22.07.19, 19:25(fot. screen)

Matka Kurka: Dlaczego Bolek, Owsiak, Lis i inne gwiazdy medialne masowo kompromitują się w sądzie?

Zapadł prawomocny wyrok z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciw Bolkowi Wałęsie. Sprawą żyła cała Polska i jak to zwykle bywa tysiące ludzi wypowiedziało się na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia, a gdy nastąpił finał sprawy, to pies z kulawą nogą się nad tym nie pochyla. Pamiętam doskonale dywagacje amatorów oraz emocje wywołane brakiem znajomości prawa i to w stopniu podstawowym. Jeden przykład takich zachowań szczególnie utkwił mi w pamięci, bo bardzo precyzyjnie wyznaczał granicę pomiędzy „ludową sprawiedliwością” i prawem.

Sędzia w pewnym momencie zapytał Jarosława Kaczyńskiego, czy śmierć brata nadal jest dla niego traumatycznym doświadczeniem, czy może po latach ta rana się zabliźniła. Nie chcę przesadzić, ale jak powiem, że 98% zwolenników PiS i przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego zbulwersowało się i powiesiło psy na sędzi, to raczej nie przesadzę. Tymczasem dla każdego aplikanta pytanie było oczywiste i kluczowe w sprawie o naruszenie dóbr osobistych. Fakt, że pytanie zadał sędzia, chociaż powinien to zrobić pełnomocnik powoda, świadczył jednoznacznie, w którą stronę pójdzie wyrok. W postępowaniu cywilnym strony muszą udowodnić, że doszło lub nie doszło do wyrządzenia szkody i krzywdy. Procedura ta nie należy do przyjemnych i niestety wymaga odpowiedzi na takie pytania, ponieważ stan emocjonalny powoda i jego poczucie krzywdy bezpośrednio przekłada się na wyrok.

Akurat ten aspekt można przenieść z sąd na zwykle życie, naturalnie nieco upraszczając zagadnienia prawne. Jeśli sąsiad wyzwie sąsiada brzydkim słowem, to niekoniecznie musiało dojść do krzywdy wyzwanego. Wystarczy wprowadzić jedną okoliczność, aby to wyzywający stał się ofiarą. Owszem sąsiad usłyszał, że jest „głupim ch*jem”, ale wcześniej sam wyzwał albo uderzył żonę drugiemu sąsiadowi. Gdy taka sprawa trafi do sądu będzie zupełnie inaczej rozpatrywana niż niczym nie sprowokowane wyzwisko. Sąd musiał ustalić wszystkie okoliczności sprawy i pytaniem o poczucie krzywdy nie wyrządził powodowi Jarosławowi Kaczyńskiemu żadnej krzywdy, przeciwnie, w tej sytuacji sędzia niemal wyciągnął pomocną dłoń do powoda. Znamienne jest też to, że sam Jarosław Kaczyński, będąc doświadczonym prawnikiem, ani przez moment nie okazał dezaprobaty, ale dogłębnie opisał swój stan emocjonalny po tragicznej śmierci brata.

Tak działa prawo, tak wygląda procedura sądowa i dobrze, że tak wygląda, w przeciwnym razie sale sądowe zamieniłyby się w studia programów publicystycznych, gdzie prymitywne granie na emocjach, zastępuje „ustalenie stanu faktycznego”. Dlaczego tacy gwiazdorzy medialni jak: Owsiak, Wałęsa, Lis, seriami przegrywają postępowania przed sądem? Odpowiedź znajduje się w procedurach prawnych, które nie mają nic wspólnego z gwiazdorzeniem. Na sali sądowej również da się odegrać tani spektakl, zresztą prawnicy sami nazywają proces swego rodzaju przedstawieniem teatralnym, ale to się odbywa według ścisłych reguł i na końcu liczy się materiał dowodowy, niekoniecznie wrażenia artystyczne.

Wyszczekani medialnie celebryci, gdy mają ściśle odpowiadać na pytania związane z ustaleniem okoliczności sprawy, są jak sztubaki przy tablicy, które się nie przygotowały do lekcji. W Internecie można znaleźć fragmenty rozprawy z udziałem Owsiaka i aż trudno uwierzyć, że to ten sam Owsiak, który od 30 lat pajacuje w mediach. Kompletnie pogubiony, nie potrafiący sklecić jednego zdania, a gdy tylko próbował wejść na swoje tory i robić w sądzie „szoł”, to sędzia sprowadzał go na ziemię. Przegrywają „gwiazdy” w sądzie, bo tam zostaje obnażony cały ich potencjał intelektualny i moralny, czego nie da się zmontować, wyciąć, przyciąć, przypudrować, ale wszystko w surowej postaci jest zapisane w protokole.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Luzifer2019.07.24 0:09
O, Matkakurva znowu belkocze.
Oloo2019.07.23 15:58
To po której stronie są teraz zreformowane sądy? Bo już się pogubiłem,słyszę że raz są NASZE a raz że są ICH.
Prorok2019.07.23 10:30
Szef tego deb.la nosil brazowe okulary ,glupek zolte.
Piotrek2019.07.22 23:02
Mocne słowa jak na kogoś kto przegrał proces z Owsiakiem.
Tadeusz2019.07.22 22:34
@dzielnicowy Trollus Patologicus Camelleonia – najbardziej poszkodowany przez syndrom GNIDA, którego jedynym celem w życiu jest przeszkadzanie i dokuczanie innym użytkownikom sieci. Posiada on stałe cechy wszystkich wyżej wymienionych gatunków Trolli występujące jednocześnie lub wymiennie. W procesie ewolucji zyskał wiele mechanizmów ułatwiających mu egzystencję – swoistą intuicję pozwalającą mu wyszukiwać co popularniejsze fora dyskusyjne w Internecie, niekończący się zapas energii i wspomaganie trollownicze (zwiększony zasób specyficznego słownictwa, umiejętność przeskakiwania z tematu na temat i całkowity brak woli do zrozumienia wypowiedzi innych). Rejestruje się na każdej stronie, która posiada forum, czat, księgę pamiątkową czy jakąkolwiek formularz pozwalający na swobodną wypowiedź. Przy okazji aktywnie uczestniczy w dyskusjach na grupach usenetowych. Jest najtrudniejszy do wyeliminowania, odporny na głodzenie i na większość trollicydów. Do rozpoczęcia działań potrafi wykorzystać każdy temat, umie unicestwić każdą zaatakowaną konwersację i zepsuć atmosferę w każdym zakątku sieci.
nikt2019.07.22 21:58
To ,że różnej maści komentatorzy anonimowo nazywają Lecha Wałęsę " Bolkiem " można tolerować ze względu na często niskie morale i prymitywizm tych ludzi . To ,że tak nazywa Go oficjalnie Piotr Wielgucki zwany " Matką Kurka " w swoim artykule we Frondzie jest bezczelne , oburzające , dowodzi jego prymitywizmu i chamstwa . Jak śmie jakiś Żyd , którego przodkowie przyplątali się do mego kraju nie wiadomo skąd obrażać Tego , który prowadził mnie do walki w czasie ,gdy ten bezczelny smarkacz jeszcze się uczył ? Jak śmie ten prymitywny typek , który dzięki Lechowi Wałęsie może teraz popisywać się swoim dennym intelektem i beztalenciem pisać cokolwiek na Jego temat ? Dobrze , że to napisał . Koniec z udzielaniem jakichkolwiek informacji Frondzie i teraz będę działać przeciwko PiS na innych portalach . Skoro Polacy nie szanują swojego bohatera , to gwiżdżę na to , co stanie się z Polską i z jej obywatelami . Nie moja krew . Mnie ochroni ziemia moich ojców .
Tadeusz2019.07.22 22:43
czy twoje dochody również pochodzą z to to lotka?
nikt2019.07.23 9:51
Większość z tych , którzy w walce narażali swoje życie , zdrowie , bezpieczeństwo rodzin , utratę pracy żałuje teraz , że brało udział w tym zrywie . Okazało się bowiem , że narażali się dla takich pętaków jak ty .
nikt2019.07.23 9:45
I jeszcze jedno tylko dopiszę . Gdy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcie Matki Kurka nie chciałam pisać tego , że ma żydowskie korzenie , gdyż jest to w naszym społeczeństwie pewna stygmatyzacja . Ale posunął się za daleko .
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 21:06
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki com pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
ebe ebe2019.07.22 21:03
Wałęsa powiedział oczywistość - ale jak się nie ma dowodów - to się nie mówi - bez jego paplania wszyscy wiedzą kto mydło zjadł.
Stanislaw2019.07.23 7:46
Jaka to mogła być oczywistość, na którą nie ma dowodów?
edi2019.07.22 20:24
100/100 i to samo będzie z wulgarnymi komentującymi również na tym forum zawodowych opluwaczy Boga, Świętych, Polski, Kościoła, Katolików KIEDY PRZYJDZIE SĄD OSTATECZNY - będzie jąkanie i udawanie durnia czy też uderzenie się w pierś
anonim2019.07.22 20:12
Zbyt późno podjęta decyzja przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza była powodem dużych kosztów wyczarterowania samolotów dla VIP-ów - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Usługa ta kosztowała budżet państwa w 2018 r. 2,5 razy więcej niż wynikało to z umowy zawartej na poprzednie lata! Kiedy szMacierewicz w końcu odpowie za szkody jakie wyrządzał Polsce?
Grizzly2019.07.22 20:24
Pytaj Szmatyny UBecki psie!
Tadeusz2019.07.22 22:35
Trollus Patologicus Camelleonia – najbardziej poszkodowany przez syndrom GNIDA, którego jedynym celem w życiu jest przeszkadzanie i dokuczanie innym użytkownikom sieci. Posiada on stałe cechy wszystkich wyżej wymienionych gatunków Trolli występujące jednocześnie lub wymiennie. W procesie ewolucji zyskał wiele mechanizmów ułatwiających mu egzystencję – swoistą intuicję pozwalającą mu wyszukiwać co popularniejsze fora dyskusyjne w Internecie, niekończący się zapas energii i wspomaganie trollownicze (zwiększony zasób specyficznego słownictwa, umiejętność przeskakiwania z tematu na temat i całkowity brak woli do zrozumienia wypowiedzi innych). Rejestruje się na każdej stronie, która posiada forum, czat, księgę pamiątkową czy jakąkolwiek formularz pozwalający na swobodną wypowiedź. Przy okazji aktywnie uczestniczy w dyskusjach na grupach usenetowych. Jest najtrudniejszy do wyeliminowania, odporny na głodzenie i na większość trollicydów. Do rozpoczęcia działań potrafi wykorzystać każdy temat, umie unicestwić każdą zaatakowaną konwersację i zepsuć atmosferę w każdym zakątku sieci.
ff2019.07.22 23:32
kacap dzielnicowy sowiecka onuca znowu na dyżurze. Antoniego możesz cmoknąć ....
ubawiony2019.07.22 19:46
Sorry, nie śledzę wszystkich występów kabaretowych. Co tam znów Bolek odstawił?
Nimrodel2019.07.22 20:01
A tam.....
kumaty2019.07.22 22:36
Przegrał prawomocnie sprawę w sądzie.
Krzysiek2019.07.23 7:25
Chrzani. Nie potrafi inaczej.