04.08.21, 08:07Fot. screenshot - YouTube (Imponderabilia , Onet News)

,,Nie ma powrotu do Polski PO’’. Hołownia o wspólnej liście opozycji

Pomysłem Donalda Tuska na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości jest zjednoczenie całej opozycji i wspólny start w wyborach. Szymon Hołownia przekonuje jednak, że jest za wcześnie, aby mówić o jednej liście i wskazuje, że Polska 2050 chce budować własny elektorat.

Kolejne sondaże pokazują, że Platforma Obywatelska odzyskuje wyborców, których wcześniej straciła na rzecz nowego ruchu Szymona Hołowni. W najnowszym sondażu IBRiS zrealizowanym dla „Rzeczpospolitej” Polska 2050 odnotowuje 11,1 proc. poparcia. Jeszcze miesiąc temu ruch cieszył się poparciem na poziomie 20,2 proc.

Pytany o spadek w sondażach na antenie TVN24 Szymon Hołownia stwierdził, że spokojnie czeka na koniec wakacji.

- „Spokojnie czekamy do września, kiedy zaprezentujemy pełen albo prawie pełen pakiet naszych rozwiązań programowych i mam nadzieję pójdziemy mocno dalej”

- powiedział lider Polska 2050.

- „Widziałem co się działo, przy efekcie (Borysa) Budki, widziałem, co się działo przy efekcie (Rafała) Trzaskowskiego, jak mi też wtedy zjechały sondaże, bo wszyscy poszli wierzyć w tamtą nadzieję; i też wiem jak to się skończyło. (…) Widzę efekt (Donalda) Tuska i nie wiem, jak on się skończy”

- dodawał.

Hołownia podkreślał, że obecnie zadaniem dla Polski 2050 jest zbudowanie własnego elektoratu.

- „Nie ma możliwości, żeby dopuścić do tego, żeby PiS kontynuował swoją idiotyczną władzę, a z drugiej strony nie ma powrotu do 2007 roku, do Polski Platformy (Obywatelskiej)”

- podkreślał.

Odnosząc się do współpracy opozycji stwierdził, że „za wcześnie jest na rozmowę o jednej liście”. Wskazywał przy tym na olbrzymi elektorat negatywny Platformy Obywatelskiej.

Według sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla „Super Expressu” wspólna lista mogłaby jednak przynieść opozycji sukces. Z badania wynika, że gdyby Platforma, Nowoczesna, Polska 2050 i PSL wspólnie poszły do wyborów, zdobyłyby 39 proc. głosów. Na Zjednoczoną Prawicę w takim scenariuszu chciałoby zagłosować 35,33 proc. badanych. W Sejmie znalazłaby się też Konfederacja (10,2 proc.) i Lewica (9,55 proc.)

kak/PAP

Komentarze

wydzielina filozoficzna2021.08.5 6:11
Bardzo "ciekawy" jest rozwój "kariery politycznej" Hołowni. Facet znany jest z tego, że wystąpił kilka razy jako dyżurny jajcarz obok Prokopa w "Idolu". I nagle.... CZARY MARY !!! ABRA KADABRA!!! Jest poważnym kandydatem na prezydenta !!! Dobre, qźva !! :)))
Filip2021.08.4 18:01
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w środę odwiedził Nakło nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) w ramach spotkań "Kierunek Przyszłość". Po spotkaniu z lokalnymi mediami i samorządowcami odpowiadał na pytania mieszkańców. Na spotkaniu pojawili się także przeciwnicy Donalda Tuska. Jeden z nich zapytał m.in. o afery polityczne i kwestię podniesienia wieku emerytalnego. - Ja uważam, że popełniłem błąd jako premier, proponując rozwiązanie, niezależnie od tego, czy ludzie tego chcieli, czy nie. (...) Mój błąd polegał na tym, że nie powinienem tego rozwiązania narzucać - przekazał były premier. Figura bez boczków? To pomaga "wyłączyć" uczucie głodu i wypalanie zbędnych kilogramów. Zobacz - Pan pozwolił sobie na taką definicję moich rządów, że rządziłem siedem lat, były same afery, skandale i na nic nie było pieniędzy. Uważam, że jest w tym trochę niesprawiedliwej zapiekłości. Jest w tym mniej prawdy. Jeśli mówimy o aferach i skandalach, to ja nie mam żadnego startu do tej ekipy, która teraz rządzi. To ja jestem kompletny amator - podsumował Tusk. "Na nic nie było pieniędzy"? Tusk: Niech pan nie opowiada takich głupot Polityk odniósł się też to zarzutu, że za jego rządów "na nic nie było pieniędzy". - Niech pan nie opowiada takich głupot. Ma pan oczy, ma pan możliwość przemieszczania się po Nakle, po województwie kujawsko-pomorskim, po Polsce. Myśmy w całej historii Polski nie zbudowali tylu dróg, mostów, obwodnic, budynków użyteczności publicznej. Nie wyremontowaliśmy tylu szkół. Zbudowaliśmy sieć nowoczesnych szpitali - tłumaczył. Podczas spotkania z jednym tematów był "Polski Ład" zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwości. Do Sejmu wkrótce mają trafić pierwsze projekty ustaw. - Program przygotowany przez premiera Morawieckiego powinien sprzyjać rozwojowi. (...) To są pieniądze ludzi. Władza nie ma swoich pieniędzy. Władza dzieli pieniądze, które najpierw zabiera. Pytanie, ile tych pieniędzy zabiera, jak je dzieli i inwestuje. Polska jest o krok od stagnacji. (...) PiS myśli, jak użyć tych pieniędzy dla własnych interesów politycznych, a nie jak przekształcić i unowocześnić gospodarkę - przekazał Donald Tusk.
Anonim2021.08.4 11:04
PIS zadluzyl kraj na 500 miliardow przez 6 lat , PO 400 miliardow przez 8 lat ... Tusk i Morawiecki w Brukseli podpisywali wszystko jak leci, ale to PIS na rozkaz Berlina robil lockdowny niezaleznie czy zakazen bylo 50 czy 5000, czy wirus zarazal w minute czy godzinie
Wania Antonim zagłuszarka z Ruskiej Budy2021.08.4 11:12
nie zwalaj gruch, bo smród na klatce - sąsiad PeOwiec
w Polsce nie ma miejsca dla2021.08.4 10:56
folks(wagen)dojczów oraz ruskich trolli
gadka szmatka Szymka POtłuka!2021.08.4 10:51
.... i toto chciał zostać prezydentem i głową sił zbrojnych RP. Przecież to jest skończony idiota i chyba trzeba być niespełna rozumu żeby na takie zero oddać głos !
Szymuś płakał jak to mówił?2021.08.4 10:46
Hołownia - mięczak, nieuk o wyglądzie laleczki Chucky ! płaczący, zasmarkany debil - błazen tvn-owskiego szamba! brrr....... obrzydliwość! nierób!, PObrat Trzaskosia nieroba i nieroba - rudego "Nerona euhopy" - najbogatszego emigranta, który zarobił ponad 8 milionów na emigracji w deutscheUE za "robotę" na niekorzyść Polaków i Ich Ojczyzny!
moher z Krakowa2021.08.4 10:23
Mnie się bardzo podoba fakt , że Gołownia nie chce wspólnego działania z Tuskiem !! Brawo PiS !!!!
PRAWDA2021.08.4 10:21
Solorz --Niemcy --Ruski dają Kase na Niszczenie Polskiego Przemysłu ----Żądają wyników co zrobili ---Tusk i Hołownia wariują aby mieć efekty niszczenia Polski ==
Mirek2021.08.4 8:55
Ten Hu...ownia to jakiś głupek . Od czasów II wojny nie było tak dobrego rządu jak obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości . Hołownia , Tusk to są pajace którzy klepią cały czas że PiS jest PE , PE , PE . Te miernoty nie potrafią nic innego powiedziec poza negacją . Za rządów Tuska i koalicji PO-PSL zostało rozkradzione 600 miliardów złotych !!! . I dzisiaj taka niemiecka gnida jak Ryży knecht śmie pouczać jak PiS ma rządzić . Za rządów Tuska 200 tysięcy polskich dzieci chodziło do szkoły bez śniadania bo ich rodzice nie mieli im co dać do jedzenia !! . Dopiero w szkole dostawali darmowy obiad !! . Tak wyglądały rządy Tuska !!!
Anonim2021.08.4 9:08
Tak dobrego w czym? W okradaniu ludzi ciężko pracujących żeby przekupić patologię? Czy w obsadzaniu rodziną spółek skarbu ? Czy może w niszczeniu polskiego wojska? wymieniać to co zepsuli mogę do wieczora, pozytywnych rzeczy zrobili może dwie i to chyba przypadkiem.
Genro2021.08.4 8:44
Hołownia to - idiotyczne rządy z idiotami w planie pierwszym , i półgłówkami ! w stylu neo PO!
STARY2021.08.4 8:40
ZYDOKOMUNA NA CZAS WYBOROW CHCE SIE POLACZYC I MYSLI ZE TO WYSTARCZY ZEBY WYGRAC WYBORY .POWIEM KROTKO PANOWIE NIEROBY I OSZUSCI TU JEST POLSKA JUZ NIE CHCEMY POWROTU SODOMY I GOMORY BOLSZEWICKO-NIEMIECKIEJ.
katolik2021.08.4 8:36
psychonazisto masoni chca pogonic psychonazistomasonów. Są jeszcze w Polsce Polacy, czy Polska jest skazana- za grzechy Narodu- na aparatczyków, układajacych się z mafią nazistowską- masonską UE i światową i morderców Polaków