20.01.21, 20:13fot. wikipedia.org

Sondaż. Minimalny spadek PiS. Hołownia walczy o drugie miejsce z KO

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na polskiej scenie politycznej. O drugie miejsce Koalicja Obywatelska walczy z nowym ruchem Szymona Hołowni – wynika z najnowszego sondażu Social Changes, wykonanego na zlecenie portali wPolityce.pl.

W nowym sondażu Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 30 proc. poparcia. Polska 2050 i Koalicja Obywatelska notują identyczne poparcie – po 22 proc. Po 10 proc. ma Konfederacja i SLD. PSL oraz Kukiz’15 znajdują się pod progiem.

Gdyby w najbliższych wyborach nie brało udziału ugrupowanie Hołowni, PiS zwyciężyłoby z wynikiem 33 proc. Druga Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 29 proc., a podium zamykałaby Lewica, odnotowując 12 proc. poparcia. Konfederacja w takim scenariuszu miałaby 11 proc. Zarówno Kukiz’15 jak i PSL wciąż poza Sejmem.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Piotr Nowak2021.02.15 21:23
Kim są komuniści ?! To ludzie, którzy mordowanie mają we krwi od poczęcia, lub wypili z mlekiem ich matek po urodzeniu ! Mordowali, dręczyli i katowali Polaków w czasie wojny, po wojnie, a specjalne bojówki SB mordowali potajemnie w czasie PRL-u, w tym Popiełuszkę, Suchowolca, Zycha i wielu innych. Mordowali w czasie stanu wojennego, demonstrantów, opozycjonistów, robotników. Po obaleniu komunizmu mordowali ludzi niewygodnych, którzy wiedzieli zbyt dużo, w tym Leppera, Ziętarę, Petelickiego, Papałę, Zielonki, Falzmanna, Musia i wielu innych. Po objęciu władzy prze PIS, Cyba jest najlepszym przykładem tych oprawców ! Obecnie wściekłe macice żądają najgorszej zbrodni ludobójstwa, mianowicie holokaustu dzieci nienarodzonych !!! Natomiast komuniści z „Lewicy” poszli jeszcze dalej ! Ci mordercy żądają eutanazji dla narodzonych dzieci !!! Skrajnie lewicowe partie, organizacje przestępcze lub terrorystaczne powinne być jak najszybciej zdelegalizowane !!! Ludzie, inaczej nie pozbędziemy nigdy komunizmu i postkomunizmu w Polsce. Ta czerwona ośmiornica będzie stale odrastać i atakować !
Po 11 ...2021.02.5 9:48
54% obóz demokratyczny, faszyści 30%. Jak to się dzieje, że w Polsce jest to 30%? Gdzie oni się chowają. Nikogo takiego nie znam ...
Walter2021.01.20 22:19
Jeszcze żadna ekipa rządowa nie zaszkodziła Polsce tak bardzo jak pisowska. Po brexicie Polska mogła zająć miejsce Wielkiej Brytanii i razem z Francją i Niemcami rządzić Unią Europejską. Francja się na to nie zgodziła przez Antoniego Macierewicza. W sposób chamski zerwał rozmowy na zakup Caracali i twierdził, że my uczyliśmy Francuzów jeść widelcami. Wstawanie z kolan w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego polega na skłóceniu się z wszystkimi krajami w Unii Europejskiej i doprowadzenie do zmniejszonych dotacji dla naszego kraju. Prezes PiS-u oskarżał Donalda Tuska o "zdradę" choć sam nie wiedział, na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Przemysł stoczniowy w Polsce przez 6 lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W czasie kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem jedynym krajem w Unii Europejskiej, który miał lukę VAT-wską większą od Polski była Holandia. Posłowie z PiS-u nie zgodzili się żeby Komisja Sejmowa ds Luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Politycy z PiS-u marnują miliardy na przekop mierzi wiślanej, choć na Zalew Wiślany mogą wpływać statki o małym zanurzeniu, które po Bałtyku nie pływają. Marnują miliardy na przygotowanie do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie zostanie zbudowany. Dyrektorzy tam zatrudnieni zarabiają miesięcznie 50 tys zł za pilnowanie trawy. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje budżet państwa rocznie 1,5 mln zł. Miliony zmarnowano na zakup respiratorów, których nie ma. Zmarnowano 70 mln zł na wydrukowanie kart do głosowania, choć wybory nie odbyły się 10 maja 2020 roku. Mateusz Morawiecki zadłuża kraj i uprawia propagandę sukcesu, tak samo jak Edward Gierek. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194 i chce dokonywać następnych deliktów. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy był zrezygnować z miliardów euro dotacji z Unii Europejskiej dla naszego kraju. Wyborcy PiS-u bardzo zaszkodzili Polsce.
Piotr Nowak2021.02.15 21:20
Ty Walter, kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziala, że jesteś debilem !!!
wojna w PiS-ie2021.01.20 21:07
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ambasador-polski-w-rosji-wojna-w-pis/6c3h8dx,79cfc278
marnota2021.01.20 20:44
< 1/3 w sondzie Social Changes :-D
Anonim2021.01.20 20:34
obojętne kto byle nie partia której jedynym programem są lockdown i bilardy kredytów w imię rekordów śmierci na niewirus
PRAWDA2021.01.20 20:23
Hołownia moze być tylko portierem w hotelu robotniczym ===mówi jak sekretarze parti -- Komunistyczni --PZPR ---o wszystkim i o NICZYM ==