06.09.19, 12:09Zdj. Twitter/TVP Info

Wyleciał z ratusza w związku z reprywatyzacją, odnalazł się w MPWiK. Radni PO na ciepłych posadkach w spółkach miejskich

Podczas konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości ujawnili dość ciekawe informacje na temat samorządowców z Platformy Obywatelskiej. Jak się okazuje, partia Grzegorza Schetyny hojnie obsadza spółki miejskie swoimi ludźmi. 

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości oraz stołeczny radny PiS ujawnił na konferencji prasowej, że w spółkach miejskich w Warszawie pracuje niemal 50 radnych Platformy Obywatelskiej. W radzie nadzorczej MPWiK odnalazł się m.in. zdymisjonowany przez byłą prezydent stolicy, Hanną Gronkiewicz-Waltz Jarosław Jóźwiak. Obecny radny KO z hukiem stracił stanowisko wiceprezydenta w związku z aferą reprywatyzacyjną. 

"To na jego barkach spoczywa obowiązek by wszelka infrastruktura, która znajduje się pod pieczą MPWiK była zachowana w należytym stanie. Już dzisiaj wiemy, że co najmniej jedna kontrola, jeden przegląd nie był wykonany w terminie. Oczywiście Rafał Trzaskowski twierdzi, że to nie ma wpływu na awarię, ale to dopiero zobaczymy. Myślę, że są odpowiednie służby, które wyjaśnią wszelkie przyczyny i okoliczności tego, jak ta infrastruktura była badana"-powiedział Kaleta. Jak dodał polityk PiS, jest to dopiero wierzchołek góry lodowej. 

"Są inne czołowe postacie Platformy Obywatelskiej w tej spółce, np. Pan Ludwik Rakowski – były burmistrz Wilanowa, obecnie przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego, pan Tomasz Mencina, niedawno, według informacji publicznych usłyszał zarzuty, za czas, w którym pełnił funkcję burmistrza Bielan – też jest we władzach spółki, pani Elżbieta Lanc – kandydatka Platformy Obywatelskiej w wyborach. Znaleźliśmy również innych radnych dzielnic – panią Jolantę Miśkiewicz, która pracuje w MPWiK, pana Daniela Pieńka, który również pełni obowiązki dyrektora"-wyliczał wiceminister. Jak dodał, nie wszyscy samorządowcy wykazali w oświadczeniach majątkowych zatrudnienie w MPWiK. 

"Apeluję z tego miejsca do Grzegorza Schetyny, ażeby wymusił na Rafale Trzaskowskim i liderach Platformy Obywatelskiej w Warszawie, żeby ci podali informacje ilu członków PO i ich rodzin pracuje w MPWiK w szczególności i w innych spółkach miejskich. Spośród samych radnych tylko w innych spółkach miejskich pracuje niemal 50 radnych Platformy Obywatelskiej. Jak są zarządzane? Widzimy od tygodnia. Widzimy, że sposób zarządzania spółkami miejskimi nie gwarantuje bezpieczeństwa mieszkańcom"-podkreślił radny Kaleta. 

Bardzo ciekawe, w kontekście "pokrzykiwań" polityków opozycji o "misiewiczach". 

 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

olka2019.09.6 17:35
Radni PIS na ciepłych posadkach w spółkach państwowych.
Reytan2019.09.6 17:22
Komuchy nadal nie rozumieja,dlaczego przergraja te wybory,i ze juz nigdy zadnych nie wygraja. Oni kradli wszystko,i sie z nikim nie dzieli. Tymczasem PIS kradnie mniej i sie dzieli z calym narodem. Dlatego czerwoni juz sa spaleni. i dlatego bedzie teraz rzadzil PIS. Jego tez pozniej przepedzimy,a ten ,kto przyjdzie pozniej na jego miejsce,bedzie nawet to co znajdzie na ulicy przynosil w zebach trzesac sie ze strachu. Polacy ucza sie tresowac swoich wladcow. W koncu to tylko w Polsce byla monarchia elekcyjna..
olka2019.09.6 17:37
Przecież komuna rządzi to chyba wygrali wybory.
Torchwood2019.09.6 14:19
Jak rozumiem to żaden polityk PiS-u nie dostał ciepłej posadki w żadnej państwowej firmie?
Po2019.09.6 13:59
Obluda,do potegi! Robia to samo tylko wiecej !
Kali2019.09.6 13:56
Jak Kali obsadzać swojakami budżetowe koryta to dobrze, po prostu należy im się. Jak z innej bandy obsadzać to skandal! Bądź cwany, bądź jak Kali, bądź w PiS.
dzielnicowy2019.09.6 13:04
PełO to największe zlodziejstwo
Suweren2019.09.6 12:32
Zaraz... kiedy była mowa o obsadzaniu stanowisk w państwowych spółkach przez PiS, czy też wyrywaniu poprzedników siłą z zajmowanych stanowisk, słyszeliśmy, że jest to zupełnie naturalne, że nowy rząd dobiera sobie współpracowników względem przyjętego przez siebie klucza. Gdy mowa o przeciwnikach politycznych, nagle jest to coś nagannego. Kpicie sobie z ludzi, czy o drogę pytacie, hipokryci bez honoru i słowa prawdy na ustach?
dzielnicowy2019.09.6 13:16
JUH
Suweren2019.09.6 13:22
JUCH jeśli już, słowiczku.
Reytan2019.09.6 17:10
Juh ,bo to jest banderowiec.
Suweren2019.09.6 21:44
I jeszcze żyd. Oczywiście z Rosji. Postradziecki, na usługach Putina post-kagiebisty. No dawaj, co jeszcze?
Kali2019.09.6 14:06
Milcz ruska onuco! Kali z kolegami móc obsadzać koryta! Im się to po prostu należeć! A ty paszoł won za Don!
poznanianka2019.09.6 12:25
Ależ my to wiemy!!!W Poznaniu Jaskowiak do wykopania z urzędu!!!
marmar2019.09.6 12:17
No nie... Bo PiS swoimi nie obsadza niczego, droga frondo...
anonim2019.09.6 12:17
Po Warszawie Gdańsk,Poznań,Wrocław i cała reszta gdzie triumfowała PO w wyborach samorządowych.Synekury rządzą,że zbójecko i głupio nie ważne,ważna kasa.