04.10.19, 09:45

Platforma Neumanna. Mafijna wierność, sądy na telefon, cynizm i skrajna pogarda

Głosowanie na Platformę Obywatelską po taśmach Sławomira Neumanna oznacza tylko jedno: przyzwolenie na skrajny cynizm, hipokryzję i polityczną gangsterkę. Szef klubu parlamentarnego PO potwierdził wszystkie najgorsze wyobrażenia o partii Grzegorza Schetyny. Pogarda do własnych wyborców, sędziowie na telefon, obrona przestępców, partia jako jedyna wartość, wulgarność i cyniczna gra o władzę - oto cała Platforma w pigułce.

Co tak naprawdę mówi nam Sławomir Neumann?

Dowiadujemy się, że jego partia ma pełną świadomość przestępczych działań wielu swoich członków. Neumann mówi o nieżyjącym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, że ten ma poważne zarzuty i może trafić do więzienia. Mimo to przecież poparł go w kampanii wyborczej, zgodnie z zasadą, którą wyraził: "Jak jesteś w Platformie, będę cię bronił k****a jak niepodległości". Kwestia łamania prawa nie jest dla Neumanna żadnym problemem. Polityk w ogóle nie zainteresował się tym, że według działacza z Tczewa tamtejszy kandydat na prezydenta miał robić przekręty. Neumann uważa, że to nawet dobrze: dzięki temu dostanie zarzuty i uwiarygodni się w oczach wyborców Platformy jako bojownik z PiS!

A że z zarzutów nic nie będzie, o tym Neumann jest przekonany. Bo mówi wprost, że sędziowie są na telefon Platformy. "Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku**a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch*j" - mówi Neumann.

Wreszcie: skrajna pogarda dla własnych wyborców i działaczy. Komitet Obrony Demokracji, który Platforma wychwalała publicznie jako piękny przykład zaangażowania po ich stronie, okazuje się być dla Neumanna "nic nie warty", a jego ludzie "nadają się tylko do kamerowania" na wyborach. 

Zresztą - powiedzmy to brutalnie - czy nie ma w pewien sposób racji? Bo czego okazują się bronić KOD-ziarze i inni zwolennicy Platformy Obywatelskiej?

Mafijnego państwa. Cynizmu. Sądów na telefon. Oto Platforma Obywatelska według Sławomira Neumanna. 

Chcecie takiej Polski? 

bsw

Komentarze

ropucha2019.10.9 21:50
Żaba w butach.
Sprytny ninja 2019.10.4 12:52
P.Wilk w Debacie tak przedst. program KONFEDERACJI: 1. Likwidacja ZUS >>Kogo będzie stać na operacje, badania, przeszczepy? 1. "dajmy Polakom wybór. Mamy świetnie funkcjonującą medycynę prywatną i abonament rodzinny jest tańszy niż składka NFZ" >> Kogo będzie na to stać, małe zabiegi, proste badania tak, a co jeśli przytrafi się poważna choroba? np. koszt endoprotezy to 20 000zł !!! 2. Likwidacja podatków >> Kto będzie więc utrzymywał szkoły, policję, wojsko,... 3. Bon edukacyjny >>Teraz do SP 7-latki idą zgodnie z miejscem zamieszkania. Mając jednak bon możesz wybrać szkołę jaką chcesz, ale co jeśli miejsc zabraknie a nie będzie kryterium zamieszkania? Proste - drugim kryterium musi więc być opłata, no bo co innego? Czytaj: będą szkoły dla bogatych i biedoty. 4. A na koniec debaty zareklamował Konfederację: mamy najmłodszych kandydatów! >> No bo kto łapie się na takie pomysły? 5. W jednym z wywiadów (Wnet) Wilk pytany był czy robiono badania czy ten ichniejszy program da się wprowadzić, bez uszczerbku dla państwa i obywateli. Odpowiedział, że tak były takie badania. A kto je wykonał i gdzie można je zobaczyć. Odp: Ja je zrobiłem, przedstawiłem 2 lata temu na spotkaniu (gdzieś tam). >> Cyrk straceńców
stop idiotom z platformy2019.10.4 14:10
Ta cała konfederacja to projekt kremlowski zeby wyrwac chocby parę % PISowi.Nikt kto madry nie da się na to nabrac.
Cool2019.10.7 10:31
W czyim interesie są wysokie podatki i przymusowe ubezpieczenia? ... BUDŻETOWYCH PASOŻYTÓW!
prosty2019.10.4 11:18
PO[lska]* jest najważniejsza __________ [...]* - niepotrzebne skreślić
mordechaj2019.10.4 10:57
Naiwniacy z TVP. Myślą, że publikując to nagranie zaszkodzą PO. A co jest na taśmie ?Język fatalny, ale trafna diagnoza S. Neumana. Potwierdziły ją wybory. Pani H. Zdanowska, z wyrokiem, dostała 70% w Łodzi. Dlaczego ? Ludzie nie wierzą w szczerość intencji PiS. Trwale. Udowodniła to niedawna sprawa pana Banasia, który wziął sobie urlop, zamiast podać się do dymisji.A broniony był przez PiS jako "człowiek kryształowy". I jeszcze wróci po wyborach jako "niezłomny"...
Karol2019.10.4 11:10
Oklamuj sie, oklamuj, tylko to ci pozostalo bezmozgowcu !
Jarek2019.10.4 10:43
Ale zmasowany atak przedwyborczy. Sprzedajne sumienia - ale wcześniej czy później zapłacą za bezeceństwa wszyscy.
anonim2019.10.4 10:36
Partia partii nie równa!........
Pilne! Mamy to!2019.10.4 10:05
Sąd sądowi nierówny. Co dla frankowiczów zrobił Duda a co dla frankowiczów zrobił Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej?