W rozmowie z portalem Natemat.pl o. Leon Knabit przekonuje, że Kościół nie może straszyć internetem. „Im więcej ktoś widzi w sieci zła, tym więcej powinien starać się dać jej dobra. Tak, by dobro jak zwykle zwyciężyło zło” – radzi zakonnik.

Znany benedyktyn od wielu lat prowadzi swojego bloga, za którego zdobywa także prestiżowe nagrody (np. wyróżnienie w konkursie Onetu „Blog roku”). O. Knabit był także gościem trwającej właśnie branżowej imprezy „Blog Forum Gdańsk”. W rozmowie z portalem Natemat.pl duchowny mówi o tym, jak Kościół może skorzystać z internetu.

Odnosi się także do blogujących kapłanów i ich ambicji. Piszącym w sieci księżom zaleca pokorę. „Nie można przedstawiać się jako ktoś nieomylny. Zakładać, że nikt oprócz nas nie ma racji. Choćby byłby to najzacieklejszy przeciwnik z komentarzy” – przekonuje o. Knabit.

Zakonnik jest także przekonany, że gdyby Jezus mógł blogować, na pewno robiłby to. „Myślę, że szczególnie aktywny w sieci byłby św. Paweł. Pewnie tweetowałby równie sprawnie, co teraz papieże” – mówi.

MBW/Natemat.pl

Blog o. Leona można znaleźć TUTAJ

Poniżej jeden z videoblogów o. Leona - odcienek o kryzysie Kościoła: