23.05.14, 08:44fot. Flickr

Który kandydat będzie bronił życia i rodziny? Wybory do PE!

Fundacja Novae Terrae zaproponowała wraz z 30 europejskimi organizacjami pozarządowymi (wśród których sąm.in.: CitizenGO, Fundacja Jeden z Nas, Fundacja Mamy i Taty, Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo IurisZobowiązanie (klikając w link można zobaczyć aktualną listę kandydatów, którzy podpisali Zobowiązanie) dla kandydatów do Parlamentu Europejskiego, w którym potwierdzają oni, że - jeśli zostaną wybrani - będą promować i bronić wartości wymienionych poniżej oraz wezmą aktywny udział we wspieraniu konkretnych inicjatyw związanych z tymi wartościami. Deklaracja wymienia poniższe wartości i obszary działania:

1. Godność człowieka i prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, włącznie z ochroną tych wartości poprzez inicjatywę Jeden z Nas.

2. Rodzina oparta na prawnym związku kobiety i mężczyzny, w szczególności wspieranie młodych małżeństw i rodzin wielodzietnych.

3. Poszanowanie wolności religijnej (w tym zwalczanie dyskryminacji religijnej), poszanowanie wolności myśli i sumienia, także w dziedzinie medycyny

4. Zasada pomocniczości, walka z biedą i wykluczeniem społecznym.

5. Wolność edukacji i promocja praw rodziców

CitizenGO zachęca wszystkich obywateli Europy, którzy podzielają powyższe wartości (życie, rodzina, wolność edukacji i sprawiedliwość społeczna) do podpisania niniejszej petycji, w której pokazujemy kandydatom, że ich postawa wobec życia i rodziny jest dla nas bardzo ważna. Przydatne informacje na temat kandydatów mogą Państwo również znaleźć na stronie Katolickiego Latarnika Wyborczego.

Link do akcji:

http://citizengo.org/pl/6743-odbudujmy-europe

Z wdzięcznością za Państwa życzliwość i zaangażowanie,

serdecznie pozdrawiam w imieniu międzynarodowego Zespołu CitizenGO, w tym pomysłodawcy Zobowiązania, którym jest Luca Volontè (Prezes Fundacji Novae Terrae oraz Członek Zarządu CitizenGO)

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager

Komentarze

anonim2014.05.23 9:35
kandydaci KNP są po stronie życia z programu KNP: 8. Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią – z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze. 1. Uznajemy rodzinę za podstawę życia społecznego: a) Będziemy chronić rodzinę, nie pozwolimy na ingerencję urzędników w jej życie. b) Przywrócimy rodzicom pełnię możliwości wychowywania dzieci i decydowania o ich edukacji – dzieci należą do rodziców, a nie do państwa! To głowa rodziny powinna mieć skuteczne środki na walkę z narkomanią swoich dzieci; państwo w tej roli się nie sprawdza. c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci. 4. Uznajemy wolność religijną, wartości chrześcijańskie i tradycje katolickie: a) Kościoły muszą być autonomiczne względem państwa. http://nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-kongresu-nowej-prawicy mi jako katolikowi program KNP jest najbliższy Także Korwin spełnia mój najważniejszy wymóg - jest chłopina pro-life. I znajduje to odbicie w programie KNP - zdecydowany sprzeciw przeciw aborcji i eutanazji. Słuchałem swego czasu na YouTube jego wypowiedzi: "Nie rozumiem jak w obecnych czasach - przy obecnym postępie medycyny, mając do dyspozycji technologię i narzędzia badawcze jak np. USG dzięki którym można obserwować rozwijające się dziecko - jak można z tą wiedzą być zwolennikiem aborcji?" Słowa JKM, które słyszałem na własne uszy a nie jakieś zmanipulowane, wyrwane z kontekstu strzępki wypowiedzi. --- A PiS mówił o walce z aborcją , mówił... a jak przyszło do glosowania za jej ograniczeniem w 2007r to Kaczyński dyplomatycznie się wstrzymał a w jego ślady poszła reszta PiSu z małymi wyjątkami. I jak katolik ma drugi raz głosować na takich krętaczy?