26.05.19, 14:15(flickr/Piotr Drabik)

To niesamowite na kogo zagłosował Matka Kurka!!!

Tak żem zrobił, bo innego nie było wyjścia. Jeste typowy wyborca PiS, wkrztałcenie mam marne, socjologiczne załoczne. Ze wsi ja i moje antenaty też, a rachować tyle my zdolne, co na zeszyt spłacić trzeba. Nie powiem, wszystkie pijemy, dzieci mamy jedno, ale jak się rozpijem to do 500 i plus dojdzie. Do kościoła? Jak ksiądz skaże, to się pójdzie, ni ma co tak bardzo naprzeciwko kroczyć, pokąd reszta idzie cięgiem. Trza mi wroga we wsi? Starczy, że ta franca, co wedle sołtysa mieszka i z parobkami się szlaja, taka jej mać, za wroga jest. Na PiS głosuje, bo ludziom da.

Jakieś 14 lat temu pisałem takie teksty, z pełnym przekonaniem o własnej wyższości intelektualnej, światopoglądowej i moralnej. Na takich tekstach wypromował się pseudonim Matka Kurka, czyli antonim Ojca Rydzyka. Dzisiejsze lemingi wóczas rozpływały się w zachwytach i podkreślały, że wiernie oddaję „zaściankową rzeczywistość”. Miały lemingi rację! Znam Polskę prowincjonalną na przestrzał, jestem jej częścią, z krwi i kości, może nawet rdzeniem kręgowym. Słyszałem wiele rozmów, widziałem wiele scen, łącznie z tymi, które robią za anegdotyczne modlenie się o zgon sąsiada. Na wsi i w małych miasteczkach takich ludzi zawsze spotkacie. Ba! Nie ma takiej wsi i miasteczka, gdzie ich nie spotkacie. Tyle tylko, że to nie jest fenomen prowincji, ale odwieczne ludzkie emocje.

Kto się nie modli o to, żeby sąsiadowi krowa zdechła? Takie modlitwy usłyszycie każdego dnia na znanych warszawskich ulicach: Czerskiej i Wiertniczej. Modlą się identycznie, tylko używają bardziej finezyjnych wyrazów, których znaczenia najczęściej nie rozumieją. Piją tyle samo albo i jeszcze więcej. Na końcu śmieszności jest i to, że z tych samych pochodzą prowincji i dopiero w Warszawie „dupa” zaczęli mówić przez „Ą”. 14 lat temu byłem taki sam głupi, jak obecne lemingi, wydawało mi się, że obśmianie własnej tożsamości jest doskonałą receptą na poczucie wyższości. Podobnie myśleli ci wszyscy nieszczęśnicy, którzy bili brawa, a teraz strzykają rozcieńczonym gównem. Kiedy dokładnie nastąpiła przemiana? Nie powiem, nie pamiętam, nie chce kłamać. Istnieją jakieś umowne daty, choćby 10 kwietnia 2010 roku, ale to zbyt proste, gdy mówimy o całym procesie.

Ważne jest, że się zmieniło i trwa. Każdy człowiek, choćby prosty, gdy sobie uświadomi, że chce żyć tak, jak chce żyć, to zapomina o całej reszcie. Obojętnie jakim się posługujemy językiem, jakie spożywamy posiłki o co się modlimy lub sobie życzymy, to wszystko się sprowadza do autentyczności. Dojrzewający chłopcy i dziewczyny powtarzają namiętnie, że chcą być sobą. Świetnie, ale to jest tautologia! Jesteśmy skazani na to, żeby być sobą i co najwyżej możemy udawać kogoś innego. Młodzieńcze deklaracje to nic innego jak naiwne i napakowane kompleksami wołanie o własną tożsamość. Strach przed brakiem akceptacji wywołuje te wszystkie „bycie sobą”. Jeśli się wstydzisz tego kim jesteś i skąd pochodzisz, to w najlepszym razie możesz się przemienić z małomiasteczkowego chłopaka, na wielkomiejskiego kabotyna.

Poszłem i zagłosowałem na PiS, żeby odkupić swoją głupotę. Jestem od 47 lat tak samo obciachowy, tak samo niemodny i tak samo prowincjonalnie polski. Bliżej mi do tych Polaków, którzy „poszłem” i wybrali Polskę, niż do tych, którzy z tej samej Polski zrobili performance w tęczowych barach suchsi. Mogę z siebie robić idiotę, mogę zachowywać się mądrze, ale zawsze jestem Polakiem i tego nie zmienię, nawet gdybym bardzo chciał. Z Polaka zawsze wyjdzie Polak, jeden to uzna za dumę, drugi za wstyd, trzeci w ogóle się nie przejmie. W moim przypadku chodzi wyłącznie o przyznanie racji samemu sobie. Nie potrafiłbym żyć w innym miejscu niż Polska, dlatego polskie mam obowiązki i polskie wybory.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

ANDRZEJ2019.05.30 23:00
bardzo dużo ludzi mieszkajacych w wielkich miastach tak naprawde nie ma bladego pojecia co sie za tym wielkim miastem dzieje ,zasciankowośc i ciemnota nie jest przypisane do wsi i "prowincji" jak to mówią niedorobione gwiazdy .Mozna mieszkac w metropolii i być zwykłym ciemniakiem który przez całe życie nie wytknął nigdzie nosa a w roli Proboszcza wystepował Sekretaż PZPR a teraz występuje np Rabiej albo Trzaskowski,to czy mieszkasz w wieżowcu ,jeżdzisz do pracy rowerkiem albo tramwajkiem nie czyni cie bardziej inteligentnym ,mozna mieć dostęp do mediów i kultury a mimo to być tumanem mającym jedna jedynie słuszna linię partyjna we łbie np.zagłosuję na Jaśkowiaka albo na Adamowicza bo wybudowali scieżki rowerowe ,nie interesuje mnie że sprzedali Niemcom wszystkie spółki miejskie a jedna czwarta mieszkańców miasta to imigranci nabijający kabze zagranicznym firmom KTORE NIE PŁACA PODATKÓW,WAŻNE ŻE POSTAWILI SIŁOWNIE W PARKU I ORLIKA WYBUDOWALI, takie myslenie stawia tych "obywateli" Europy w jednym szerego z biednym chłopem z PGR który za piwo głosuje na Wójta po raz siodmy bo 28 lat to za mało
Jazzz2019.05.27 10:51
"... jeden to uzna za dumę drugi za wstyd, ...". Na tym forum tych pierwszych jak na lekarstwo.
tadek2019.05.27 1:47
zdiwiony jestem,njak bardzo zawistni sa antyp0lacy 1 ile jest w waschamstwa i [email protected] Jak mozna wcten sposob zyc! Zycze powrotu do zdrowia i rozumu!
Tadeusz2019.05.26 23:53
@Polak Ateista Dumny Gej 26.5.19 19:54 Gra muzyczka szampan się chłodzi, Pysio szykuje kieliszki czekamy na 21:00 wielkie zwycięstwo normalności. Wszystko wskazuje na to, że PiSdzielce zostaną zmiażdżeni dzisiejszego wieczora: "Wymowny komentarz Piaseckiego o frekwencji. "Będzie rekord. Raczej oczywiste komu to sprzyja"" https://natemat.pl/273925,kto-wygra-wybory-do-pe-2019-wymowny-komentarz-piaseckiego-o-frekwencji Szykujcie się prawackie kuurwy na największą porażkę w waszych nudnych marnych żywotach. Polacy powiedzieli wam DOŚĆ... Znasz już wyniki.Napij się gorzały bolszewicka kuurwo z kolesiami z czerskiej.A jak już leżał będziesz pod stołem to możesz zacząć szczekać i dać psu morde oblizać.
Piotr2019.05.27 1:15
No i co, padlino ludzka ??? Jesteś gnidą, istotą podłego stanu. Szanuję inność, mniejszość, ale nie prostaków, wojowniczych chamów twojego pokroju. Dla takich szmaciarzy jak ty, synów peta i dulawy, mam tylko jedno, pogardę. Na szczęście naród polski nie jest jeszcze zainfekowany tęczą tak jak Zachodnia Europa i nigdy nie będzie, bo Polacy w swej większości są zdrowi moralnie i nie dadzą się wziać na plewy lewackiej, Sorrosowej ideologii.
Weteran Prawdziwy2019.05.26 23:50
JESTEŚ WIELKI. SZACUNEK od WETERANA-PRAWDZIWEGO. Bardzo daleko mi do CIEBIE. Na razie SZAMOCĘ się. Ale wielkie POLSKIE SERCE bije w mej piersi.
Ix Ypsilon2019.05.26 20:01
A ja, a ja nie poszłem na wybory. Poszłem sobie na piwo. Tak, jak się należało. A czemu? Ponieważ po przeczytaniu list kandydackich zebrało mnie na wymioty.
Albert2019.05.26 18:31
Nigdy nie uważałem Wielguckiego za kogoś o możliwościach intelektualnych dorównujących choćby czajnikowi, a głosowaniem na PIS potwierdził, że słusznie go oceniałem.
Meggy2019.05.26 19:05
A ja uwazam i oceniam Ciebie za "strzyzona owce" biegnaca w podskokach na programowo-pusta ( a nawet skazona) lake. To jest ewenement nie tylko w obszarze EU, glosujac na wydrenowany z zasad i idei sluzby narodowi ( wrecz dzialajacy wbrew wlasnemu panstwu) motloch politycznych imbecyli,ktorych nie stac na zaden program (czy to dot. europejskiego czy polskiego obszaru dzialania) a tylko na patologiczny wrecz wrzask, Inteligentny to widzi.
Albert2019.05.26 19:56
" wydrenowany z zasad i idei sluzby narodowi ( wrecz dzialajacy wbrew wlasnemu panstwu) motloch politycznych imbecyli,ktorych nie stac na zaden program (czy to dot. europejskiego czy polskiego obszaru dzialania) a tylko na patologiczny wrecz wrzask," Zgadzam się w 100% z twoją oceną PISu.
Piotr2019.05.27 1:06
Do pięt PISowi nie dorastacie, POpaprańcy, KODomici, Zboczeńcy.
Konfederata2019.05.26 17:53
Przecież Wielgucki to zwykła łajza jest. Nic niesamowitego w nim i w jego głosowaniu. Dawniej popierał Platfusów bo byli ekipa u koryta teraz przyłączył się do pisdzielców bo oni żrą. Łajza bez kręgosłupa i poglądów, byle przy korycie. Jeśli można tutaj pisać na kogo się głosowało to z kolei ja nie popieram ani pachołków niemieckich od folksdojcza Tuska ani parobasów żydowskich od Kalksteina z PiS i zagłosowałem na Konfederację.
Prorok2019.05.26 18:01
A ty byles i jestes ruska smierdzaca onca.
Józef2019.05.29 13:28
czyli bolszewik jesteś jak by nie patrzył...
Stanisław2019.05.26 17:48
Matka Kurka na tych forach - łoj! Głosuje w eurowyborach - łoj! UNIĘ szczerze nienawidzi - łoj! Lecz "dotacją" się nie brzydzi - łoj,łoj,łoj!
PolakObywatel2019.05.26 15:53
Co nas obchodzą głosujące świry?!
<32019.05.26 15:49
Już myślałem, że Owsiak kandyduje i może liczyć na wsparcie swojego największego adoratora.
asia2019.05.26 18:28
Pan Owsiak nie będzie kandydował cytat "Jurek Owsiak nie wystartuje w żadnych wyborach z jednego powodu- musiałby opublikować oświadczenie majątkowe..."
Kilson2019.05.26 20:03
Kłamiesz
Tomek2019.05.26 15:36
Ja też głosowałem na PIS, bo niestety w moim rejonie wycofali się z wyborów z Europa Christi. Ale będę na nich głosował jesienią pewnikiem.
J.P2019.05.26 15:35
Problemy z samoakceptacją i tak zwaną tożsamością (jakkolwiek rozumieć ten zbiór wpływów srodowiska) wychodzi z Kurki. Brak konstans. Wieczna terapia polegająca na przymusie pisania dla frondy itp. A tak na prawdę dla samego siebie. Kompleks goni kompleks.
Alojzy Cedzidło2019.05.26 15:20
Coś mi się widzi ,że nie wszyscy zrozumieliśmy tekst Matuli . Tacy jesteśmy ., ,,Od sasa do lasa " A on, Wielgucki - ,,....dlatego polskie mam obowiązki i polskie wybory ." Ma rację . Bo i przy wyborach do Brukseli tez trzeba być Polakiem. , A nie Wiosną , Peowcem , PiS owcem , Razem czy Osobno , Kukizem czy Nowożytnim .....
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 15:18
W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na tą sowiecką sukę !!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:43
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 15:44
fake, fake... sowiecka suka !!!! ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:10
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Alojzy Cedzidło2019.05.26 15:30
No to sie rypło ,,Ten prawdziwy ,,Dumny ..." to nie Polak . Pewno i nie ateista tylko prawosławny . A czy gej ? Trudno zgadnąć , Mnie na te durne ,,reklamy nie poderwie. ,a głupota to jescze niekoniecznie zawsze ,,Wiosna "
anzelm2019.05.26 16:07
A guy z tobom!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 15:01
Po czym poznać fake "Polak Ateista Dumny Gej"? Klika sobie bez opamiętania "lajki". Nie są w stanie coś "od ręki" napisać tylko w kółko wklejają tą ich ruską mantrę. Musiał ci "słowiczek" dobrze dać w rectum skoro dostałaś paranoi, suko. Coraz co gorzej idzie z polskom jazykom sowiecka suko. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓 Każdy może to sprawdzić. Coraz co gorzej idzie z polskom jazykom sowiecka suko. ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:09
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Bizon2019.05.26 14:57
Niesamowicie to będzie szanowna Frondo, jak o godz. 21 dowiemy się, na ile wasze działania z ostatnich tygodni przyniosły skutek, więcej nie napiszę, kto ma rozum, ten wie jakie działania mam na myśli.
eryk2019.05.26 14:54
I w politycznym myśleniu następują przemiany z Szawła w Pawła. Ładny tekst, szczery, nie liczący się z nikim, o sobie.
szymek2019.05.26 14:47
Ciekawe ile warszawskich słoików nie cierpi z powodu swego pochodzenia ?.....ilu udaje dziś światłych europejczyków ..... ,Polska to nienormalność , a Donald to prawdziwy europejczyk : w jednej ręce euro , a w drugiej pejczyk........
likad2019.05.26 14:33
Ech, ten lans na zwykłego człowieka i prowincjusza nadal w modzie. Monty Python miał o tym skecz nawet.
lon2019.05.26 14:31
Złamał ciszę wyborczą, a tak na marginesie w zasadzie o co chodzi ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 14:27
IDZIEMY GŁOSOWAĆ W TYM PIĘKNYM DNIU 🌈❤️WIOSENNYM❤️🌈 🔥PEŁNA MOBILIZACJA🔥
eryk2019.05.26 14:51
Trujesz tak od rana, ku..wa, żeby Polacy się wynarodowili i zdemoralizowali, aż ci urnę zabiorą.
Maciek Arczyński2019.05.26 15:35
Tak piszesz i piszesz o tej mobilizacji... Co, wiagry zabrakło?
Maur2019.05.26 16:00
Już poluzowałeś POśladki! To tam teraz wytrzyj wazelinę i zaspermioną mordę ! Aha !Nie rzygaj.
hoon2019.05.26 16:02
No i czym się chwalisz, że głosujesz na niemiecką partię, bo Biedroń dostaje kasę z Niemiec. Ten niemiecki naród wymordował tyle Polaków, może i twoja rodzina ucierpiała
frooozen2019.05.26 16:11
"Wiosna" ... czy to ta partia której lider tłucze własną matke? ... Prawdziwy facet nie ma co :-/
tango2019.05.26 19:06
Pedalstwo niczego nie przegłosuje, nawet z rzeszą pożytecznych idiotów.
21:37 xD2019.05.26 14:26
Wielgucki to cwel.
Grizzly2019.05.26 14:33
Sam cwel jesteś, pedale!
Skorpion2019.05.26 14:38
A ty to kto jesteś ? Pewnie głosujesz na POKOmunę. Na nią kłosuje 99,99% osadzonych w więzienia. Łobuzów i bandziorów. Masz ciekawe towarzystwo. Pewnie nawet nie wiesz co to jest cwel. Bo gdybyś wiedział to byś tego nie napisał.
Reytan2019.05.26 17:15
Ty knypku Wielguckiemu i jego zdrowemu rozsądkowi, popartemu inteligencją, nie dorastasz do pięt. Obrażasz bo pewnie zdania nie potrafisz poprawnie sklecić, ani też pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli na tym poprzestaniesz, zejdziesz całkowiecie na psy i na zawsze pozostaniesz knypkiem. Sam pomyśl czy warto.
Prorok2019.05.26 17:58
Tak zostzles zaplodniony ,zapytaj matke.
Józef2019.05.29 13:23
ty mały smrolu sam jesteś cwel i tępy pasożyt...