Adrian Zandberg zaznaczył po spotkaniu, że zależy mu na pilnym wdrożeniu ustawy o asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami. – „Nie możemy czekać w parlamencie, aż propozycja zostanie wdrożona. Zasugerowałem panu prezydentowi elektowi aktywne działania, jeśli ta niemoc będzie się przedłużać” – oświadczył. Polityk odniósł się zarówno do prezydenckiego projektu złożonego w październiku 2024 roku, jak i propozycji rządowej z grudnia ubiegłego roku. Oba projekty zakładają finansowanie asystencji z budżetu państwa i dopasowanie usług do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Oprócz polityki społecznej, Zandberg poruszył temat ustawy dotyczącej funduszy REIT (real estate investment trust). Jego zdaniem, przyjęcie ustawy może doprowadzić do dalszego wzrostu cen mieszkań i „spekulacyjnego nadmuchania rynku”. Lider Razem zaapelował do Nawrockiego, by w razie potrzeby zawetował przepisy umożliwiające tego typu działalność. Równie krytycznie odniósł się do programu dopłat do kredytów mieszkaniowych, wskazując, że „trafiają one do kieszeni banków i deweloperów, a nie rozwiązuje to problemów mieszkaniowych zwykłych obywateli”.

Do spotkania odniósł się również rzecznik prezydenta elekta, Rafał Leśkiewicz. Podkreślił, że rozmowa miała konstruktywny charakter i dotyczyła kluczowych obszarów życia społecznego. – „To naturalne, że prezydent elekt chce poznawać stanowiska wszystkich ugrupowań w Sejmie w najważniejszych kwestiach społecznych” – stwierdził Leśkiewicz.

Spotkanie z liderem Razem to kolejna rozmowa w serii konsultacji prowadzonych przez Karola Nawrockiego. Prezydent elekt wcześniej spotkał się m.in. z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Sławomirem Mentzenem i Szymonem Hołownią. Leśkiewicz zapewnił, że otwartość na dialog dotyczy również Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej, a terminy kolejnych spotkań mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie.