15.10.18, 14:21Zdj. printscreen Twitter/Piotr Woźniak (edytowane)

Tego Furgo się nie spodziewał! Rada Europy zajmie się jego wpisem?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do Rady Europy i Komisji Europejskiej w sprawie skandalicznego wpisu polityka Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Furgo. 

Parlamentarzysta PiS chce, aby Rada Europy oraz KE zajęły się wykorzsystywaniem na Twitterze posła PO plakatów z nazistowskiej propagandy. Tarczyński informuje, że podjął działania, aby 46 państw tworzących Radę zajęło się sprawą grafik zamieszczonych przez Furgo. 

"Poinformowałem Radę Europy o skandalicznym wpisie posła PO Grzegorza Furgo"- powiedział parlamentarzysta PiS na antenie TVP Info. W ocenie Dominika Tarczyńskiego, zachowanie polityka PO jest "absolutnie skandaliczne". To, co zrobił Grzegorz Furgo, powinno być potępione i pociągnąć za sobą konsekwencje. 

"W 100-lecie odzyskania niepodległości, po latach walki z nazistami, z faszystami, mamy do czynienia z wykorzystywaniem grafik, które były propagandą nazistowską"- ocenił polityk. Poseł Tarczyński chce, aby Rada Europy zajęła się sprawą w trybie pilnym. 

"Będę wnioskował, zęby Rada Europy w trybie pilnym podjęła rezolucję potępiającą jakiekolwiek formy nazizmu, wykorzystywania propagandy nazistowskiej"-poinformował.

yenn/TVP Info, Fronda.pl