31.12.18, 17:15

Małkowski chce wrócić do władzy? Czysty absurd w Olsztynie

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski zwołał konferencję prasową, na której została zapowiedziana inicjatywa referendalna w sprawie jego odwołania z urzędu. Małkowskiego w piątek uniewinniono od zarzutu gwałtu urzędniczki. Wcześniejszym wyrokiem został skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Afera wokół olsztyńskiegp prezydenta wybuchła 10 lat temu, co nie przeszkodziło wcale politykowi startować w wyborach. Nie wygrywał jednak, choć wchodził do drugiej tury - a ponadto zdobywał mandat radnego.

Także w tym roku Małkowski przegrał dopiero w drugiej turze z Piotrem Grzymowiczem. Okazuje się jednak, że ma apetyt na powrót do władzy. Jak przekonywał na konferencji prasowej, w jego sprawie ,,nigdy nie było dowodów winy''. Fotografie i nagrania mające go obciążać nazwał fałszywkami. Małkowski chciałby też pozwać ,,inicjatorów sprawy'', przyznając, że podłoże było ,,czysto osobiste'', nie polityczne.

Okazuje się, że ma zostać teraz przeprowadzona inicjatywa referendalna dotycząca odwołania prezydenta Grzymowicza i przeprowadzenia ponownych wyborów.

,,Jeśli pan Małkowski zechce to się do nas przyłączy, a jak nie to zrobimy to sami'' - mówił jeden ze zwolenników Małkowskiego.

bb/pap, fronda.pl