiej! Lecz nogi, bo na rozum już za późno !
anonim2019.12.22 20:36
Oczywiście, tym bardziej że wynika ona z panseksualizmu, uznania chuci za bóstwo i to niżej niż w tradycji afrykańskiej, bez odniesienia do płodności, która chuci nadaje sens. Czyli kult formy bez treści, całkowite zboczenie, w sensie dosłownym, zbłądzenie, zejście ze ścieżki życia, prawdy, sensu.
Alicja2019.12.22 20:22
Dziękuję Księże Profesorze. Święta prawda. Nie wolno pozwolić na wejście ideologii gender ani o milimetr. Tak nam dopomóż Bóg!
bogdanus2019.12.22 20:20
Ten projekt ma służyć do przejęcia totalnej władzy przez globalizację.
jozef2019.12.22 18:43
Panie Bortkiewicz Jezus to niepokalane poczęcie, nie przyszedł na świat w małżeństwie, dlatego Józef został świętym bo adoptował czyjeś dziecko.
andrzejhahn32019.12.22 18:38
bortkiewicz ty nierobie i pasozycie spoleczny .lepiej zabierz sie do uczciwej pracy i zamknij ryj szmaciarzu koscielny
JPIII2019.12.22 17:40
Ten hooj propaguje pedophillę . Popatrzcie na zdjęcia czy obrazy tego pedophila boga. Ten pedophil to stary dziad. Jak on mógł zgwałcić 14-letnie dziecko? To tylko katole czczą pedophilów.
anonim2019.12.22 23:58
A kto broni Polańskiego ?
Iza2019.12.22 17:27
Nie możemy pogodzić się z tym, że Chrystusowcy, których ten osobnik reprezentuje prześladują ofiarę zakonnika- pedofila. Nie możemy pogodzić się z tym, że koledzy tego zakonnika ułatwiali mu sypianie i gwałcenie 13 letniej dziewczynki (dawali mu nocleg- jeden pokój dla niego i dziecka). To jest skandal, a nie gender.
Beno2019.12.22 23:24
Choroba schisofremi to potrzebne dłuższe leczenie, a i tak nie wiem czy pomoże. Ile jest tych my w tobie:Iza, Aśka, Jurek, Bolek ... i ilu jeszcze? Wszyscy jesteście "my".
ZERRO2019.12.22 17:26
Ideologia gender to wymysł kilku księży typu ks. Oko czy ks. Bortkiewicz mający na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu jakim jest pedofilia księży. To już kolejny ujawniony ksiądz pedofil ze Zgromadzenia do którego należy ks. prof. Bortkiewicz od GENDER-u. Prokuratura bada sprawę, a Zakon Chrystusowców w ekspresowym tempie zawiesza duchownego - wszystko w wyniku zgłoszenia od byłej chórzystki szczecińskich "Serduszek". Ksiądz Stanisław G., miał przez wiele lat wykorzystywać dziewczynki z chóru, który mu podlegał.
ZERR02019.12.22 22:27
Nie ma najmniejszego problemu niegodnych księży. Liczba sprawców dokładnie odpowiada ogółowi mężczyzn. Jedynymi środowiskami, w których występuje realny a nie wymyślony problem pedofilii, są liberalni politycy oraz Sekta LGBT. Pracują one intensywnie, aby odwracać uwagę opinii społecznej od swoich zbrodni i masowych zgwałceń, poprzez pomawianie Kościoła - jedynego trwałego przeciwnika propagowania zboczeń seksualnych.
Beno2019.12.22 23:20
Widać, że niewiele masz w tym temacie do powiedzenia. Wymysł kilku księży? Jest wielu świeckich ludzi i nie tylko katolików, którzy zajmują się tym tematem, piszą na ten temat, są książki, artykuły, wykłady i to nie tylko w Polsce i nie tylko tych dwóch księżach, o których dowiedziałeś się z frondy. Weź rusz tyłek i zamiast wypisywać tutaj głupoty, poczytaj trochę, a potem się wypowiadaj.
abcd2019.12.22 17:20
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.22 17:27
To by tłumaczyło pedofilię wśród duchownych! Księża też dzieci nie mają! https://www.fronda.pl/a/legionisci-chrystusa-ponad-100-sprawcow-prawie-200-ofiar,138086.html
ZERR02019.12.23 11:14
Zapomniałeś dodać, że 100 sprawców w ciągu 78 lat. Nawet wlewak musi przyznać, że 1,3 sprawcy rocznie brzmi całkiem inaczej niż "stu sprawców". Ot, lewacki nienawistny bełkot.
Andrzej2019.12.22 17:19
Biedny, chory człowiek. Robicie mu krzywdę promując go
Sta\305\204czyk2019.12.22 16:53
Cieszę się, ze w sprawie gender wypowiedzieli się światowej klasy naukowcy i według najnowszych badań męskość i kobiecość (płeć) nie są wytworami Boga lecz czynnikami biochemicznymi i genetycznymi mogącymi podlegać zmianom w trakcie całego życia! a histerię hierarchów kościoła w tej sprawie należy potraktować moczem! wystarczy przypomnieć ujadanie kościoła w sprawie in vitro i poczętych za pomocą tej metody dzieci gdzie biskupi wypowiadali się że są dziełem szatana! dziś już nie walczą z in vitro bo stało się to normą! to samo będzie z LGBT, trzeba klechom dać po prostu czas...
Helena2019.12.22 19:14
Witam! Może Panowie to przeoczyli, ale niedawThe problem is: I was wrong. Or, to be a bit more accurateno jeden z autorytetów gender przyznał, że kłamał i zmyslał - sumienie go ruszyło? Wypowiedź Christophera Dummitta na quillette.com: Problem w tym, że (...) tylko częściowo miałem rację, a całą resztę całkowicie zmyśliłem (...) Działo się tak, by ukryć to, że już na bardzo podstawowym poziomie nie miałem dowodu na część tego, o czym mówiłem. (...) Dla powtórzenia: problem był w tym, i jest w tym nadal, że wszystko to wymyśliłem. Gender to totalitarna ideologia! Za spalenie tęczowej flagi facet dostał 16 lat więzienia! Życzę większej dociekliwości
Paweł. 2019.12.22 16:51
On to ma taki wyraz twarzy jakby mu dopiero Biskup z odbytu wyjął, czy nie mogą go fotografować godzinę po !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa B.2019.12.23 8:53
Stań przed lustrem ! Będziesz miał kupę roboty.
Marek. 2019.12.22 16:48
Bortkiewicz, ty nierobie zakało społeczeństwa, zboku i nałogowy onanisto, zamiast się lansować na portalach weż się za modlitwę i głoszenie Ewangelii, załóż nową sukienkę wsiadaj do Mercedesa i po kolędzie zapier-dalaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przemek2019.12.23 3:22
Keller, nie Marek ! Zamknij się ! Lawa nienawiścici leje sie z gęby !! Uważaj zatopisz się w swojej lawie, już i tak po szyję siedzisz w tym swoim bagnie !