16.06.20, 21:08Władimir Putin (L), Gerhard Schroeder (P); Fot. via Wikipedia (kremlin.ru), CC 3.0

Niemiecki łącznik. Autorytet na niemieckiej lewicy wiernie służy interesom Kremla

Warsaw Institute

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został ponownie wybrany na stanowisko szefa rady dyrektorów koncernu Rosnieft. Były szef SPD, wciąż autorytet na niemieckiej lewicy, wiernie służy interesom Kremla – nie tylko zresztą energetycznym.

Na początku czerwca odbyło się doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Rosnieftu, na którym wybrano nową radę dyrektorów spółki. Składa się ona z 11 osób. 5 czerwca rada dyrektorów odbyła pierwsze posiedzenie, na którym Gerharda Schroedera ponownie wybrano na przewodniczącego. W składzie rady dyrektorów nie ma niespodzianek. Nadal jest jej ważnym członkiem Matthias Warnig, który jednocześnie stoi na czele spółki Nord Stream 2 AG, budującej gazociąg przez Bałtyk. Schroeder jest w tej spółce szefem rady dyrektorów. Podobne role obaj Niemcy grali w spółce Nord Stream AG, która zbudowała pierwszy podmorski gazociąg z Rosji do Niemiec. Matthias Warnig to były oficer wschodnioniemieckiego wywiadu HVA (część Stasi) o pseudonimie „Arthur”, od początku lat 90. XX w. ściśle związany z Putinem. Walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało też o przyznaniu Schroederowi wynagrodzenia za 2019 rok w wysokości 600 tys. dolarów. Warnig dostanie 580 tys. dolarów. Dla zasiadających także w radzie dyrektorów ministra energetyki Rosji Aleksandra Nowaka, 1. wicepremier Andrieja Biełousowa i szefa zarządu Rosnieftu Igora Sieczina wynagrodzenia nie przewidziano. Niewiele wcześniej Sieczin został ponownie wybrany na szefa spółki.

76-letni Schroeder często wygłasza prorosyjskie oświadczenia – co jest o tyle ważne, że wciąż jest autorytetem dla niemieckiej lewicy. Na przykład na początku maja wezwał do zdjęcia z Rosji sankcji, przy okazji podkreślając, że żaden rosyjski prezydent nie pójdzie na oddanie Ukrainie anektowanego Krymu. Schroeder od lat krytykuje władze Ukrainy. Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar skomentował wybór Schroedera: „Zapłata za wierność Kremlowi nie kazała na siebie czekać – Schroeder dostaje kolejne dywidendy! Piąta kolumna w UE kontynuuje wspieranie rosyjskich interesów i rozbijanie europejskiej solidarności” – napisał na Twitterze Bodnar. Były kanclerz Niemiec z ramienia SPD (1998-2005) po przejściu na polityczną emeryturę natychmiast został zatrudniony przez Gazprom, a następnie inne energetyczne spółki rosyjskie. Od 2017 roku Schroeder stoi na czele rady dyrektorów największego koncernu naftowego Rosji. Znany jest jako adwokat ścisłej współpracy rosyjsko-niemieckiej, i to nie tylko na polu energetycznym.

 

Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie think tanku Warsaw Institute.

 

[CZYTAJ TEN ARTYKUŁ]

Komentarze

Agnie2020.06.17 23:18
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Saki Faki2020.06.18 1:38
Agnieszko Dz. jak ci nie wstyd! Masz dzieci nieślubne i ja cie mam po boku a ty chcesz jeszcze. Wyspowiadaj się i choć weźmiemy ślub!
Szybka Randka sex2020.06.17 19:04
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, -- -- -- -- -- --- --- -- -- -- Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
anonim2020.06.17 6:53
Jeżeli w Niemczech nikt się nie oburza działalnością byłego Kanclerza, a media w Niemczech to instrument polityki rządu, znaczy się, że jest to jakaś rozgrywka rządu Niemiec. Problem w tym, że rząd niemiecki realizuje taką politykę, jakiej wymagają najbogatsi przedsiębiorcy. O nich zaś wiemy, że ściśle współpracują z rekinami finansowymi amerykańskiej diaspory. Wszystko więc wskazuje na to, iż jest to ich, rekinów, polityka.
anonim2020.06.17 6:23
To prawda, że jest oburzające, aby były Kanclerz zostawał pracownikiem obcego mocarstwa, problem, że nikt się w Niemczech nie oburza.
Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.17 1:14
Konfederacja i ich "leszki" ciągle weszą Żydów w rządzie, w Sejmie, wszędzie... A kim oni sami są? Czy Braun to nie jest żydowskie nazwisko? A już napewno Berkowicz. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
zydek Reytanow Radziszewski Keller-Krawczyk!2020.06.17 1:13
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasze widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? Zapytaj go!2020.06.17 1:11
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek2020.06.17 0:15
https://m.youtube.com/watch?v=egenYsXMpJw Film zakazany w TVP i innych polskojęzycznych telewizjach
Leszek2020.06.17 0:10
Postawa Lecha Kaczyńskiego doskonałe oddaje co to są za ludzie i w czyim interesie działają. To dotyczy też prezydenta Andrzeja Dudy. Na jakiej smyczy PIS i A. Duda chodzi. O reszcie nie wspomnę, dawno powinni być w celi+. To są fakty. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich ma nadzieję, że podjęta w 2001 r. przez ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego decyzja o nieprzeprowadzaniu pełnej ekshumacji w Jedwabnem, w związku z mordem Żydów w tej miejscowości w 1941 r., będzie uszanowana i teraz. "W 2001 roku ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński zdecydował, że pełna ekshumacja w Jedwabnem nie jest konieczna i wiązałaby się z brakiem szacunku dla ofiar, wyznawców religii, która ekshumacji zakazuje. Ekshumacji wtedy nie przeprowadzono. Szanujemy decyzję prezydenta Kaczyńskiego i mamy nadzieję, że inni także ją uszanują" - tak rabin Schudrich skomentował w piątek dla PAP informacje podane przez "Gazetę Wyborczą" o tym, że pojawiła się inicjatywa zbierania podpisów poparcia za ekshumacją w Jedwabnem.
Japa2020.06.16 23:57
Eeee tam .To już było w 39 .Ribentrop -Mołotow . Zobaczymy co będzie we wrześniu ,Może to się nie powtórzy Chociaż już 28.06 będziemy mieli pierwszy ,,znak" W Brukseli Miller z Cimoszkiem czuwają W kraju ich wyborcy. .
Leszek2020.06.16 23:41
Takiej wolność że strony PIS trolu frondelku oczekujesz. Taka to sprawiedliwość ci odpowiada, ćwierć inteligencie. A Ty pewnie w polin myślisz że jesteś, nie w Polsce.
Leszek2020.06.16 23:35
Cd. Mam również nadzieje,  wbrew  faktom,  że prawo waszej organizacji przygotuje  „uwiecznienie” pamięci na temat życia i osiągnięć polskich Żydów —  i zarówno  wzajemnej  —  historia  ciągnąca  się  przez  ponad  800  lat,   będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie. Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa  Jego Świątobliwości papieża B XVI, który powiedział w grudniu 2006,  kiedy  przyjmował  reprezentantów B’nai B`rith: „Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata,   poprzez promowanie duchowych  i  moralnych wartości,  opartych na naszej wierze. Powinniśmy stać się coraz bardziej przekonani poprzez  ułożenie naszej owocnej współpracy”. Warszawa 9 wrzesień 2007 Ewa Junczyk – Ziomecka Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Leszek2020.06.16 23:34
Jak Lech Kaczyński się cieszył, Jarosław prawnie też. List Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B’nai B’rith odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku Opublikowano 21/01/2014by emjot Panie i panowie! Blisko 70 lat temu  w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia  i  wprowadzenia w błąd,  oraz  zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith.  Dlatego to powinno być rozważane, —  jako symboliczny  gest, —  że  ja teraz  jestem  tutaj  przed  wami  jako   reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce. Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ, ta organizacja utworzona została 164 lat temu w malej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj  — stała się najważniejszą międzynarodową organizacja walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith,  — które współdziałając z American Jewish Congress, — podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako „Polish concetration camps”. Jestem  zadowolony,  że  tak  samo  —  jak  w  przypadku  przed  wojną   — członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami —  uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną. W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, — my powinniśmy starać się o stale , dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów. W związku z powyższym — powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, — które powołane są w  „duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie  „ocalonych z Holocaustu”. Mam nadzieje,  że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu.   Wy  pomożecie  nam  wałczyć przeciwko  nieprawdzie,  szkodzących poglądów,  które wyjawiają  światu przykład opinii na temat  polskiej   odpowiedzialności,  na temat tworzenia obozów koncentracyjnych.
Leszek2020.06.16 23:10
Wykuwany porządek według Morawieckiego. https://m.youtube.com/watch?v=vEZGNrQ5TUc PILNE! Polski dziennikarz aresztowany przez donos B’nai B’rith!? A. Kumor o nowym totalitaryzmie!
blogowa menda M.a chełpi się nieznajomością…2020.06.16 22:58
języków.
PiS to lewica i masoneria jak PO2020.06.16 22:27
Jak banda czworga ( brakuje na tym obrazku jeszcze amerykanskiego prezie) niszczy od 30 lat neokomunizmem Polskę ku zadowoleniu strasznych braci,,, https://www.youtube.com/watch?v=ZyRoOMGD0RE
ak2020.06.16 22:19
Tusk ! Brakuje mi tu Tuska. No i jeszcze Trzaskowskiego. Postarajcie się !
A mialo być tak pięknie, monopolistycznie2020.06.16 21:20
Kanclerz Reichu dogadał się pułkownikiem KGB, jak w starym zwyczaju, że zmonopolizują energetycznie Europę i tym samym będą nią rządzili. USA miała Murzynka Mambo prezydenta który nie odróżniał EU od RF, więc sobie głowy nie zawracał. Kanclerz Reichu, ten były i ta obecna przekonali pułkownika KGB, że Reich faktycznie rządzi w EU. Wybudowali więc NS I, gaz zaczął płynąć w jedną stronę a miliardy euros do szkatuły Kremla, ale nie tylko, bo były kancelerz Reichu też zarobił. Rozpoczęto budowę NS II pomimo ostrzeżeń. I wszystko zaczelo się pie*dolić. PIS doszedł do władzy, a w USA Trump. I to własnie dzięki nim wymuszone zostało na EU prawo już istniejące, że np. Gazprom NIE MA monopolu na rurę. Wydarzenia nabrały rozbiegu. A dzisiaj? NS II rdzewieje, Turcja już nie chce gazu, na Dalekim Wsch. rura niewiele do Mao wysyła. Pułkownik KGB zapłacił miliardy Ukrainie, zapłaci Polsce a na i przez Ukrainę gaz będzie płynął. A Polska? Ho ho ! Jak na ironię, ci co budowali NS I i II będą budowali Baltic Pipe, już prace są rozpoczęte. A ten niby "drogi" gaz skroplny jest na rynkach tańszy o 30%!
"Leszek" Keller-Krawczyk o swoje rodzinie:2020.06.16 21:19
- „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - katolicka kretynizacja polski - ty żydzie i prowokatorze ! Zainteresowanym podam jego adres. Ja tego goovna żydowskiego nie ruszam, przyjdzie "deszcz" i go spłucze.
lucas2020.06.16 22:54
A ja bardzo jestem ciekaw nazwiska. Niewykluczone, że to g... jest mi znane.
matis892020.06.16 21:19
Chiny i Rosja podbiją UE i Bóg to przepowiedział w 2012 roku, widać tu sojusz niemiecko- rosyjsko-francusko-chiński przeciwko Europie. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości
anonim2020.06.16 21:16
Konfa i totalniacy razem. Zupełnie jak Rasija i Dojczlandy... Wystarczy posłuchać deklaracji, np. p. Wilka. To reprezentant z Konfy, czyż nie? Jeszcze przed wyborami do Parlamentu, p. Korwin w towarzystwie p. Bosaka, zdaje się w TVP Info, deklarował, że jeśli PO da im odpowiednie warunki to oni będą w koalicji z PO. Potem p. Nitras wyraźnie potwierdził wspólnotę interesów POKO i Konfy a p. Braun nie pogardził LGBT-owcem jako asystentem. No a przed "chwilą" p. Wilk bez specjalnego "bólu zębów" jasno się wyraził. Przed wyborami do Parlamentu, p. Kaja Godek jasno mówiła, że ten cały sprzeciw wobec aborcji to u Konfy li tylko deklaracje, i że na listy wyborcze są wciągani "dziwni ludzie" a działacze pro-life są usuwani. Mogło to brzmieć wtedy jak zemsta, ale następne wydarzenia potwierdzają tylko to, że p. Godek mówiła prawdę. Marian Kowalski jasno określił już sporo czasu temu, że Konfa jest prorosyjska i dlatego z nimi zerwał. To się potwierdza i żadne zaklęcia "pożytecznych idiotów" tego nie zakryją. Aktualna kampania wyborcza, bez względu na wynik, z pewnością pokazuje jedno - tzw. narodowcy czyli Konfa brata się z zwolennikami LGBT+, aborcji, eutanazji. I tyle by było w temacie tzw. "prawdziwych katolików" i "szczerych patriotów". Szczerych do bulu...
katolicka kretynizacja polski 2020.06.16 21:16
Przypałowiec PADalec dostał opyerdol od amerykańców za pajacowanie! Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", "słowa polskiego prezydenta odbiły się w Waszyngtonie szerokim echem, a Pałac Prezydencki miała upomnieć ambasador Georgette Mosbacher". Ambasador miała powiedzieć, że "niemożliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jednocześnie stosowanie dyskryminacyjnej retoryki".
anonim2020.06.16 21:20
Niech lepiej p. Żorżeta zajmie się problemami w Ameryce bo im czarne geje zrobią w końcu totalny sowiecki kipisz i nie będzie żadnych stosunków tylko zgliszcza.
Ojciec Chrzestny2020.06.16 21:22
Ty radio wolna europa odwal się od Pana Prezydenta, do nóg mu nie dorastasz.
fakaliowy rafalek2020.06.17 16:07
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka komunistyczny pomiocie..
Heva2020.06.17 17:11
Pani Ambasador twierdzi, że nie rozmawiała z Prezydentem.