09.08.13, 08:58Toaleta gender (fot. Free Digital Photo)

Poznań nie chce gender w przedszkolu

Pomysł przeprowadzenia warsztatów z gender w poznańskich szkołach nie spodobał się radnym PiS i Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. Szymon Szynkowski, przewodniczący klubu radnych PiS złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Poznania. Jak się okazało, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za oświatę i dyrektor wydziału oświaty urzędu miasta są zaskoczeni pomysłem przeprowadzenia warsztatów z gender. Organizatorzy przedsięwzięcia – Stowarzyszenie „Jeden świat” - o swoich planach nie poinformowali władz oświatowych miasta.

Jak czytamy w „Naszym Dzienniku”, który jako pierwszy podał informację o warsztatach z gender - dyrektorzy poznańskich szkół otrzymali od prezydenta jednoznaczny sygnał, że absolutnie nie ma żadnej zgody na prowadzenie tego typu warsztatów w ramach zajęć lekcyjnych.

Poznańscy radni zamierzają opublikować w internecie listę szkół, które chcą indoktrynacji gender, i wykaz placówek, które nie zgadzają się na ten program. „Wszystko po to, by rodzice, którzy podejmują decyzję, do jakiej szkoły dziecko posłać, podejmowali ją świadomie również w tym aspekcie” – tłumaczy Norbert Napieraj z klubu radnych Poznański Ruch Obywatelski.

O projekcie Stowarzyszenie „Jeden świat” pisaliśmy TUTAJ. Co ciekawe, pieniądze na warsztaty ma wyłożyć MSZ (87,2 tys. złotych). Senator PO Jan Filip Libicki uważa, że to pomyłka i ktoś wprowadził ministra Sikorskiego w błąd. „Co wspólnego ma MSZ z ideologią gender?” - pytał polityk.

MBW/Nasz Dziennik 

Komentarze

anonim2013.08.9 9:03
Jak to co ? robienie wałów za publiczne pieniądze
anonim2013.08.9 9:04
Omijajcie gender milowym krokiem Ta satanistyczna ideologia zwiazana z seksem nie ma prawa istniec . To nam wlasnie proponuje swiatowe homolobby.
anonim2013.08.9 9:11
Ideologia gender to wymysl homolobby Polega ona na tym m.in aby uswiadamiac dzieci ze rodza sie bez plci czyli nie dziewczynka ani chlopiec ale obojniak. Plec nadaja dziecku rodzice lub srodowisko a nie natura. Nazwa tata czy mama maja zniknac z jezyka. To jest satanistyczna ideologia. We Francji wciaz toczy sie walka ale rzad i tak wprowadza po cichu te ustawy.Nie wszyscy sa tego swiadomi.
anonim2013.08.9 9:48
We wrześniu nalezy zrobic akcje bilbordową przed kazdą ze szkół ktore przystąpiły do programu by poinformować WSZYSTKICH rodziców że akurat w ich szkołach jest taki program i CZYM ten program jest konkretnie. Fronde czyta promil ludzi.. reszta griluje i tvn'uje za dnia i nocy bądz oddaje się innym rozrywkom życia. Ta akcja powinna trwać bo ludzie zainteresowani wprowadzeniem tego programu mają WIELKĄ DETERMINACJĘ która budowana jest w nich także poniekąd oddolnie. Inny cel ale sposoby sie nie zmieniają..z resztą od setek lat !
anonim2013.08.9 10:09
hahaha.. a kiedy jest tak że cokolwiek chce JAKIES MIASTO ?? KIEDY ?? zawsze drogi komentatorze jest juz tak na tej ziemi z ludzmi że w społecznosci jakas czesc ludzi 'cos chce' czego nie chce reszta. Zawsze znajdzie sie czesc ludzi ktora tego nie chce bo-nie rozumie, nie zna, nie lubi..itp.. Nie doszukuj sie prowokacji na siłe bo dom wariatów zacznie pukać do Twych drzwi. Ważne czym jest gender i KTO zareagował ! to jest powód do refleksji dla myślącego człowieka.
anonim2013.08.9 10:14
I dobrze. Znam wiele osób, które mając takie informacje nie posłałyby tam swojego dziecka, żeby wpajano im tam jakieś chore ideologie homosiów, które chcą wszystko "spłaszczyć", żeby już nikt się ich nie czepiał.
anonim2013.08.9 10:23
Sikorski to idiota, skoro nie wie na co przeznacza na co przeznacza 87 tys. zł
anonim2013.08.9 10:43
tego idioci nie wymyslili i idioci tego nie wprowadzają. to sa bardzo sprawne UMYSLY..i generalnie ludzie nie sa głupi na tej naszej ziemi, jednak jeden drugiego oszukuje a sposobów na to co niemiara zawsze tak bylo i bedzie... To sa co najwyzej ludzie próżni bądz o 'innej' moralnosci, jednak proszę nie lekcewarzyć i tym bardziej oceniać że ktos jest głupi. To do niczego nie prowadzi. Zagrożenie jest realne bo łatwo sprawdzić do czego doprowadzilo na zachodzie w wielu krajach..poczynając od Holandii.
anonim2013.08.9 12:03
Małymi kroczkami dochodzą do celu. Kto w szkole podejmuje decyzję o indoktrynacji gender. Rodzice mogą zablokować poczynania dyrekcji. Jest to duży błąd, robiąc listę i pozwalając na indoktrynację gender w jakiejkolwiek szkole. Indoktrynację gender można przyjąć jako upolitycznienie młodzieży, jaką promują niektóre partie polityczne, ideologia Gender jest częścią programu politycznego tych partii.