28.01.19, 20:15Zdj. Harald Dettenborn, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Soros, czyli najniebezpieczniejszy człowiek świata

Kim jest George Soros? Spec od destabilizacji z gigantyczną siecią powiązań, najniebezpieczniejszy człowiek świata.

Po informacjach, według których George Soros chce jeszcze mocniej wejść na polski rynek medialny i przejąć Radio Zet, znów zrobiło się głośno o tej szarej eminencji światowej polityki i globalnego biznesu. Kim jest ten człowiek, który wpływy zdaje się mieć wszędzie? Dogłębną odpowiedzią na to pytanie jest książka „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” (wyd. Biały Kruk), której obszerny fragment publikujemy poniżej:

 

 

Trudno nie natknąć się na nazwisko George’a Sorosa. Nawet w podeszłym wieku Soros nie wycofuje się z aktywnego zaangażowania w to, co jest szczególnym przedmiotem jego troski. Multimiliarder i giełdowy guru wykorzystuje swoje wpływy i niewyobrażalne bogactwo w dużej mierze do tego, by wstawiać się na całym świecie za postępem sprawiedliwości społecznej oraz promować wolne, otwarte społeczeństwo. Czy można życzyć by sobie czegoś lepszego niż świata, w którym ludzie żyliby w godnych warunkach, w którym powszechnie przestrzegano by praw człowieka, w którym można by wypowiadać swoje opinie w sposób wolny i niepodlegający represjom, w którym usunięto by dyktatorów i tortury, a hołdowano moralnym wartościom? Wreszcie ktoś wstawia się za wszystkimi tymi szlachetnymi ideałami, by pozostawić trwały znak dla przyszłości. Założone przez Sorosa Open Society Foundations (Fundacje Społeczeństwa Otwartego) działają dziś w dziesiątkach krajów, przede wszystkim w Europie Wschodniej, konsekwentnie przygotowując odpowiednie zmiany. Ideał otwartego społeczeństwa potrafi wzbudzać wielką fascynację. Czy jest coś godniejszego naszych wysiłków niż wolność, porozumienie między narodami, wymiana kultur, pokojowe współistnienie obejmujące cały świat?

 

Kto jednak nieco dokładniej przyjrzy się osobie Sorosa, a także gigantycznej sieci jego powiązań, ten natknie się na liczne nieścisłości, na sprzeczności w wypowiedziach, działaniach i rezultatach, które prowokują przede wszystkim do jednego, niepokojącego pytania: czy za wielorakimi formami jego działalności nie kryją się być może całkiem inne motywy? Motywy, które pod misternie utkaną siecią powierzchownej filantropii kryją może znacznie bardziej polityczno-geostrategiczne posunięcia wyraźnie w partykularnych celach?

 

George Soros dorobił się wielomiliardowego majątku na zarządzaniu funduszami hedgingowymi i spekulacjach na ogromną skalę, podczas których wyprowadzał niekiedy z równowagi całe gospodarki. Nie wydaje się, by los dotkniętych tym ludzi leżał mu kiedykolwiek szczególnie na sercu. Odnosi się raczej wrażenie, że tym, o co mu zawsze chodziło, była wielka gra, gigantyczne spekulacje i maksymalny osobisty zysk. Sam mówił, że jest przede wszystkim specem od destabilizacji, co zawsze wykorzystywał we własnym interesie. Nie cofał się również przed insider tradingiem i był już za to skazany. W obliczu jego olbrzymiej fortuny milionowa kara, jaką otrzymał, nie znaczyła oczywiście więcej niż mandat za złe parkowanie dla szarego obywatela.

 

Nasuwa się zatem jedno pytanie: czy taki zatwardziały spekulant w rodzaju Sorosa naprawdę może się zmienić w miłosiernego samarytanina? Filantropia wydaje się być zresztą powszechnym hobby miliarderów tego świata, i to nie od wczoraj. W gruncie rzeczy to drażliwe pytanie w żadnym razie nie dotyczy wyłącznie George’a Sorosa, lecz także wielu innych przedstawicieli tego szczególnego grona. A niektóre odpowiedzi są jak kubeł zimnej wody. Najbogatsi ludzie naszej planety już od dawna wpływają na społeczeństwo i zmieniają je we wszystkich istotnych dziedzinach pod promiennym sztandarem filantropii, dbając jednocześnie wyłącznie o własne interesy.

 

Zbierają się zatem pewne pytania. Ten jednak, kto stawia je otwarcie i to co powinno być w otwartym społeczeństwie zrozumiałe samo przez się, coraz częściej spotyka się z ogólnikowym zarzutem populizmu. Dzieje się to nadzwyczaj szybko, kiedy tylko wypowiada się albo nawet sugeruje opinie, które nie w pełni odpowiadają obowiązującej poprawności politycznej. W ten sposób widzimy, jak na naszych oczach społeczeństwo oddala się – niestety – coraz bardziej od wolności prasy i wolności opinii. Historia pokazuje, że wyraźnie zachodzi tutaj związek przyczynowy: zawsze wtedy, gdy ma zostać zrealizowany jakiś „wielki plan”, może obowiązywać tylko jedna opinia, a wszystkie inne zwalczane są za pomocą wszelkich dostępnych środków. Wyniki obserwacji takiej powtarzającej się historii są pod wieloma względami niepokojące.

 

Sytuacja przypomina stary dowcip o kierowcy, który jadąc autostradą pod prąd usłyszał w radiu komunikat ostrzegający przed nim samym, a następnie zakrzyknął zdumiony: „Jak to, jeden kierowca jadący pod prąd? Tysiące!”. A jednak niedbałe kategoryzowanie podług starego wzorca i stopniowe ograniczanie wolności opinii przynosi niebezpieczne skutki, w tym także i taki, że nawet umiarkowane kręgi coraz bardziej oddalają się od środka, rozwijając się dokładnie w tym kierunku, któremu chciano zapobiec. Możni tego świata nie są chyba tak głupi, by nie dostrzec owego sprzężenia zwrotnego?

 

Nie należy sobie oczywiście wyobrażać, że prawdę da się wyłowić w sposób w pełni jasny i wyraźny. Również w przypadku George’a Sorosa sytuacja jest na to zbyt złożona. Jego działania są bez wątpienia konsekwentne i metodyczne. Soros pracuje inteligentniej i subtelniej niż większość polityków. Nie ułatwia to sprawy jego krytykom. W zasadzie byłoby bardzo naiwne oczekiwać dowodów na jakiś konkretny scenariusz. Na kolejnych stronach nie chodzi więc wcale o to, by chcieć Sorosa „pomówić” albo „posądzić”. Zamiarem tej książki w żadnym razie nie jest wykazanie, że Soros kontroluje świat, ma być ona pewnego rodzaju subiektywnie zabarwionym sprawozdaniem, nie roszcząc sobie pretensji do bycia pracą naukową. Nie chodzi zatem o to, by postawić stanowczą tezę czy wręcz teorię, albo przeprowadzić dowód w ścisłym sensie. Mimo to sytuacja poszlakowa wydaje się godna uwagi.

 

Ostatecznie jednak każdy musi sam znaleźć prawdę. Również w przypadku tego jednego wielkiego pytania: jaki wpływ ma pochodzący z Węgier obywatel amerykański George Soros na dalsze losy Europy, jaką rolę gra w przewrotach, które doprowadziły między innymi do ogromnych fal uchodźców przybywających na nasz kontynent i co jest jego ostatecznym celem? Niektórzy odpowiedzą na to, że jest to przecież jasne jak słońce i nie będą się wahać ani chwili, by uznać Sorosa za siłę napędową globalnego spisku.

 

A jednak nie powinno się przemilczać pewnych cech charakteru, które są decydujące dla lepszej oceny sytuacji, częściowo odnosił się do nich zresztą sam Soros. Równie istotne są też wielkie manewry, dzięki którym Soros zgromadził swój majątek, choć jego strategie ekonomiczne nie stanowią głównego tematu książki. Koncentruje się ona raczej na stworzonej przez Sorosa sieci i jej wpływie na świat. Tutaj dochodzą do głosu coraz bardziej krytyczne opinie, świadczące o diametralnej różnicy między tym, co jest naprawdę, a tym, co się wydaje i które chcą pokazać, jakie cele najwyraźniej przyświecają Sorosowi w rzeczywistości.

 

Jest to fragment książki „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” (wydawnictwo Biały Kruk). Więcej informacji: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/george-soros-najniebezpieczniejszy-czlowiek-swiata

Komentarze

prosty2019.01.29 12:37
Soros, rocznik 1930, schodzi raczej ze sceny. Może jeszcze coś podpisuje i doradza, ale niebezpieczne są jego pieniądze i ludzie. którymi się otoczył. Nie ma co się łudzić, ten majątek i ci ludzie będą kontynuować działania, które teraz prowadzą, dopóki na tym można będzie zarabiać.
anonim2019.01.29 11:25
I co najlepsze , to w twarzy Macrona jest wiele śladów żydowskiego pochodzenia , chociaż też nie mogłam znaleźć w internecie potwierdzenia . Wśród elity UE jest wielu Żydów , ale też nie potrafiłam znaleźć niczego w internecie . U Merkel nie . To Germanka z domieszkami słowiańskimi . Brak wyobraźni . Coraz bardziej mi to wszystko pasuje .
anonim2019.01.29 11:09
Coraz więcej wątków mi do mojej teorii pasuje . Ten wątek o NATO i stanowisko USA wobec Europy pod tym względem . Wycofywanie się USA z obrony Europy . I drugi wątek , że Trump ma żydowskie korzenie chociaż nie mogłam znaleźć jego śladów a w twarzy widać tylko jedną żydowską cechę.
Reytan2019.01.29 15:40
A jak ktos nie jest Zydem,to juz jest swietym panskim ? Ska sie biora tacy idioci ?
anonim2019.01.29 10:51
Myślę też , że jest czymś w rodzaju żydowskiego Mesjasza . Nie ma rodziny . Pragnie ukarać Europę za wielowiekowe złe traktowanie jego narodu , czyli Żydów . USA stało się ich azylem a obecnie opiekunem Izraela , a więc jest Soros oddany Amerykanom i ich interesom strategicznym i gospodarczym . W swoim chorym umyśle ( puste oczy by mi do tej teorii pasowały , gdyż takie oczy mają psychopaci ) nie pomyśli o tym dlaczego tak się działo ? Co jest w Żydach takiego , że inni ich po bliższym obcowaniu z nimi w końcu zaczynają nienawidzić ?
Ryś Koala2019.01.29 10:44
On nie jest najniebezpieczniejszy, bo centrala jest w City of Londyn Co. On jest podwykonawcą. To jak z politykami - na światło dzienne wystawia się jakiegoś tam pana X, a prawdziwa władza jest w cieniu.
anonim2019.01.29 10:24
Jeszcze trochę wczoraj poczytałam o Sorosie . Pragnie , by ludzie się wymieszali i pomaga w przepływie Afryki do Europy , ale nie przeciwstawia się pragnieniu wybudowania muru przez Trumpa pomiędzy USA a Meksykiem . Nie chce przepływu ludności z Ameryki Środkowej do USA . Krytykuje robotyzację Chin I Rosji , gdyż Chiny są rywalem gospodarczym USA a Rosja strategicznym a nie krytykuje szeroko rozwiniętej robotyzacji armii w Indiach . Myślę , że jest najniebezpieczniejszym człowiekiem świata pragnącym zdestabilizować naszą jego część na usługach USA . Polska powinna się trzymać od tego człowieka jak najdalej i nie pozwolić na wejście do niej jego kapitału . Jest jeszcze coś , co mnie niepokoi . Ten sojusz Polski z USA otwiera mu do niej drogi . Nie islamskimi imigrantami uda się zdestabilizować Polskę , to trzeba zrobić to inaczej Musi być komuś podległa . Zaczynam wierzyć w jedną z teorii spiskowych .
Soros najniebezpieczniejszy?2019.01.29 7:49
Różni ludzie dorabiają się w różny sposób. Ja jak zwiedzałem Watykan to myślałem sobie: „dobrze im poszło, bo zaczynali tylko od stajenki”
CaminoCanis2019.01.29 8:39
Jest taki naród który zaczynał od kradzieży złota swojemu pracodawcy w Egipcie. Obywatel S. twórczo ten proceder widać rozwinął
Reytan2019.01.29 15:43
Lapac sie tylko za glowe,jakie rozmnozenie glupoty zostalo sprowokowane przez upadek oswiaty.
JR2019.01.29 7:38
Jest nadzieja, że natura niedługo wyeliminuje tego drania. Tak nawiasem, skąd ten człowiek ma tyle majątku? Nikt do tej pory nie zajął się sprawdzeniem? Nikt też nie zajął się sprawdzeniem skąd biorą się setki milionów euro czy dolarów na handel piłkarzami. W krajach afrykańskich dzieci umierają z głodu.
Olej2019.01.29 0:44
Pycha, dążenie do mocy ! Było już kilku ,,projektantów ludzkości ‘’; co im wyszło wiemy. Strzeżmy się ich jak zarazy. Ktoś kto posługiwał się złem aby zdobyć władzę i fortunę nie uczyni świata dobrym
matis892019.01.29 0:01
Soros służy masoneri. A więc mimo że sam jest Żydem masońskim to działa przeciwko Żydom bo antychryst, pan masonów i ich pionków lewakoateistów nienawidzi Żydów, za to że JEzaus od nich przyszedł. I tak samo chrześcijan, a najbardziej katolików. Flilantropia to zbiegowisko największych szómowin i degeneratów mających najwięcej kasy z ich systemu gdzie grupka ludzi ma więcej niż cała ludzkosć. Tylko lewakoateiśći wierzą w ich religijne dobre intencje, bo za okultystyczną masonerią wspierają wszystkie ideologie i świtopoglądy pochodzące od masoneri okultystycznej antychrysta.
Prawy2019.01.28 23:32
Prawdziwy filantrop, a nie wydmuszka. Oby więcej takich ludzi.
anonim2019.01.28 23:31
Autor książki: Andreas von Rietyi. "Opublikował on "Projekt ujawnienie", o tajnych stowarzyszeniach takich jak Illuminati czy Grupa Bilderberg, oraz o teoriach spiskowych na temat 11 września. Jego książki publikuje wydawnictwo Kopp Verlag, zajmujące się publikowaniem książek z zakresu teorii spiskowych oraz paranauki." (wikipedia) Jak nisko upadliście, by promowac tezy tego typu autorów ^^
twardek2019.01.28 23:48
???
Wiesław Kaloryfer2019.01.29 1:44
???
Pietrucha2019.01.29 8:01
Hmm... a może-byś najpierw przeczytał książkę mądralo zamiast "cytować wikipedię" ? Taką mądrość zachowuj dla siebie. (Swoją drogą ciekawe po czym odróżniasz "naukę" od "paranauki" ? Hę...? ;)
Wiesław Kaloryfer2019.01.29 8:17
A po czym odróżniasz paranaukę od pseudonauki? Facet opisujący funkcjonowanie wyimaginowanych stowarzyszeń, a do tego twierdzący, że w wieku 11 lat wyleczył się "sam" z poważnej choroby nowotworowej delikatnie rzecz ujmując jest średnio wiarygodny.
Reytan2019.01.29 15:39
kaloryfery to wydmuszki masonow.
Wiesław Kaloryfer2019.01.29 15:51
Aaaa, to stąd taka wiara w bajki autorów jw?
Jarkacz2019.01.28 23:29
Najgorsza jest ta jego spółka Srebrna. A nie, zaraz...
tak niestety2019.01.28 22:30
gdyby PiS zrobił ustawę repolonizującą media Soros by nie miał wejścia, a tak to można mu naskoczyć
anonim2019.01.28 22:13
To człowiek zagadka . Może być wiele motywów jego działania . Pomaga zislamizować Europę . W Polsce pragnie kupić media . Nie wiem czy pragnie zislamizować Polskę . To wiele by mi powiedziało .Może to być człowiek nawiedzony , który rzeczywiście chce zbawiać świat i po to spekulował by mieć na to pieniądze w myśl zasady " cel uświęca środki " . Na to jednak ma zbyt puste oczy . Ale też niedokładnie widzę , gdyż ma je załzawione starczymi łzami . Musiałabym widzieć zdjęcie sprzed ok 20 lat . Może też to człowiek z jakiejś spiskowej teorii o której nie mamy najmniejszego pojęcia . I nie rozumiem dlaczego nikt nie nazywa go węgierskim Żydem . Czy już samo wypowiedzenie nazwy tego narodu jest antysemityzmem ?
Ryś Koala2019.01.29 10:46
Poczytaj sobie o planie trzech wojen światowych Alberta Pike. On realizuje masoński plan, wymyślony jeszcze przed I Wojną.
anonim2019.01.28 21:21
Nie jest ważne KIM on jest. Najistotniejsze, CZYJ on jest.
GroźnaMinaPrzeciwpiechotnaAntoniego2019.01.28 21:20
Najniebezpieczniejszy to byłby jednak Antek MONcierewicz, gdyby dalej kręcił polskim potencjałem obronnym wraz z Misiewiczem. Po zakupie obiecywanych przez Antka tysięcy helikopterów Misiewicz mógłby je np. wypożyczać na lewiznę do zrobienia puczu w Togo czy innym Hondurasie. Na szczęście przyszła siostra w mundurze męskim i powiedziała - Panie Antoni! Pora na kaftan...
Anahu Yamito2019.01.29 3:17
Glupi jestes tak, ze nawet nie ma co z toba dyskutowac. Zdrowia zycze.
polski nacjonalista2019.01.28 21:08
soros jest twarzą. to ogólnie rozumiany izrael jest jego mocodawcą, macie jaja żeby to opublikować.
Lolek2019.01.28 23:32
Nie, po prostu nie mają za wiele rozumu.
Reytan2019.01.29 15:34
Soros jest masonem z tej ich grupy,ktora jest wrogiem Izraela ,i chce jego likwidacji,uwazajac go za kompromitacje. Ucz sie z ksiazek i wykladow Stanislawa Krajskiego,znawce masonerii.
Niwykontent2019.01.28 21:04
Akurat. S. to podwykonawca, przekaźnik przelewów. Ciekawsze jest kto mu dał pieniądze i informacje na temat sytuacji Banku Anglii. Prawdziwe niebezpieczeństwo chowa się w cieniu.
twardek2019.01.28 23:45
10/10
Arr2019.01.28 20:40
Zastanawiam się kiedy znajdzie się taki który;;;;;;;;wy wiecie co
DARIUSZ2019.01.28 20:21
Kochani! Ludzie ubodzy duchem nie wplywaja na losy swiata. Regeneruja jedynie swoje kosci. Caluski!