W Internecie pojawiło się nagranie rozmów z dyrektorem technicznym telewizji CNN Charliem Chesterem, z których wynika, że stacja miała tworzyć fake newsy o złym stanie zdrowia Donalda Trumpa. Wszystko zaś po to, aby ten nie został ponownie wybrany na prezydenta USA.

Dyrektor techniczny miał zostać nagrany podczas jednej z fałszywych randek. Kobieta, z którą się spotkał, miała być dziennikarką prawicowej grupy Project Veritas. Ta grupa dokonała również publikacji nagrania rozmów za pośrednictwem YouTube'a.

Media zza oceanu podają, że stacja CNN nie skomentowała jeszcze sprawy nagrań krążących po sieci. Telewizja nie poinformowała również czy Charlie Chester nadal jest ich pracownikiem.

Chester na rozmowach przyznał, że telewizja nie miała pojęcia na temat stanu zdrowia Trumpa. Mówił również, że CNN zapraszała ekspertu z zakresu medycyny, którzy komentowali stan zdrowia Trumpa. Wszystko to były jednak spekulacje.

Chester wskazał także, że działania te miały na celu "wyrzucenie Trumpa z biura".

Ponadto na nagraniach pada też informacja, że stan zdrowia Joe Bidena nie jest wcale tak dobry, jak przedstawiała to telewizja. Możliwe, że będzie zdolny do pełnienia funkcji prezydenta tylko przez pewien czas, po czym jego rolę miałaby przejąć Harris, z czego Chester wydawał się być bardzo zadowolony.

jkg/wpolityce