22.09.20, 11:40Fot. via Pixabay - kevinsnyman

Zgroza! Biskupi w UK wspierają antykatolicką seksedukację

Świeccy katolicy w Wielkiej Brytanii protestują przeciwko wdrażania w szkołach katolickich w tym kraju rządowego programu edukacji seksualnej, który jest niezgodny z katolicką nauką moralną. Kontrowersyjny program ma być wprowadzony do szkół za zgodą i przy wsparciu tamtejszych biskupów. Wspólne działania przeciwko implementacji edukacji seksualnej w katolickich placówkach podjęły trzy organizacje: Society for the Protection of Unborn Children, Catholic Man UK oraz Latin Mass Society.

Jak pisze Joseph Shaw, przewodniczący Latin Mass Society, mimo podejmowanych akcji, a także zwracania się do biskupów na piśmie, większość z nich udzieliła jedynie „schematycznej odpowiedzi, mówiąc (...), że wszystko będzie dobrze”. Ale zdaniem Shawa „już nie jest dobrze”, a przekonuje o tym lektura ustawy i oficjalnych wytycznych, które niedługo zostaną wprowadzone do szkół przy akceptacji biskupów.

Ustawa narzuca program „Edukacji osobistej, zdrowotnej i seksualnej” (Personal, Health and Sex Education, PHSE) – pisze Shaw – który wymaga, że decyzja nie zabicia dziecka w łonie jest tylko jedną z akceptowalnych opcji, a małżeństwo chrześcijańskie jest jedynie jednym z wybranych stylów życia obok związków tej samej płci i każdej innej możliwości”. Zdaniem autora plany lekcji zaprezentowane zarówno przez rząd, jak i biskupów, wskazują na to, że dzieci, które „ośmielą się dać wyraz swojemu instynktownemu szacunkowi dla naturalnego małżeństwa”, będą „tyranizowane, zastraszane i zawstydzane”.

Nowy program edukacji seksualnej ma być wprowadzony w brytyjskich szkołach w przyszłym roku. Tymczasem, mimo że na problemy związane z planami rządu zwracano uwagę już w roku 2009, zdaniem Shawa brytyjscy biskupi „poddali się funkcjonariuszom, którzy wspierają agendę edukacji seksualnej i którzy przyczynili się do konsensu wśród establishmentu edukacji katolickiej, że ludzie sprzeciwiający się tej agendzie są ekstremistami”.

Jak zauważył Shaw, coś, co miało być programem zapobiegającym ciążom wśród nastolatek, „zamieniło się w program wyplenienia homofobii”, a jego krytycy są traktowani jako ekstremiści. O czym mogli się przekonać m.in. muzułmanie z Birmingham, którzy protestowali przeciwko edukacji seksualnej i spotkali się z potępieniem także parlamentarzystów. Co gorsza, zdaniem szefa Latin Mass Society, nie jest nawet jasne, czy samo cytowanie Biblii lub katechizmu, jeśli chodzi o akty homoseksualne, będzie w ogóle legalne w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej zadziwia brak zdecydowanego opowiedzenia się katolickich biskupów przeciwko nowemu programowi edukacji seksualnej.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

XD2020.09.23 18:14
Co w edukacji jest niezgodnego z nauką KK? Że dziewczyna ma waginę, chłopak penisa, seks może prowadzić do ciąży i można złapać chorobę, więc warto się zabezpieczać, czy że warto być miłym dla ludzi bez względu na to kto im się podoba? XD
do ideologów ilgbt2020.09.22 17:17
Człowiek rodzi się gejem aktywnym czy pasywnym cwelem?
XD2020.09.23 18:15
Wieśniak rodzi się na wsi czy to stan spierd•lenia umysłu przez nieumiejętne wychowanie?
...2020.09.22 15:00
Proponuję polskim katolikom już od dzisiaj organizować się w jakąś bliżej nieokreśloną sektę o zacofanych poglądach i oddzielić się od Watykanu, bo: https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-spotkal-sie-z-rodzicami-osob-lgbt-padly-wazne-slowa-6555433515731488a
Proponuję ci parchu2020.09.22 15:17
abyś wypierrdalał do swego tanaka -wania!
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.22 15:55
ty spadaj do Watykanu
Wojtek Polak2020.09.23 10:01
miejsce dla zwyrodniałych zboków jest margines społeczeństwa albo rynsztok. tam jest twoje miejsce.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.22 14:27
ODBYTNICA JEST SMACZNIEJSZA OD PISDY!
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.22 13:55
Nie ma czegoś takiego jak katolicka seksedukacja (katoideolodzy nie mają żadnej wiedzy ani kompetencji w tym temacie), więc nie może też być antykatolickiej. Natomiast jest wiedza naukowa nt. ludzkiej seksualności, która jest sprzeczna z katoideologią.
Wojtek Polak2020.09.23 10:10
ludzie z zaburzeniami osobowościowo-seksualnymi nie są i nigdy nie będą "naukowcami". homo-terroryści i ich pedofilska seks edukacja (instytut kinseya) wraz z zbrodniczą organizacją who nie ma żadnych praw do seksualizacj dzieci wedle ich chorych zboczonych upodobań. miejsce dla zboczeń jest margines społeczeństwa rynsztok a nie przestrzeń publiczna.
Art2020.09.22 13:28
Na Frondzie jak zwykle, pomieszanie z poplataniem, polprawdy z jakimis dziwacznymi analizami. Przeciez w tym tekscie nic sie nie zgadza. Poczynajac od tych biskupow, poprzez protesty jakichs 3 oszalalych rodzin muzulmanskich w Birm., az po "analize" tego programu nauczania. Glupoty piszecie i potem nie wiadmo co tu komentowac: te polprawdy czy Wasze dziwne wnioski wynikajace z tych klamstw. Nie, nie ulatwie Wam pracy. Sami poszukajcie informacji zrodlowych (wiarygodne zrodla, nie plotki i przeklamania).
matis IQ89 - Radziszewski i2020.09.22 14:29
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
matis892020.09.22 12:39
Wszystko to szambo wybija za zgodą, przyzwoleniem i ze wsparciem Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika.
Polka2020.09.22 12:22
O zgrozo, ludzie, którzy powinni być wierni Ewangelii tracą Boga z pola widzenia. Jest czymś przerażającym, gdy hierarchowie Kościoła Katolickiego ulegają poprawności politycznej i stają się bezwolnym narzędziem lewackiego dyktatu. Katolicka Polsko, katoliccy duchowni nie pozwólmy odebrać sobie Boga. Wojna ideologiczna trwa. Ofiar jest coraz więcej. Jeśli Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Nie poddawajmy się!
Anonim2020.09.22 12:11
Edukacja seksualna chroni dzieci przed pedofilami przede wszystkim, oraz przed niechcianymi ciążami i aborcjami. Jeżeli to jest dla kogoś antykatolickie, to znaczy że uważa że istotą katolicyzmu jest ruchanie dzieci i zmuszanie ich do aborcji - cóż... dość dosadna definicja waszej chorej katolickiej ideologii, ale skoro tak twierdzicie, chyba wiecie lepiej.
ladychapel2020.09.22 12:08
Zastanawiajace jest to, ze we wszystkich tych heretyckich, upadlych moralnie krajach panuje po stokroc wyzsza kultura osobista... Ot chociazby pobyt na kempingu - w Polsce impreza jednych do pozna w nocy bez zwarzania na to, ze obok w innych namiotach inni ludzie spia - a w heretyckich, upadlych moralnie krajach - poszanowanie drugiego czlowieka panuje jakiego w katolickiej Polsce brak. O kulturze na drogach, w srodkach komunikacji miejskiej - nie wspominam
PODROZNIK2020.09.22 16:57
Tos ty chyba nigdy w zyciu nie byl za granica gadajac takie bzdury !
antifa2020.09.22 17:23
Szczególnie tej kultury dowodzą podpalane seryjnie auta czy świątynie, dewastowane sklepy, a także gwałcone na potęge dzieci i kobiety
frondziarze są zabawni2020.09.22 12:06
Nie macie innych zdjęć tylko te żółte paznokcie?
Anonim2020.09.22 11:56
Zgroza? U nas można rzec w katolickiej Polsce bp Gądecki zakazuje walki z LBGT. Lewactwo pond granicami.
Po 11 ....2020.09.22 11:55
Zobaczcie ... cały świat zgłupiał, nawet biskupi głupieją. Tylko my na frędzlu mamy rację, monopol na Jezusa i fundament moralny. Mam złą wiadomość. To wy macie nasrane w głowach, a świat cywilizowany jest na drodze dobra, miłości i mądrości. Żal mi was pomioty szatana.
obserwator2020.09.22 13:44
Jako były mistrz każdej klasy i każdego podwórka w twojej dziedzinie sportu powiem ci jedno. Ślepy jesteś i głupi bo zażyna się właśnie m.in. twój sport poprzez przebierańców i istotnie cały świat zwariował od internetu z którego wypływają niczym z kibla dewiacje które rzucają się jak gówno po kanalizacji. Zreszta innych, nowych zaburzen psychicznych nieznanych kiedys tez ostro przybywa - to zdecydowanie trend swiatowy. Wzorem strategii Szumowskiego co do koronawirusa , by nie przepełniac szpitali dla czubków z listy wariatów wykreślono zboczeńców
Art2020.09.22 15:45
To wyjdz ze swojej banki medialnej i zobacz jak wyglada normalny, cywilizowany swiat. Ludzie maja w dudzie co ksiadz, pop czy inny biskup ma do powiedzenia na temat macicy, plemnikow czy penisa. Nie jego sprawa. Ludzie sie ciesza zyciem i zyja normalnie. Nikt normalny nie zamierza sie pojedynkowac z bogiem takim czy innym. Po co? Szkoda zycia. Ale jak chcesz sie umartwiac Twoj wybor. Tylko nie wciagaj innych w to swoje szalenstwo. I nie pros panstwa o pomoc w nawracaniu innych czy pilnowaniu Twoich obrazonych uczuc religijnych. Zamartwiaj sie sam.
obserwator2020.09.22 17:14
W doopie mam co mówią księża i chorzy psychicznie zboczęńcy tworzący nową religię opartą o kłamstwo, przemoc, agresję, nietolerancję, rękoczyny. Tak bardzo cię boli że religia przechodzi do lamusa że chcesz wpakowywać ludzi z deszczu pd rynnę. Jestem za wolnością a nie homoterrorem pacjentów z psychiatryka
obserwator2020.09.22 17:16
Geje to pedofilska zaraza którą doskonale miałem okazje poznać osobiście
Albo2020.09.22 11:52
są zastraszeni, albo stanęli już po drugiej stronie barykady.