17.12.21, 18:48Fot. via: Pixabay - beejees

Wspomagane samobójstwo od nowego roku legalne w Austrii

Austriacki parlament przyjął wczoraj wieczorem przepisy dotyczące wspomaganego samobójstwa. Od nowego roku ciężko chore osoby w Austrii będą mogły uzyskać preparat wywołujący śmierć.

W myśl nowych przepisów, dostęp do leków będą mogły uzyskać osoby przewlekle i nieuleczalnie chore, które ukończyły 18 lat. Konieczna będzie też rozmowa z dwoma lekarzami po kilkutygodniowym okresie na zastanowienie. Później po spisaniu testamentu chorzy będą mogli otrzymać preparat wywołujący śmierć.

Szefowa austriackiego MSZ zapewnia, że podjęto przy tym środki mające dać chorym alternatywę dla samobójstwa i zapewniła, że w trakcie opracowywania jest ustawa o rozszerzeniu opieki hospicyjnej i paliatywnej.

W Austrii wciąż zakazana pozostaje czynna eutanazja.

kak/dw.com, tvp.info.pl

Komentarze

Hanna2022.01.2 22:45
Najważniejsze napisać testament. Potem rozporządzić zwłokami: spalić i jako nawóz. Cmentarze będą nie potrzebne. Ordnung must sein!
MaxFiend2021.12.18 15:45
To chyba dobrze. W czym problem? Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Anonim2021.12.17 23:54
jednak stare faszystowskie nawyki wygrały ,super, adolf w piekle jest niezmiernie dumny z rodaków,jeszcze żeby sie nie zmarnowało to i mydło było,może jakiś bioszampon?
Opłacam I-szą klasę przelot do Austrii.2021.12.17 20:55
Bilet oczywiście w jedną stronę plus ktoś rodziny. Członkowie Loży Polin, a także redakcja wraz z naczelnym żydowskiego Der Stürmer, mowa tu o tyg. "NIE" mają absolutne pierwszeństwo! Jan T. Gross oraz prof. Grabowski podróż z szampanem Dom Pérignon.
Anonim2021.12.17 19:53
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Lenina ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU toZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU toZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to ZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to ZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Lenina i Stalin
Anonim2021.12.17 19:20
u mnie w rodzinie, jeszcze przed covidem, osoba nie zgodzila na respirator a i tak podlaczyli by wydluzac tortury,
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.12.17 19:27
hamas w drodze!
won2021.12.17 19:55
chazarska mendo.
Opłacam I-szą klasę przelot do Austrii.2021.12.17 19:16
Bilet oczywiście w jedną stronę plus ktoś rodziny. Członkowie Loży Polin, a także redakcja wraz z naczelnym żydowskiego Der Stürmer, mowa tu o tyg. "NIE" mają absolutne pierwszeństwo! Jan T. Gross oraz prof. Grabowski podróż z szampanem Dom Pérignon.
preparat wywołujący śmierć2021.12.17 19:07
Zwykle podaje się kroplówkę ze środkiem nasennym, a potem wodny roztwór KCl, który zatrzymuje akcję serca.
Po 11 ...2021.12.17 19:01
A u nas normalne samobójstwo legalne od zawsze. Kiedy w końcu PiS zabroni i będzie karać rodzinę? KIEDY ?????