29.04.15, 11:44

Tako rzecze Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke na wiecu wyborczym udowadniał zebranym, że kobieta jest mniej inteligentna od mężczyzny: " Wie pani, ile jest kobiet w pierwszej setce szachistów świata? Jedna. W pierwszej dwusetce brydżystów? Ani jednej. Są mniej inteligentne, ale to nie jest głupota – mówił Korwin-Mikke.

Słowa Korwina podtrzymał jego druh Konrad Berkowicz, wiceprzewodniczący KORWiN, który w TVP Info powiedział: "Inteligencja to tylko jeden ze składników mądrości. Tak Janusz Korwin-Mikke definiuje inteligencję. Kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn, ale są mądre życiowo".

Kolejny raz Korwin pokazuje pogardę dla płci pięknej. I jak tu można chcieć takiego prezydenta?

mm/TVP Info

Komentarze

anonim2015.04.29 11:57
Korwin powiedział, że kobiety są "mniej inteligentne", a inteligentny redaktor napisał , że "mniej inteligentniejsze":) Nie jestem Miodkiem, ale takie wyrażenie świadczy o poziomie redaktorzyny:)
anonim2015.04.29 12:06
Mówienie komuś prawdy nie jest wyrazem pogardy tylko właśnie miłości obłudny gimbusie, i lepiej być mądrym niż inteligentnym durniu. A szczególnie Polki zostały w ogólności perfidnie, szatańsko oszukane w tej mierze. Pokolenie 30-latek w imię studiów, zdobywania wiedzy, w dużej mierze wyrzekło się ambicji macierzyńskich. Bo właśnie kultura zniewieściałych, cukrujących frajerów oraz ich bezwzględnych mocodawców przekonała te kobiety, że najwięcej zdobędą "rozwijając" swe intelektualne zdolności itd. Tymczasem w przypadku kobiet rozwój jest najczęściej przez serce i dzieci. A każdy kłamca, także ten pierwszy, w Raju mami miłą gadką, słodzi. A my dziś żyjemy w czasie totalnego przesłodzenia wszystkiego.
anonim2015.04.29 12:07
Jeśli Korwin-Mikke miał na myśli Bufetową, premierę Kłamczuchę i grono ich psiapsiółek z magla, to ma absolutna rację. Tak zresztą uważał Jean-Jacques Rousseau - bożyszcze kobiet, który pisał o pięknej miłości a swoją konkubinę traktował po chamsku. Golda Meir i Margaret Thatcher to wyjątki potwierdzające regułę. W ich gabinetach nie było prawie kobiet i one nie potrzebowały żadnych preferencji i równouprawnienia.
anonim2015.04.29 12:28
Mniej inteligentna, a nie mniej inteligentniejsza! Czy wy po polsku pisać nie umiecie, panowie dziennikarze!!!???
anonim2015.04.29 12:37
Po pierwsze ładnie by było, iż redaktor ten tekst piszący podpisał się z nazwiska, bo to samo w sobie obniża wiarygodność piszącego i portalu. Po drugie: gdyby niezależni uczeni z PiS-u orzekli, iż kobiety faktycznie są mniej inteligentne od nas, to czy pan redaktor by p. Mikkego przeprosił. Po trzecie: inteligencja, zwłaszcza, iż nie jest to element nauk ścisłych, to nie jest coś najważniejszego na świecie. Można być wybitnie inteligentną kanalią, albo takim poczciwym, ale dobrotliwym głupkiem Wałęsą.
anonim2015.04.29 12:38
Co tu jest do zaprzeczania. Przecież to sprawa oczywista, że są średnio mniej inteligentne. Wśród członków mensy jest też więcej mężczyzn. No chyba, że tutaj jest poprawność polityczna i nie wolno o tym głośno mówić.
anonim2015.04.29 12:48
W pierwszej dziesiątce szachstów (na 8 miejscu) tylko raz była kobieta- Judyta Polgar. Trudno w jej przypadku mówić o naturalnym telencie- jako dziecko praktycznie nie robiła niczego poza grą w szachy. Z powyższego faktu i paru innych Korwin wysnuwa tezę, że kobiety są mniej inteligentne. Średnio są gorszymi matematyczkami, szachistkami, brydżystkami. Można się z tym zgodzić, albo nie przyjmować do wiadomości, ale co w tym żenującego? Do tego Korwin zauważa, że kobiety są życiowo o wiele mądrzejsze. "Kobieta nie wybierze męża ze względu na ładne nogi"- czy jakoś tak, to korwinowy bon mot. Oczywista oczywistość.
anonim2015.04.29 12:52
@antylewak77 - ale zdaje mi się, iż ta cała dyskusja jest bez sensu. Podejrzewam, iż gadkę o jakiejś tam nie bardzo mierzalnej różnicy w inteligencji między płciami rozkręcają tak zwane feministki, by judzić kobietę przeciwko mężczyźnie. Gdyby się okazało, iż ja jestem o 2 punkty w teście Wechslera niżej, niż Ty, to jaka to byłaby dla mnie ujma???
anonim2015.04.29 12:57
Trzeba być XXXY żeby nie wiedzieć, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn podobnie jak mniej silne, mniej wysokie itp... Choćby z tego powodu że jako fizycznie mniejsze maja mniejsze mózgi. Ale nie tylko. Rozumiem, że debilatoren zaprzeczają i obalają jednym kopniakiem całą teorię Darwina? Cóż, ignorowanie faktu, że dobór naturalny mężczyzn promuje INTELIGENCJĘ jest godzien anty-nobla Do jakich kłamstw się ludzie posuną, żeby trwać w tej głupocie? Tak to jest z "postempakami" - maja zabetonowane mózgi, dogmatyczne do szaleństwa. Podobni szamani wymyślaja "naukowość" genderstwa, transpłciowości, ekonomii socjalistycznej, dziury ozonowej itp... Elementarne, mierzalne fakty naukowe nie maja dla nich żadnego znaczenia - bo to sa propagandyści i ideolodzy.
anonim2015.04.29 12:57
@bird - nic żenującego! Powiem więcej: to płeć piękna stanowi od zawsze nadreprezentację na studiach wyższych. Bo one są uparte i bardzo pracowite. Znoszą lepiej, niż płeć brzydka znój monotonnego wkuwania głupot.
anonim2015.04.29 13:02
prawda jest taka - to ustawiczne poniżanie mężczyzn, opluwanie, wyszydzanie, odmawianie talentów, cała ten feminazistyczna mowa nienawiści ma jeden cel: to pedagogika wstydu mająca przetrącić kręgosłup moralny mężczyznom, żeby się nie zbuntowali. Statystyka jest taka, że to mężczyźni są wyzyskiwani fiskalnie na rzecz kobiet. Wbrew oficjalnym łgarstwom, to kobiety zarabiają więcej - po uwzględnieniu transferów socjalnych. To kobiety mordują przemocą domową więcej mężczyzn. Setki razy więcej mężczyzn. Ale przekaz "wstydu" jest inny.
anonim2015.04.29 13:03
Jack, kobiet jest więcej na kierunkach, które inteligencji nie wymagają. Na matematyce, elektronice, informatyce jest ich tyle... co w szachach.
anonim2015.04.29 13:05
@Zerro - też bym chciał coś takiego napisać, ale bałem się, że mnie tu znielubią;-)
anonim2015.04.29 13:05
Jeśli mężczyzna dobiera kobietę do rozrodu "bo ma fajne nogi, cycki, włosy" to jest właśnie przejaw jego mądrości - wybiera po prostu kobietę ZDROWĄ, optymalną jako matka. Mężczyzn nie pociąga intelekt u kobiet - stąd selekcja na urodę a nie IQ ktoś kto temu przeczy ośmiesza się podważając zasadę doboru naturalnego. pała z bioli.
anonim2015.04.29 13:12
Nic tylko współczuć waszym obecnym lub przyszłym małżonkom.
anonim2015.04.29 13:49
@ Lilianna Nie oburzaj się, lewacy ci wcisnęli, że możesz mieć ambicję, osiągać sukcesy zawodowe, być niezależna finansowo, a ty to jak głupia (nomen omen) łyknęłaś:) Ech! Wyżej zaprezentowane poglądy prawdziwych i yntelygentnych samców to kolejny, idealny przykład, uzasadniający potrzebę wprowadzenie konwencji antyprzemocowej.
anonim2015.04.29 13:59
Lililili Po co komu kobieta odmawiająca dzieci? "myślisz" że nakłonisz mężczyzn do nie zwracania uwagi na urodę kobiecą? Ha ha ha... okej! oczywiście ci się uda... jak przerobicie na gejów. Piszesz jak jakaś kompleksowa, mam rację?
anonim2015.04.29 14:00
@ Zerro "Po co komu kobieta odmawiająca dzieci?" Kobieta inteligentna i pracująca= kobieta odmawiająca dzieci? Pomijam już fakt, ze nie każdy facet marzy o byciu ojcem.
anonim2015.04.29 14:04
Zaskakujące jest to, że w opinii Zerro kobieta może być albo atrakcyjna albo inteligentna/rozwijająca się :) Facet kierujący się przy doborze partnerki jej wyglądem ma do wyboru tylko egzemplarze o niższym IQ.
anonim2015.04.29 14:05
Może mieli matkę- nauczyciela akademickiego albo ojca lewaka?
anonim2015.04.29 14:09
Lemis mają problem - zderzenie z rzeczywistością powoduje u was rozpad osobowości. Stąd desperackie mentalne otorbianie problemu, wypieranie faktów. Wasz problem... Ależ oczywiście możecie "mieć ambicję, osiągać sukcesy zawodowe, być niezależna finansowo". Tylko potem trzeba przyjąć na klatę (sory, jaka klatę! ;P) konsekwencje. Myślisz że te 30% starych panien w wawce to spadło z księżyca? Oczywiście zawsze jest pewna furtka: w starej xxczy młodzież ćwiczy!
anonim2015.04.29 14:21
lilili sekta "nauczycieli akademickich" jest solidnie zdeprawowana, jak znam stosunki wewnątrz tej sekty. Zależności iście feudalne, ryczące 40-stki w dużej masie to iście Czarna Dziura. Chroń nas Panie Boże przed nauczycielka akademicką! PS Jakbyś miała "poziom" quasi-akademicki to byś z-automatu zajarzyła, że "w zdrowym ciele zdrowy duch". Średnie IQ kobiece nie spada wraz z urodą. Pasztet-pustak to powszechne zjawisko.
anonim2015.04.29 14:27
droga ajajawole Wiesz co to tzw "Kobieca Logika"? tu masz przykład: "Facet kierujący się przy doborze partnerki jej wyglądem ma do wyboru tylko egzemplarze o niższym IQ."
anonim2015.04.29 14:33
Zerro ma rację, inteligentne z reguły są ładne. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia.
anonim2015.04.29 14:44
Mądralińskie oczywiście nie napiszą, że chyba żadna jako-tako inteligentna kobieta nie wybierze sobie faceta głupszego od siebie
anonim2015.04.29 14:45
Samo IQ jest przereklamowane, to tylko część składowa i samo w sobie o niczym nie przesądza.
anonim2015.04.29 15:05
Memu młodszemu przyjacielowi, nawiasem mówiąc zdobywającemu najwyższe laury na międzynarodowych konferencjach naukowych, gdy zapytał w jaki sposób może dobrać sobie żonę na całe życie, poradziłem aby kandydatce zadał dwa pytania: czy umie gotować i czy jest zdolna i gotowa urodzić pięcioro dzieci. Podobno jest już bliski takiego ideału kobiety, żony i matki.
anonim2015.04.29 15:12
Stawianie znaku równości przez Frondę między mężczyzna a kobietą jest propagowaniem genderyzu ;;;;;;;-------)))))))
anonim2015.04.29 15:22
AMCu zapomniałeś o wieku. Kobieta musi być w miarę MŁODA i niezbyt przechodzona taka co się dopasuje psychicznie i najważniejsze - patrz na teściową. jak traktuje teścia. czy jest czysta w kuchni itp jak teść zmarł na serce - uważaj! prawdopodobnie zabiła go teściowa swoim "gderaniem". jaka matka taka córka hihihi
anonim2015.04.29 16:22
@Zerro, to prawda że fiskalnie kobiety w Polsce i w większości krajów Zachodu uciska mężczyzn. Stanowią dziś większość w urzędach, szkołach, sądownictwie, szpitalach, opiece społ., są w setkach tysięcy księgowymi i prawniczkami, bo przepisy tego wymagają. Wpychają się nachalnie do mundurówki. W kraju takim, jak Polska, gdzie nie ma prawie armii są głównymi beneficjentkami "państwa", jego biurową szlachtą i nieprzypadkowo prawie 100% z nich głosuje na socjalistów. A "szczytna" feministyczna zasada mój brzuch moja sprawa pryska nagle, gdy na horyzoncie pojawia się sprawa alimentów.
anonim2015.04.29 17:11
Korwin-Mikke próbuje uchodzić za umysł ścisły, a wyraża się na poziomie papieża Franciszka... Rzecz nie w tym, że kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn (bo nie są, średni poziom IQ mają na mniej więcej tym samym poziomie), a w tym, że rozkład ilorazu inteligencji jest w przypadku mężczyzn bardziej spłaszczony. Z jednej strony zdecydowana większość noblistów to mężczyźni, ale z drugiej strony to samo tyczy się "laureatów" nagrody Darwina (informacja niepotwierdzona analizą statystyczną - po prostu praktycznie nie spotkałem się ze "zwycięzcami" płci żeńskiej). Innymi słowy, statystycznie wśród mężczyzn jest zarówno więcej geniuszy, jak i więcej totalnych idiotów.
anonim2015.04.29 23:28
I znów anonimowy paszkwil w moim ulubionym portalu. Tekst grzeszy logiką dwójkowego gimnazjalisty. Do tego zdjęcie sprzed 20 lat...
anonim2015.04.30 0:44
nie głosujcie na JKM. to ukryty kret na prawicy i pożyteczny idiota PO. jeżeli chcecie kogoś antysystemowego to tylko G. Braun. on też jest za karą śmierci i wyjściem z eurokołchozu.
anonim2015.05.1 21:31
Korwin rozgrywa publikę przy każdych wyborach zgodnie z abc agenta wpływu, a publika nie czai barszczu... Typowa strategia obliczona na wiązanie sił przeciwnika na określonym odcinku, kiedy główny atak prowadzony jest z innej strony... A młodzież daje się wodzić za nos i traci czas, siły i wiarę w siebie i cokolwiek.