04.01.20, 18:00(fot. screen/wikipedia)

Matka Kurka: Jest dalej do wojny niż było

Nie znam się, kompletnie się nie znam na Bliskim Wschodzie i używam tego skrótu myślowego, na bakier z gramatyką i stylistyką, z pełną świadomością. Mógłbym pogrzebać w Internecie i mniej więcej się dowiedzieć o co chodzi z zabójstwem irańskiego generała, którego nazwiska nawet nie pamiętam, ale zupełnie mnie to nie interesuje. Nie znam się na Bliskim Wschodzie i nie zamierzam się znać, bo ani do życia, ani do szczęścia nie jest mi to potrzebne. I z takiej pozycji ignoranta mam zamiar napisać felieton, o tym co się dzieje wokół najnowszej zabawki medialnej, którą właśnie jest Bliski Wschód, co więcej w bezczelności swojej twierdzę, że trafię „w sedno tarczy” - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

 

Obojętnie czy mówimy o Bliskim Wschodzie, Rosji Radzieckiej, Korei Północnej, czy innym zapalnym obszarze, schemat zawsze jest ten sam. Przez pierwsze dni od jakiegoś konfliktu, rebelii, czy zamachu, w mediach „grzeje się temat” i od razu „narracja” zmierza w kierunku światowego konfliktu. Ludzie lubią się bawić, ale lubią się też bać, w każdym razie strach to jeden z większych stymulantów przykuwających uwagę widza. Konia z rzędem temu, kto policzy wszystkie „Trzecie Wojny Światowe” rozpętane w prasie i telewizji, poczynając od czasów „zimnej wojny”, aż po czasy współczesne. Średnio dziesięć razy w roku słyszymy o takiej wojnie lub innej zagładzie z powodu CO2. Ludzie lubią się bać i media tej rozrywki dostarczają. Na tle konfliktów i zamachów, jakie dotąd widzieliśmy, ukatrupienie irańskiego bandyty wygląda niczym przerywnik na reklamy.

 

Tak dla porządku przypomnę, że USA przeprowadziły nie jedną, ale dziesiątki operacji tego typu i nie jacyś generałowie, tylko przywódcy państw wylatywali w powietrze. Część z tych akcji odbyła się jawnie, na oczach całego świata, jak to miało miejsce w Iraku, gdy odstrzelono Saddama Husajna. I w drugą stronę. Na oczach świata odstrzeliwano prezydenta USA i atakowano symboliczne budowle imperium. Wszystkie te wydarzenia są dziś nudziarstwem encyklopedycznym, a ich rzekomo i oficjalne wyjaśnienie to czysta komedia. Ostatnia Trzecia Wojna Światowa miała się odbyć za sprawą jądrowych eksperymentów Kim Dzong Una. Jak się skończyło? Można sobie poszukać w kronikach, dla zachęty podpowiem, że było zabawnie. Na naszym lokalnym gruncie jeszcze trzy dni temu podniecaliśmy się wojną z Rosją, najdurniejsza na świecie opozycja chciała zwołania RBN i podnosiła inne alarmy. Po trzech dniach o Putinie mało kto wspomina, natomiast ta sama durna opozycja chce zwołania RBN w sprawie Iranu.

 

Nie trzeba się znać na Bliskim Wschodzie, taka szczegółowa wiedza wręcz przeszkadza, żeby właściwie ocenić z czym mamy do czynienia. Z jednym wielkim szumem medialnym, sprzedażą paniki pomieszanej z histerią, na czym można zrobić oglądalność, podnieść ceny ropy, załatwić parę spadków i wzrostów na giełdzie, po cichu lub głośno strzelić w łeb kilku politykom. Tylko tyle i aż tyle, bo wojny światowe z tak błahych powodów jak wsyadzenie w powietrze bandyckiego generała z Iranu, zdarzają się tylko w filmach i głowach „ekspertów” bredzących w telewizyjnych studiach. Dostały media nową zabawkę, to się bawią i publika razem z mediami podnieca się „przerażającą wizją światowego konfliktu”. A to wszystko na pokaz, dla bieżących potrzeb politycznych i biznesowych, dla rozgrywek pomiędzy politycznymi graczami.

 

Najdalej w poniedziałek nikt w mediach o generalne gadał nie będzie, nawet na specjalistycznych kanałach w gatunku „Bliżej świata”. Takie spektakle medialne nie mają nic wspólnego z konkretną polityką, konkretną wiedzą o czymkolwiek lub kimkolwiek, liczy się wyłącznie towar „medialny”, który da się sprzedać szybko i drogo, żeby sięgnąć po następny i według identycznego schematu wcisnąć rozgorączkowanemu ludowi. Stare jak świat strasznie zaćmieniem słońca i gniewem bogów, z tą różnicą, że obecnie zaćmienie robi operator kamery, a bogów zastąpiły polityczne i medialne bożki. Mnie to śmieszy, nie tak jak Franek Dolas i jego rozpętana wojna, ale ubaw jest i wszystkim proponuje to samo, zamiast wykreowanej grozy.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Redakcja2020.01.5 23:01
DEGENERATYWNY TROLL 3-GO SORTU UŻYŁ POD TYM ARTYKUŁEM OKOŁO 15 ZMIENNYCH NICKÓW GDYŻ JEST DEBILEM
satyr2020.01.5 19:36
Ja pie.rdo.lę... kurka ekspertem polityki bliskowschodniej...
Contral2020.01.5 14:49
Sadama Husajna powieszono a nie odstrzelono, to raz. A po drugie odkąd pamiętam - chyba od lat 70 - tych ubiegłego wieku a rzeczywistości jeszcze wcześniej - na Bliskim Wschodzie zawsze była jakaś krwawa łomotanina. Można powiedzieć, że na Bliskim Wschodzie bez zmian. Jednym słowem : nudy panie dzieju, nudy. Jedynie co możemy zrobić jako chrześcijanie to pomodlić się o pokój na Bliskim Wschodzie i pomagać jak się da ofiarom bliskowschodnich konfliktów.
kgb2020.01.5 11:31
na wiecach antyamerykańskich w Iranie palono flagi USA, UK oraz Polski czego nigdy nie robiono
ja2020.01.5 11:11
Pan prezydent Trump musiał znależć jakiś wystrzałowy argument na obronę przed grożącym mu impeachmentem i na rozpoczęcie kampanii wyborczej w walce o reelekcję. I właśnie dlatego irański generał wraz z towarzyszącymi mu osobami musiał wylecieć w powietrze.
XYZ2020.01.5 10:29
Nie dawno to my byliśmy gospodarzami spotkania na którym USA knuło sprawę Irańską.Nikt nie chciał Duda się zgodził być gospodarzem,Irańczycy sobie o tym przypomną.
adam2020.01.5 10:21
Ty Matka - nie zapomnij walnąć jakiegoś paszkwilu na Owsiaka co corocznie z chrześcijańskim umiłowaniem czynisz.My katolicy nie wiemy czy mamy dawać,czy dawać nie mamy.Kierować się własnym rozumem - nie umiemy..
Aryjczyk2020.01.5 10:04
Iran odpowie na pewno - to kwestia honoru, pojęcia nie znanego już w USA.
Ciekawy2020.01.5 8:27
Polska niech się do tego nie miesza. Nic nie ugra a może dużo stracić. Nie mamy żadnego interesu aby wydawać się w konflikty z Iranem czy Turcją.
ABC2020.01.5 9:39
....oby tak było.
qwas2020.01.5 7:07
ukatrupienie irańskiego bandyty wygląda niczym przerywnik na reklamy. ???? Oczom nie wierzę, traktowałem Pana ok, a tu takie słowa . Pisze Pan że się nie interesuje bliskim wschodem a tu taki wjazd, że bandyta? Więcej powagi panieeee.
lucjanhenryk2020.01.5 5:27
"....wrzuć coś do puszki Owsiaka bo zbiera za chwilę" "Złoty Melon" POtrzebuje kasiory????????
kgb2020.01.4 23:10
to gdzie sp*li cały zażydzony PIS?
ABC2020.01.5 9:37
Tam gdzie Konfederacja ,PO i SLD.
ten obcy2020.01.5 11:53
trochę POgrzeb в резюме i żydków chazarskich znajdziosz
Vortex2020.01.4 20:54
Daj Bóg aby się pan mylił. Ta wojna nie zależy od Iranu tylko od USA i Izraela. Proszę sobie wyobrazić tą sytuację co teraz ale gdy Iran ma już broń nuklearną. A czas ucieka i pieniądze też. Oni muszą z tym zrobić porządek. Iran ma coraz więcej i coraz lepszej broni. Z każdym rokiem będzie im coraz trudniej. Myli się pan mówiąc że musi być jak było. Iran nie rozpocznie wojny ale USA może to zrobić i chyba musi
Vortex2020.01.4 21:14
Przepraszam , miało być „ Daj Bóg aby się pan nie mylił”
JaPolonus2020.01.4 23:23
Tez tak uwazam!
anonim2020.01.4 20:53
Nie daj Panie aby się cokolwiek poważniejszego rozpętało na Bliskim lub innym Wschodzie ! I zaangażowało na poważnie siły USA. Dla Polski taka wiadomość oznacza inną wiadomość - z naszego wschodu zza którego kacap tylko czeka na związanie gdziekolwiek w świecie sił amerykańskich, żeby u nas, w naszym regionie ,,przynieść nam pokojową misję i cywilizację'' jaką doskonale znamy z przeszłości.
srajdoł2020.01.4 20:29
I tu sie w całej rozciągłości zgadzam z kurką
Aberus2020.01.4 20:27
Jedyna nadzieja w żydowskim Królu Wszechświata i Jego żydowskiej Matce Boga Żywego.
Prorok2020.01.4 20:24
Jąkała z czerwonej tuby PRIII był bardzo pilnym funkcjonariuszem i uczniem w resortowych szkołach i dorobił się uczciwie milionów.
Eljon2020.01.4 20:20
O Arcykcieciu Ferdynandzie tez tak oczywiscie mozna mowic. No ale tamtym razem jednak ... Uda sie 100 razy, 101 razy a potem bum ... I powolanie mlodach do wojska aby walczyli za ojczyzne czyli za czyjes interesy/rope itd
ABC2020.01.5 9:32
Zawsze tak było,zawsze były interesy.Podczas drugiej wojny było podobnie.
Miro2020.01.4 20:20
Przykro się robi czytając komentarze na frądzie. Jak można tak pisać ,używając obelg wobec siebie. Ludzie opamiętajcie się, gdzie wasza godność wrażliwość dla drugiego człowieka, nie jesteśmy już istotami rozumnymi. Czy nasze poglądy polityczne muszą odbierać rozum i odruchy ludzkie. PROSZĘ OPAMIĘTAJMY SIĘ nie musimy naśladować innych. Wystarczay oglądać TVP info lub TVN fakty gdze politycy wybrańcy narodu na oczach widzów robią szopkę za nasze pieniądze.
Japa2020.01.4 21:22
Ej panie ,,Miro " , marzycielu . . Z równym skutkiem mógł byś prosić kij od miotły aby zakwitnął i wydal owoce.
katolik2020.01.4 19:57
wojna to śmierć niewinnych ludzi: kobiet, dzieci.
obserwator katolik2020.01.5 8:25
...i do niej dążą bandyci i terroryści, - tacy jak Putin i Sulejmani - którzy z zimna krwia mordują niewinnych ludzi, dlatego im wcześniej ich odsuwamy od władzy, tym mniejsze jej prawdopodobieństwo..
Vortex2020.01.4 19:43
I od razu szum jak to wina PiSu jest we wszystkim , jacy jesteśmy osamotnieni (dookoła nas wszyscy się przyjaźnią 😂), jak już jedziemy do Iranu i Tylko nasi żołnierze będą umierać a PiS jest taki durny 😂😂😂. Zawsze ten sam schemat. Wojny nie będzie z tego (Choć dużo zależy od USA bo nie myślę że to koniec) ale recesja głęboka może być a na nią warto się przygotować
......2020.01.5 0:27
kupujjuz sobie walonki
ABC2020.01.5 9:05
Także mogą się przydać,nigdy nic nie wiadomo czy sam za nimi nie będziesz biegał.
Peace2020.01.4 19:38
Świat byłby lepszy bez parchatej zarazy , kozibobki lichwiarskie na madagaskar w najlepszym wypadku i odgrodzić zasiekami .
Jarek2020.01.4 19:31
Panie redaktorze o ile mi wiadomo to Saddama powieszono a nie odstrzelono ...
ABC2020.01.5 9:40
To nie ma znaczenia.
lcf2020.01.4 19:18
W 39' zachód i USA też zupełnie nic nie obchodziło, bo ani do życia, ani do szczęścia nie było im to potrzebne.
Cool2020.01.4 19:18
....a pewne gatunki świetnie dają sobie radę w ciepłych wodach podzwrotnikowych: https://galapagospenguin.com/ Try harder next time, dziadziu.
Cool2020.01.4 19:15
Muchos dineros, pingwiny to na drugiej półkuli.
marzy ci się katolicka rectum Topek2020.01.4 19:11
@Topek Przyznaj się Topek, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód? @Stachu Nie zapominaj o pingwinach.
Janek2020.01.4 19:06
Gadowski u Roli o kryzysie USA vs. Iran, ataku Putina, Trumpie, Izraelu, Białorusi i polityce RP PiS! youtube.com/watch?v=XCPMDkSJZ64
Michał Pasierb 2020.01.4 22:18
Bardzo cenię p.Gadowskiego i w wielu kwestiach podzielam jego opinie.Bezkompromisowy, niezależny dziennikarz o prawym sercu,kochający naszą Ojczyznę.
anonim2020.01.4 22:32
Hahahahahahahahaha
ABC2020.01.5 9:02
Popieram Michała, Gadowski to super gość.Niejedno widział .
Cool2020.01.4 19:00
Dopiero co w tymkraju miało być dwadzieścia stopni mrozu już w listopadzie, Fronda wieszczyła wręcz nadejście epoki lodowcowej: "Nad Arktyką tworzy się potężny wir polarny, największy od 40 lat.Według meteorologów oznacza to najpewniej tylko jedno: bardzo zimną pogodę już pod koniec listopada." https://www.fronda.pl/a/uwaga-nad-arktyka-tworzy-sie-potezny-polarny-wir,136097.html https://www.fronda.pl/a/globalne-ocieplenie-przygotujcie-sie-lepiej-na-zime-trzydziestolecia,132928.html
Japa2020.01.4 21:15
Dzięki za otwarcie mi oczu. Nie wiedziałem ,że Fronda ma firmę meteorologiczną . A tu masz ,pogodę przepowiadają i to z kapelusza .
Majestic2020.01.5 17:41
Nawet słowa nie ma w linkach potwierdzających twoje wnioskowanie. Sam uznaleś że owa prognoza sprawdzi się co do słowa, jesteś zawiedziony bo jest inaczej nizeli oczekiwales. Nie odmrozisz sobie nawet uszu na zlosc frodznie, choc sproboj w zamrażarce zawsze bedziesz mogł powiedzic z fronda dostała do ciebie nauczkę :D
Topek2020.01.4 18:51
Jako katolicy oczywiście nie popieracie zabicia tego Irańskiego generała, bo przecież jesteście za obroną życia a przecież według biblii każdy ma szansę się nawrócić dlatego tej szansy nie można nikomu zabierać. Myśle że śmierć tego człowieka nienawróconego to też dla was tragedia katolicy. Czy mam rację?
Katolik2020.01.4 19:25
My katolicy wyznawcy jedynej prawdy mamy prawo decydować kogo wysłać na tamten świat więc się od...jebaj.
Rymcymcym2020.01.4 19:40
Wy a szczególnie ty to możesz mnie w dupę pocałować. Twoi bóg istnieje tylko w twoim chorym łbie. Twoja religia ( i każda inna ) to tylko wytwór masy chorych łbów jak twój. W dupę mogą mnie całować wasi bogowie, wasi świeci i wasi kapłani. W dupę mogą mnie całować wszystkie wytwory waszych chorych łbów i wszyscy tego syfu akolici. Tylko ryja umyjcie z łaski swojej.
A&Ω2020.01.4 23:43
Jakbym słyszał Belzebuba, oj ty durny, bezbożny człowieku.
Rymcymcym2020.01.5 7:24
Często słyszysz Belzebuba? Siedzi w twojej główce czy sączy jad z głośnika radiowego, nastawionego na toruńskie radyjko? Może jedno i drugie?
ABC2020.01.5 8:59
Człowieku ty jesteś tak sfrustrowany i chory ,że niestety potrzebujesz pomocy.Twoje słownictwo,nienawiść do religii do Boga przysłania ci świat.Ty nie musisz wierzyć w Boga,masz wolną wolę ,ale jako istota myśląca nie bluźnij i nie zabieraj głosu na ten temat.Zajmij się czym innym,będziesz zdrowszy.
tiurlitiurli2020.01.5 11:34
jeden śmieć, fanatyczny wyznwaca, twierdzi, że może decydowac o zyciu lub śmierci innej osoby a drugi zjeb oburza się na słowa prawdy o wierze, bogu i wyznawcach religii co wyhodowała taką kreturę jak ten pierwszy. siebie warte fanatyczne kanalie. sram na was.
JS2020.01.4 18:47
Bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi. W kościołach ministranci bezemocjonalnym, smutnym głosem wymieniają prośby modlitewne, min. o pokój a my odpowiadamy - wysłuchaj nas Panie. Jak wezwanie tak i odzew o pokój są niestety SŁABE, a my myślimy, że wszystko co mamy będzie zachowane. I mamy teraz niebezpieczną sytuację, sprowokowaną przez pewne niewielkie państwo, któremu zależy na rozbiciu Iranu tak jak Iraku. Ale Iran to nie Irak !!! Módlmy się z Różańcem o pokój i lepiej róbmy trochę zapasów ale na jak długo wystarczą ? Króluj nam Chryste Pozdr.
katolik2020.01.4 18:39
ludzie sugerują się przepowiedniami zapowiadającymi wojnę. Może polski Episkopat tez przyjal przepowiednie od wróżek ,skoro w obliczu zła które działo się w Polsce i na swiecie- profanacji w Polsce i na swiecie, z episkopatów europejskich ,chociaż nasz Episkopat mógłby być mądrzejszy i wezwać do Powszechnego Rózanca. Świat może się uratować , ale ludzie muszą chcieć zwrócić się do Boga i Matki Bożej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Taka prawda 2020.01.4 18:30
Uisrael chce od jakiegoś czasu wywołać 3 wojnę światową niestety wszyscy już to widzą nie tylko w Europie . usa pada bankrut zadłużony dolar bez pokrycia izrael bez usa padnie momentalnie więc co czas zniszczyć połowę świata i znów być super power na kolejne 50 lat jak po 2 wojnie a że zniszczą wszystko wymordują teraz to juz w miliardach by było to nic ..dla lichwiarzy nigdy sie z ludźmi nie liczyli .
hrabia Potocki2020.01.4 21:07
Glupcze USA nigdy nie padnie , najbardziej idaca do przodu gopodarka swiata, najmniejsze bezrobocie w histpri USA, czlowieku stuknij sie nocnikiem w swoja glupia glowe, ruski palancie , bez USA swiat demokratyczny jest bosy , nagi i bezbronny, palncie ruskiej i bezwzglednej ideologi takich jak ty nalezy wyrzucac i pedzic na wschod do tego waszeo putiowskiego dobrobytu, niech zyje USA
Taka prawda2020.01.5 8:10
debil wszędzie widzi ruskich chińczyków koreańczyków i wschód po prostu fobia a to się leczy !
zyd ale polski patriota2020.01.4 21:13
A ktory pieniadz ma pokrycie na swiecie, zanim cos napiszesz pomysl dwa razy, nie pisz glupot---zaden pieniadz nie ma pokrycia wliczajac twojego rubla ktory upadl i upada kazdego dnia coraz nizej
Taka prawda2020.01.5 8:12
kolejny debil też wszędzie widzisz ruskich ruble chiny juany i wschód hahaha fobia kolejny do leczenia kretyn kozibobek w dodatku
Japa2020.01.5 13:57
A nie dało by się raczej wytłumaczyć ,że nie ma racji ten Polak z korzeniami innymi, Coś mi się widzi ,że On ten Polak popełnił jeden ważny błąd . Zaproponował panu ,,Taka prawda " myślenie A tego niestety nie wszyscy lubią ,w tym z braku zdolności w tym kierunku .
Viking2020.01.4 18:26
Szkoda ze dziadek nie dokończył dzieła
Japa2020.01.4 21:09
A o jakim to ,,dziadku " gwarzysz ? O jakim?
Klasa !2020.01.4 18:23
Polacy palą znicze pod ambasadą Iranu ! są filmiki brawo rodacy!!!
Grizzly2020.01.4 19:16
... chyba UBywatele?
klon2020.01.5 9:11
PISdzielcy UBywatele.
tygrys2020.01.5 11:48
klon mazguły?
Boli bo ma boleć wyjcie aaauuuuuuu2020.01.4 19:35
niezadowoleni sa tylko żydowskie pomioty w Polsce z tego szlachetnego czynu aaauuuuu wyjcie dalej :)))
tygrys2020.01.4 23:38
no... wigilijne świeczki z życzeniami przyszli
Zom2020.01.4 18:16
Opozycja jest najdurniejsza to fakt...chwyta się każdej brzytwy propagandowej, nieważne jak bardzo przy tym się poharata...
Alojzy Cedzidło2020.01.5 7:37
Jak myślisz o tych wrogach PiS-u ,że to opozycja to błąd . To nie opozycja. U nas w Polsce opozycji prawdziwej niema .Jak nie wróg to kapuś ( do Brukseli)Reszta walczy o koryto .
antek.b2020.01.4 18:10
Wojna?,kościół już zaciera ręce,wojna ,głód,zaraza, choroba i cierpienie to jego paliwo i główna siła napędowa.
anonim2020.01.4 18:24
Już różne głupoty tu piałeś ,ale teraz to sam siebie przeszedłeś .
Karma wraca2020.01.4 18:25
nie perdol koziparchu to wy zacieracie łapska lichwiarze yebani ale to będzie ostatnia wasza wojna zapewnie teraz za murami nie przetrwacie wojny
Japa2020.01.4 20:59
,,Karma wraca " ...Ta racja , podana nie po łacinie , była by fajniejsza . .
STANISLAW2020.01.4 20:45
Jakieś maniakalne schorzenie, Antku?
antek.b2020.01.4 22:08
To wnioski z historii,czyż nie takie dramatyczne wydarzenia i inne nieszczęścia zapełniały kościoły?
Alojzy Cedzidło2020.01.5 7:31
Fajne . Przy tym sposobie rozumowania .można twierdzić ,że Stalin , Hitler to bohaterzy , kupa pachnie a osioł mówi. A Wy nie wrogowie kościoła nie myślicie . Nie róbcie jaj i katolicy nie będą w kościołach modlić się o wasze nawrócenie . Kościoły padną , a u Was radocha .Proste ? Jak kij od cepów . Tyle tylko ,że dla kogoś co myśleć potrafi.
ABC2020.01.5 8:48
Podczas wojny giną także księża,kościoły były burzone.Jakoś o tym zapomniałeś.Gdyby nie kościół i wiara w Boga ,Polska nie przetrwała by zaborów i okupacji.
antek.b2020.01.5 9:50
Ja myślę że to kościół właśnie w dużej mierze jest współsprawcą większości polskich nieszczęść,jest jak czarna dziura wysysająca z polaków całą energię,zaangażowania w takie dzieła jak osławiona i będaca obiektem manipulacji prawicy konfederacja targowicka nawet nie wspomnę,polska wolna od konfliktów ,dostatnia i silna to ostatnia rzecz jaka jest potrzebna kościołowi w polsce bo im naród głupszy i biedniejszy ,tym bardziej bogobojny,nie znam wyjątków od tej reguły,a rządzący którzy swoją politykę i zarządzanie gospodarką opierają na katolicyzmie ,zamiast na ekonomii w dłuższej perspektywie skazują ten kraj na zagładę
Japa2020.01.5 13:48
Coś w tym jest . Z tych ,,komentarzy " wlepianych na tych forach , pana ,,antosia ' też , zionie tyle nienawiści do katolików ,że walka z kościołem prowadzona przez Stalina, to przy was pikuś .Tyle wolności co tęczowi maja dziś w Polsce nigdy i nigdzie nie mieli . A na kim psy wieszaj ? Na rządzie , co im bezpieczeństwo zapewnia . Na kościele , który tylko wypomina ,że prawa natury mówią co innego niż oni. A oni tylko pomyje i pomyje .... Nic o historii . Wiadomo co Hitler z nimi robił , Stalin też .. A oni Czarzastego do władzy wybierają , do frojlajn Merkel na skargę jeżdzą . Co się dzieje , co się dzieje z tymi Polakami(?) . ?
wośp2020.01.4 18:09
Ty lepiej Wielgucki wrzuć coś do puszki Owsiaka bo zbiera za chwilę znowu:)
Heteryk2020.01.4 18:44
A co mało mu jeden pałac?
anonim2020.01.4 19:44
Pałace to.ma twój rydzyk
Tadeusz2020.01.4 20:33
Bolszewicy mają mieć. Rydzykom nie nada.
Japa2020.01.4 21:03
A po co tu ten ,, rydzyk " . To przecież chore . Tematu nie zauważyłeś ?
ABC2020.01.5 8:44
To co robi Rydzyk jest dla ludzi.Uczelnia ,jedna z lepszych.Wody termalne ,które ogrzewają miasto.
satyr2020.01.5 19:37
Za kase to robi ćwoku, nie za darmo. A kasę ma z moich podatków frajerze.
Nina2020.01.4 19:48
Ale was ten oszust w czerwonych portkach wykiwał, wy wrzucacie, a on się bogaci.
Cool2020.01.4 21:27
Swoje wrzucamy. Nie pańska sprawa proszę księdza.
ASTOM2020.01.4 23:24
Jak mu mój burmistrz bez mojej wiedzy zafunduje jakoś koncercik to już chyba moja, co?
Sten2020.01.4 23:53
Aston, nie bądź pastą 💥
Alojzy Cedzidło2020.01.5 7:16
Co to ,,Dre " To nam nawet mówić nie wolno?Wybory dopiero przed wami .
Alojzy Cedzidło2020.01.5 7:09
Ja na tacę też swoje wrzucam . a was to tak boli i wnerwia . Dlaczego .
tygrys2020.01.4 23:36
typowy troll, wsza twaja matc
tygrys2020.01.5 11:15
@wośp- typowy troll
Majestic2020.01.5 17:36
Owsiak ma duże potrzeby trzeba mu dać by mial lepsze zycie w kolejnej mrowce calej lub pokrewnej spółce.