29.07.17, 13:00Fot. via Wikipedia, CC 0

Lotniskowiec USA wystrzelił w kierunku irańskich okrętów!

Niepokojące doniesienia z Zatoki Perskiej. Lotniskowiec USS Nimitz, należący do USA, oddał strzał ostrzegawczy podczas „nieprofesjonalnej” konfrontacji z okrętami należącymi do Iranu. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, poinformowała o nim IRNA – irańska agencja prasowa.

Amerykański lotniskowiec oraz towarzyszące mu okręty miały zbliżyć się do irańskiej platformy wiertniczej w Zatoce Perskiej, z kolei śmigłowiec USA miał z lotniskowca przelatywać nad fregatami, które należą do irańskiej Armii Strażników Rewolucji Islamskiej. Po tym okręty marynarki wojennej USA oddaliły się.

Jak poinformowała irańska agencja prasowa, okręty USA zachowały się „prowokacyjne i nieprofesjonalne”. Amerykanie „oddali strzały ostrzegawcze, w tym wystrzelili flary ostrzegawcze w kierunku irańskich fregat”.

Przypomnijmy – trzy dni wcześniej strzały ostrzegawcze oddał amerykański patrolowiec w stronę jednostki Strażników Rewolucji, gdy ta zbliżyła się do niego na niebezpieczną odległość 140 metrów. Wtedy też irański okręt zatrzymał się, patrolowiec z kolei kontynuował kurs.

dam/PAP,Fronda.pl