12.05.14, 07:51Mary Wagner

Wolność dla Mary Wagner. Podpisz petycję!

Kanadyjska katoliczka skazana na więzienie za ratowanie życia nienarodzonych dzieci

Czy wiesz, kim jest Mary Wagner? 38-letnia katoliczka z Kanady, od wielu lat jest zaangażowana w ochronę życia dzieci nienarodzonych. Za swoje przekonania została aresztowana i od sierpnia 2012 przebywa w więzieniu w Kanadzie.

Choć wydaje się niewiarygodne, by w Kanadzie skazywano na więzienie za katolickie przekonania, tak niestety się dzieje. Z jednej strony Kanada daje obywatelom „wolność” do zabijania dzieci nienarodzonych, z drugiej więzi tych, którzy pokojowymi środkami chcą odwieźć kobiety od aborcji.

Mary Wagner od wielu lat modliła się pod klinikami aborcyjnymi, rozmawiała z kobietami, które zamierzały poddać się aborcji. Wielu wręczała białe róże. Niektóre z kobiet i ich dzieci udało się ocalić.

Obecność Mary nie była na rękę „biznesowi aborcyjnemu”. Aresztowanie i uwięzienie Mary Wagner miało się stać symbolem, który zniechęci innych obrońców życia.

Mary się jednak nie poddaje i zapowiada, że po wyjściu na wolność w dalszym ciągu będzie próbowała ocalić życie nienarodzonych dzieci i ich matek. Jak napisała w swoim liście do Polaków: Wizyta w Polsce zaprowadziła mnie również do Oświęcimia. Nigdy bym tam sama nie pojechała, ale nie chciałam odmówić moim przyjaciołom. To co tam zobaczyłam, wstrząsnęło mną do głębi. Czytając w księdze gości wezwania: “Niech ta zbrodnia już nigdy się nie powtórzy", uświadomiłam sobie, że „TO” dzieje się ponownie, na naszych oczach tylko w innym przybraniu. „TO” dzieje się obecnie w Kanadzie i na świecie.

Okażmy solidarność samotnej Mary, która walczy z niegodziwym systemem. Dostępnymi środkami walczmy o jej uwolnienie.

12 maja o godz. 12, pod Ambasadą Kanady w Warszawie (ul. Matejk 1/5) odbędzie się uroczyste wręczenie petycji.

Event na Facebook:

https://www.facebook.com/events/744176795613866/.

Podpisy złożone po tym terminie trafią do Premiera Rządu Kanady drogą mailową (podpisanie petycji oznacza wysłanie takiej wiadomości).

Osoby, które już podpisały petycję to:

Michał Baran, członek zarządu Fundacji JEDEN Z NAS
Bartłomiej Gortych, prezes Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego SOLI DEO
Marek Jurek
Ks. Tomasz Kancelarczyk, Bractwo Małych Stópek
Lech Łuczyński, Instytut Ordo Caritatis
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Mirosław Piotrowski
Kazimierz Michał Ujazdowski
Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
Dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

PETYCJĘ MOŻESZ PODPISAĆ TUTAJ

Ordo Iuric, http://citizengo.org

Philo

Komentarze

anonim2014.05.12 8:29
I to jest właśnie równość i tolerancja w wydaniu lewackim!
anonim2014.05.12 8:36
Wyprzedzam "postępowców". Czy gdyby aktywiści powiedzmy Greenpeace protestowali przed legalnie działającym biznesem też poszliby do paki?
anonim2014.05.12 11:54
No przyznam się nie googlowałem ale myślę że sę
anonim2014.05.12 13:22
Kiedy 30 lat temu Jan Paweł II mówił o cywilizacji śmierci, większość Polaków go nie rozumiała. Dziś już chyba nie ma wątpliwości?
anonim2014.05.12 13:52
Kobieta, 38 lat, ma czas by pakować się do klinik aborcyjnych i wywoływać takie poruszenie by musiano ją zamknąć w więzieniu po procesie w którym pomimo zakazu zbliżania się powiedziała że będzie proceder powtarzać? Ma czas kiblować za to że nawet sami pacjenci poprosili ją o usunięcie się z terenu? Stawiam dolary przeciw orzechom że niezamężna i bezdzietna frustratka. "Kobieta z misją", której miłość do dzieci których sama nie ma każe latać po klinikach, dobijać się do sal operacyjnych i lamentować. Wszystko rzekomo dla misji, którą wypełniłaby znacznie lepiej zatrudniając się albo pracując w wolontariacie jako opiekunka. Natomiast bycie męczennikiem to bycie w centrum uwagi.
anonim2014.05.12 14:33
jutro i pojutrze odbędzie się kolejny proces Mary w sądzie w Toronto. Kanadyjczycy wydali okolicznościowy plakat z tej okazji w obronie Mary Wagner . Jego treśc po polsku brzmi: APEL DO WSZYSTKICH KANADYJCZYKÓW ! Dla Uhonorowania Dnia Matki Chrońmy nasze Matki i Niemowlęta! STAŃMY Z MARY WAGNER Przyjdźcie i stańcie w geście solidarności z Mary Wagner, która od sierpnia 2012 roku przebywa w Więzieniu Milton (Ośrodek Vanier dla Kobiet) Mary Wagner przebywa w więzieniu od 2 lat i 9 miesięcy za próbę obrony nienarodzonych istot ludzkich, które są narażone na „śmiertelną napaść” Wtorek, 13 maja 2014 10:00 rano (Jak długo będzie trwać rozprawa? Nie wiemy. Przyjdźcie na salę sądową o godzinie 9:45) Sąd Ontario (Ontario Court of Justice) 1000 Finch Avenue, Toronto (West of Dufferin Street, Ontario) MARY WAGNER KOCHA KANADYJSKIE NIEMOWLĘTA! ● DLACZEGO Mary przebywa w Więzieniu? Z powodu troskliwego obchodzenia się z czerwoną różą o długiej łodydze (z załączoną wiadomością pro-life) i zaoferowania pomocy kobietom przebywającym w poczekalni w Klinice Aborcyjnej w Toronto. ● Za co jest oskarżona? O „Szkodę” oraz „Naruszenie Postanowienia Sądowego” ● Co Możemy Uczynić? Proszę przyjdźcie i przyłączcie się do nas w cichym i modlitewnym wsparciu Mary na sali sądowej (i pomóżmy chronić kobiety mieszkające w Kanadzie i ich dzieci). Wasza obecność zapewni emocjonalne, fizyczne i duchowe wsparcie Mary - gdyż ona reprezentuje każdego z nas, kto mieszka w Kanadzie i kocha swoje dzieci. Będziemy się modlić o to, by Sędzia Fergus O'Donnell przyznał sprawie Mary status „oczekującej na rozpoznanie” (pozwolenie) tak, by Mary i jej obrońca dr Charles Lugosi, doktor nauk prawnych mogli skierować sprawę do Sądu Najwyższego oraz mogli przedstawić swoje argumenty konstytucyjne i mogli powołać biegłych mających status świadka w zakresie spraw medycznych i naukowych, by zeznawać w sprawie człowieczeństwa nienarodzonego dziecka. ● Kiedy & gdzie: 10:00 rano we wtorek 13 maja (& być może środa 14 maja - jeżeli zajdzie taka konieczność) w Sądzie Ontario przy 1000 Finch Ave. West (Duffering Street) ● Parking $5 (Nie musicie płacić za parking, ponieważ za Gmachem Sądu znajduje się cudowna grecka restauracja „Mr. Greek”, która oferuje $5 rabat na posiłek w czasie przerwy obiadowej ogłoszonej przez sędziego). Mary postawiła się w NASZYM położeniu. Wspierajmy ją w dniu 13 maja www.free-mary.net Poinformujcie nas, czy przybędziecie. Dzwońcie do Johna pod numer 519 472 2155
anonim2014.10.21 20:05
Nie o Mary Wagner, zapraszamy do zakupu Ahaaa.pl:)