25.08.19, 17:23(fot. Krystian Maj / KPRM)

Premier Morawiecki: Nie zostawimy rolników w potrzebie!

Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach. Nie zostawimy rolników w potrzebie – powiedział szef rządu podczas II Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi w Kolnie.

Jak zaznaczył premier, tradycja polskiej wsi to ta, na której budujemy naszą przyszłość. Dbałość o polską wieś leży w naszym interesie narodowym – podkreślił szef rządu.

Premier zaznaczył, że koniec kadencji jest czasem na podsumowanie, jak czas po żniwach. Naszym głównym zobowiązaniem była zmiana życia polskich rodzin, było 500+, i wywiązaliśmy się z tego z nawiązką - jest 500+ również od pierwszego dziecka – powiedział premier.

- Polska tradycja przechowywana przez rolników jest zaczynem przekazywanym przyszłym pokoleniom, jest pięknym snopem, w którym ukryte są polskie wartości. Dlatego tak pielęgnujemy polską kulturę, byłaby ona uboższa bez tradycji polskiej wsi - mówił Morawiecki.

Jak dodał, na tradycji budowana jest przyszłość. - Chcemy dla polskiej wsi wspaniałej przyszłości, żeby Polska małych miast i terenów wiejskich była przyciągająca, a nie wyludniała się. Taka będzie polska wieś w najbliższych latach i dekadach - oświadczył Morawiecki.

Obchody II Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni polskiej wsi rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, po której odbył się piknik rodzinny. Można było na nim m.in. degustować lokalnych potraw i produktów. Wystąpiły także zespoły ludowe. Na zakończenie odbył się koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem.

źródło: premier.gov.pl

Komentarze

katolik2019.08.25 18:02
tak szMateuszek... tak... Tak jak nie zostawiliście niepełnosprawnych i ich opiekunów gdy byli i nadal są w potrzebie!
Barbi2019.08.25 17:45
Uwaga Uwaga!!! Robie listę hańby kobiet. Lewackie dziwki, których nie należy traktowac z szacunkiem na tym portalu,które trzeba niszczyć, wyzywać, hańbić i gonić: 1. Maria Błaszczyk 2. Agnieszka Dz. 3. Urszula 4.....dopisujcie jak sobie jakąś przypomnicie.
mordechaj2019.08.25 17:35
Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi" nie ma sensu. Polskie rolnictwo wytwarza tylko 2,6% PKB Polski. Powinno odbywać się święto "WDZIĘCZNI WARSZAWIE", bo PKB Warszawy to 13,3% PKB Polski. Po prostu Warszawa utrzymuje całą polską wieś. Z pieniędzy Warszawy wieś ma zasiłki, KRUS, 500+, opiekę medyczną. Nawet Kraków wytwarza większy PKB od całej polskiej wsi, bo może się poszczycić 3,3% wkładem. To oczywiście nie tak dużo w porównaniu z Warszawą, ale pokazuje skalę korzystania polskiego rolnictwa z pieniędzy wytwarzanych w miastach, a szczególnie w Warszawie.
Lennon2019.08.25 17:35
Po prawej na zdjęciu, to byli pionierzy?